فناوری خانه هوشمند هنوز هوشمند نیست – حالا چه؟

2021-08-23
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

فناوری “خانه هوشمند” آنقدرها هم هوشمند نیست – و هنوز هم نصب و راه اندازی آن و به کارگیری آن در مارک های تجاری بسیار دشوار است. این نقاط درد عامل اصلی این واقعیت است که تقریباً یک سوم خانوارهای آمریکایی با اینترنت پهن باند دارای یک دستگاه خانه هوشمند ۱۱ سال پس از رواج این دسته هستند. حالا چی؟

 توبین ریچاردسون

توبین ریچاردسون مدیرعامل اتحادیه استانداردهای اتصال است.


Business Wire

“در حال حاضر شما بسیاری از اکوسیستم ها و جزایر بسته را می بینید که مردم باید در آن زندگی کنند و این محصولات به سادگی با هم کار نمی کنند” می گوید توبین ریچاردسون ، مدیرعامل اتحادیه استانداردهای اتصال- گروهی که از Zigbee خارج گردیدند Alliance ، که فناوری بی سیم آن بخشی از چشم انداز بزرگ فناوری خانه است. اخیراً ، این اتحادیه رهبر همکاری فناوری جدیدی به نام Matter گردیده است که اعضای آن به دنبال یکپارچه سازی فناوری خانه هوشمند برای راه اندازی و همکاری بهتر ، گام های اساسی در جهت محبوبیت هستند.

تحقیقات جدید از Parks Associates نشان می دهد که فقط ۳۶ of از خانوارهای پهن باند ایالات متحده دارای یک دستگاه خانه هوشمند هستند ، درصدی که در صورت محاسبه همه خانوارها کاهش می یابد. و در میان کسانی که دارای فناوری خانه هوشمند هستند ، اکثر آنها تنها چند دستگاه دارند ، نه مجموعه آرمان شهرهایی که تقریباً دو دهه پیش توسط مایکروسافت و بیل گیتس پیش بینی گردیده بود. ریچاردسون می گوید: “شما به استانداردی نیاز دارید که از دستگاهی به دستگاه دیگر کار کند ، به طور مناسب با ابر صحبت کند و این کار را به صورت ایمن انجام دهد.” سپس شرکت هایی مانند اپل ، آمازون و گوگل باید برخی از دیوارهای رقابتی فعلی خود را خراب کنند تا محصولات خانه هوشمند با یکدیگر همکاری کنند و خانه را به یک چیز هوشمند تبدیل کنند ، نه فقط یک جعبه با چند چیز هوشمند در آن. ریچاردسون از آنجایی که اپل تا حدی به تلاش برای موضوع پیوسته است خوش بین است.

 اعضای کنسرسیوم ماده

ماده بر قابلیت همکاری در رابط های بی سیم متمرکز گردیده است-بنابراین مصرف کنندگان مجبور نیستند Zigbee را از طریق Wi-Fi بشناسند-و بر مبادله داده ها تا دستگاه ها بتوانند با یکدیگر صحبت کنند. نصب و راه اندازی ساده تر نیز باید بر این موارد تأکید شود. کمتر مشخص است که ماده چه نقشی ممکن است به عنوان یک پلت فرم پیش بینی داده محور داشته باگردید ، چیزی که اعضای ماده ممکن است بخواهند آن را به عنوان سس های مخفی خود حفظ کنند. ریچاردسون می گوید: “ما این پلت فرم را ایجاد می کنیم. اگر رویکرد متداول [to anticipation] وجود داشته باگردید ، آنجا ما وارد عمل می شویم و استاندارد آن هستیم.”

شرکای مهم در حال حاضر در حال آزمایش سریع دستگاه های قابل همکاری هستند و قصد دارند با اعلامیه های موجود بودن محصول در CES 2022 سر و صدای زیادی ایجاد کنند. ]

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت