فناوری جدید تعمیر شیشه جلو را سخت تر از همیشه می کند

2021-08-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

ما اغلب تصور می کنیم شیشه جلو اتومبیل صرفاً برای دور نگه داشتن بیرون از داخل خودروهای ما است. این تقریباً درست است و به سختی یک کار “با تکنولوژی بالا” است. بالاخره شیشه جلو طی چند دهه تغییر نکرده است. در واقع ، در بیشتر تاریخ خودرو ، تعمیر شیشه جلو بسیار شبیه به جایگزینی شیشه در هر پنجره دیگر بود. هرچند که تکنولوژی امروزه به سرعت در حال تغییر است.

اول ادغام دوربین ها یا دیگر حسگرها در شیشه جلو است که با شما به جاده نگاه می کنند. آرون شولنبورگ ، مدیر اجرایی انجمن متخصصان تعمیر تصادف ، گروه تجاری تکنسین های تعمیر تصادف می گوید: “آنها در طیف گسترده ای از وسایل نقلیه متداول می شوند.” “آنچه که قبلاً عملیات ساده ای بود ، اکنون نیاز به کارهای پیچیده تشخیصی و کالیبراسیون دارد.”

این روند در حین تعمیر شیشه جلو بی اهمیت نیست ، زیرا مبادا راننده هنگام برگشتن خودرو احساس امنیت کاذب داشته باگردید. در این ارائه هوندا حرکت کنید تا از تعداد سیستم ها و فرایندهای کالیبراسیون درگیر مطلع شوید. در برخی موارد ، خودروسازان توصیه می کنند در صورت برداشتن شیشه جلو ، دیگر از آن استفاده نکنید. و این امر به سایر قسمت های خودرو نیز سرایت می کند: فورد اخیراً توصیه کرده است که روکش سپر خودروهای خود که دارای سیستم های کمکی راننده پیشرفته هستند هر زمان که به رنگ آمیزی نیاز دارند تعویض شود.

شیشه جلو اتومبیل مدرن همچنین ممکن است دارای یک منطقه نمایش ویژه برای پروژکتور هدآپ و فناوری مربوط به برف پاک کن های اتوماتیک یا نورهای کم نور خود نور باگردید. با پیچیده تر گردیدن خودروها ، تعمیرگاه ها غالباً برای کاهش هزینه ها به قطعات پس از فروش با کیفیت خوب روی می آورند ، اما فورد ، هوندا و FCA همه از استفاده از شیشه جلو اتومبیل توصیه می کنند. بی ام و تا آنجا پیش می رود که از پیچ های مخصوص سازگاری الکترومغناطیسی در تعمیرات استفاده می کند تا با ویژگی های ADAS تداخل نداشته باگردید.

 کالیبراسیون ADAS

Autel

بیمه کافی باید چنین رویه هایی را پوشش دهد ، اما این بدان معنا نیست که شرکت بیمه شما آن را دوست دارد. شولنبورگ می گوید: “بسیاری از این فناوری ها توسط صنعت بیمه رانده گردیده اند و به دنبال کاهش تعداد حوادث هستند.” “متأسفانه ، این نیز می تواند یک چالش باگردید زیرا شرکت های بیمه در جهت درک و پذیرش این فرایندهای تعمیر عقب هستند.” جایگزینی ۵۰۰ دلار دیروز شیشه جلو امروز می تواند به هزاران دلار برسد.

نه اینکه ارزشش را نداشته باگردید. تجزیه و تحلیل اخیر رویترز در مورد استفاده از اشکال مختلف فناوری ADAS نشان می دهد که چقدر می تواند میزان تصادف را کاهش دهد و در نتیجه گسترش آن در مارک ها و مدل های خودرو چقدر است. فقط برای تعمیر پیچیده تری آماده شوید که ممکن است در ۴۵ دقیقه بدون خروج از جاده انجام نشود.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت