نرخ وام مسکن امروز برای ۲۳ اوت ۲۰۲۱: نرخ ها خنک می شوند

2021-08-23
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 004-cnet-finance-وام مسکن-خرید خانه

گتی

برخی از نرخ های اصلی وام مسکن امروز سقوط کرد. نرخ وام مسکن ثابت ۱۵ ساله و ۳۰ ساله ثابت هر دو کاهش یافته است. میانگین نرخ رایج ترین نوع وام مسکن با نرخ متغیر ، وام مسکن با نرخ قابل تنظیم ۵/۱ نیز پایین تر است.

نرخ بهره وام مسکن هرگز سنگ نمی شود ، اما نرخ بهره در پایین ترین سطح تاریخی قرار دارد. به همین دلیل ، در حال حاضر زمان ایده آل برای خریداران مسکن برای دریافت نرخ ثابت است. اما مثل همیشه ، قبل از خرید خانه ، ابتدا اهداف و شرایط شخصی خود را در نظر بگیرید و با وام دهندگان متعدد صحبت کنید تا وام دهنده ای را پیدا کنید که بتواند بهترین نیازهای شما را برآورده کند.

در اینجا نرخ وام مسکن برای انواع مختلف وام

وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت

برای وام مسکن ۳۰ ساله با نرخ ثابت ، متوسط ​​نرخ پرداختی شما ۳٫۰۱ is است که در مقایسه با یک هفته قبل ۴ واحد پایه کاهش یافته است. (نقطه پایه معادل ۰٫۰۱٫ است.)

وام مسکن ثابت ۳۰ ساله بیشترین مدت استفاده از وام است. وام مسکن ثابت ۳۰ ساله به طور معمول دارای نرخ بهره بالاتری نسبت به وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت است-اما پرداخت ماهانه کمتری نیز دارد. اگرچه به مرور زمان سود بیشتری پرداخت می کنید-در حال بازپرداخت وام خود در مدت زمان طولانی تری هستید-اگر به دنبال پرداخت ماهانه کمتری هستید ، وام مسکن ثابت ۳۰ ساله ممکن است گزینه خوبی باگردید.

وام مسکن ۱۵ ساله با نرخ ثابت

میانگین نرخ وام مسکن ۱۵ ساله و ثابت ۲٫۳۱ is است که نسبت به هفت روز قبل ۲ واحد کاهش داشته است.

شما قطعاً پرداخت ماهانه بیشتری با وام مسکن ۱۵ ساله در مقایسه با وام مسکن ثابت ۳۰ ساله خواهید داشت ، حتی اگر نرخ بهره و مبلغ وام یکسان باگردید. اما یک وام ۱۵ ساله معمولاً معامله بهتری خواهد بود ، به شرطی که بتوانید پرداخت های ماهانه را بپردازید. اینها معمولاً می توانند نرخ بهره کمتری دریافت کنند ، زودتر وام مسکن خود را بپردازند و سود کل کمتری را در بلند مدت پرداخت کنند.

۵/۱ وام مسکن با نرخ قابل تنظیم

ARM 5/1 دارای نرخ متوسط ​​۳٫۰۲، است که نسبت به هفته گذشته ۵ واحد پایه کاهش یافته است.

با وام مسکن ARM ، معمولاً نرخ سود کمتری نسبت به وام مسکن ثابت ۳۰ ساله در پنج سال اول دریافت می کنید. اما از آنجا که نرخ با نرخ بازار تغییر می کند ، می توانید پس از آن زمان هزینه بیشتری بپردازید ، همانطور که در شرایط وام شما توضیح داده گردیده است.

به همین دلیل ، اگر قصد دارید قبل از تغییر نرخ ، خانه خود را بفروشید یا دوباره تأمین مالی کنید ، ARM ممکن است گزینه مناسبی باگردید. اما اگر اینطور نباگردید ، ممکن است در صورت تغییر نرخ بازار ، با نرخ بهره بسیار بالاتری روبرو شوید.

روند نرخ وام مسکن

ما از نرخ های جمع آوری گردیده توسط Bankrate ، که متعلق به همان شرکت اصلی CNET است ، برای پیگیری تغییرات در نرخ های روزانه استفاده می کنیم. این جدول به طور خلاصه میانگین نرخ های ارائه گردیده توسط وام دهندگان در سراسر کشور را نشان می دهد:

نرخ سود وام مسکن امروز

مدت وام نرخ امروز هفته گذشته تغییر
نرخ وام مسکن ۳۰ ساله ۳٫۰۱٪ ۳٫۰۵٪ -۰٫۰۴ [۱۹۶۵۹۰۱۳] نرخ ثابت ۱۵ ساله ۲٫۳۱ [ ۲٫۳۳ [ -۰٫۰۲
نرخ وام مسکن جامبو ۳۰ ساله ۲٫۸۰ [ ۲٫۸۰ [ N/C
نرخ بازپرداخت وام مسکن ۳۰ ساله ۲٫۹۹ [ ۳٫۰۴ [ -۰٫۰۵

نرخ دقیق ۲۳ آگوست ۲۰۲۱٫

نحوه پیدا کردن بهترین نرخ وام مسکن

با ارتباط با کارگزار وام مسکن محلی یا استفاده از ماشین حساب آنلاین ، می توانید نرخ وام مسکن شخصی دریافت کنید. هنگام تلاش برای یافتن وام مسکن ، به وضعیت مالی فعلی خود و اهداف خود توجه کنید.

مواردی که بر میزان بهره وام مسکن شما تأثیر می گذارد عبارتند از: نمره اعتباری ، پیش پرداخت ، نسبت وام به ارزش و نسبت بدهی به درآمد. به طور کلی ، شما می خواهید نمره اعتباری بالاتری ، پیش پرداختی بزرگتر ، DTI کمتر و LTV پایین تری برای به دست آوردن نرخ بهره کمتر داشته باشید.

علاوه بر نرخ بهره ، هزینه های دیگر از جمله هزینه های بسته گردیدن ، هزینه ها ، امتیازات تخفیفی و مالیات نیز ممکن است بر هزینه خانه شما تأثیر بگذارد. مطمئن شوید که با انواع وام دهندگان – از جمله بانک های محلی و ملی ، اتحادیه های اعتباری و وام دهندگان آنلاین – و فروشگاه مقایسه برای پیدا کردن بهترین وام مسکن برای خود صحبت کنید.

مدت وام خوب چیست؟

هنگام انتخاب وام مسکن ، باید مدت وام یا برنامه پرداخت را در نظر بگیرید.
رایج ترین شرایط وام مسکن ۱۵ سال و ۳۰ سال است ، اگرچه وام مسکن ۱۰ ، ۲۰ و ۴۰ ساله نیز وجود دارد. تمایز مهم دیگر بین وام های مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم است. برای وام های مسکن با نرخ ثابت ، نرخ بهره برای طول مدت وام تعیین می شود. بر خلاف وام مسکن با نرخ ثابت ، نرخ سود وام مسکن با نرخ قابل تنظیم فقط برای مدت معینی (معمولاً پنج ، هفت یا ۱۰ سال) یکسان است. پس از آن ، نرخ سالانه بر اساس نرخ سود بازار تغییر می کند.

هنگام انتخاب بین وام مسکن با نرخ ثابت و نرخ قابل تنظیم ، باید مدت زمانی را که قصد دارید در خانه خود زندگی کنید ، در نظر بگیرید. اگر قصد دارید مدت زیادی در خانه زندگی کنید ، وام های مسکن با نرخ ثابت مناسب تر است. وام های مسکن با نرخ ثابت در مقایسه با وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم ثبات بیشتری را ارائه می دهند ، اما وام های مسکن با نرخ قابل تنظیم گاهی اوقات می توانند نرخ بهره پایین تری را ارائه دهند. اما اگر قصد دارید خانه خود را برای چند سال نگه دارید ، می توانید با وام مسکن با نرخ قابل تنظیم به توافق برسید. بهترین مدت وام همه بستگی به موقعیت و اهداف شما دارد ، بنابراین هنگام انتخاب وام مسکن به آنچه اهمیت می دهید توجه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت