واکسن کووید -۱۹ فایزر تاییدیه کامل FDA را دریافت کرد

2021-08-23
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1234718389.jpg

شام آلیسون/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ
برای به روزترین اخبار و اطلاعات درباره همه گیری ویروس کرونا ، از وب سایت های WHO و CDC دیدن کنید.

واکسن COVID-19 فایزر در حال حاضر به طور کامل توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید گردیده است ، و این اولین واکسن در برابر ویروس کرونا است که از طریق بازنگری نظارتی به سرانجام رسیده است.

FDA روز دوشنبه واکسن mRNA علیه COVID-19 را که توسط Pfizer و شریک آن BioNTech ساخته گردیده است ، به مدت دو دوز ، با فاصله سه هفته ، در افراد ۱۶ سال به بالا تایید کرد. واکسن قبلاً تحت مجوز استفاده اضطراری داده می گردید ، که هنوز برای واکسن های Moderna و Johnson & Johnson وجود دارد.

“در حالی که این واکسن و دیگر استانداردهای دقیق و علمی FDA برای مجوز استفاده اضطراری را رعایت کرده اند ، به عنوان اولین واکسن COVID-19 مورد تأیید FDA ، عموم مردم می توانند بسیار مطمئن باشند که این واکسن از استانداردهای بالای ایمنی ، اثربخشی برخوردار است. جانت وودکاک ، سرپرست کمیسیون FDA ، در بیانیه ای گفت: و کیفیت تولیدی که FDA برای یک محصول تأیید گردیده نیاز دارد. نقطه عطف امروز ما را یک گام به تغییر مسیر این بیماری همه گیر در ایالات متحده نزدیک می کند. ”

انتظار می رود تصویب کامل دولت های محلی ، مدارس و مشاغل را برای واکسیناسیون آسان تر کند و ممکن است افرادی را که در تزریق مردد هستند ، تشویق کند. بر اساس نظرسنجی ماه ژوئن توسط بنیاد خانواده قیصر ، از هر ۱۰ فرد بالغ واکسینه نگردیده ، سه نفر از واکسن دریافت می کنند اگر از مجوز اضطراری به تأیید کامل FDA برسند ، احتمال بیشتری وجود دارد که واکسن دریافت کنند.

بر اساس داده های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، بیش از ۲۰۳ میلیون دوز واکسن Pfizer در ایالات متحده تزریق گردیده است. این واکسن همچنین دارای مجوز اضطراری برای استفاده در کودکان ۱۲ تا ۱۵ سال است. بیش از ۶۰ درصد از آمریکایی های ۱۲ ساله و بالاتر به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه گردیده اند. بر اساس این گزارش ، داده ها و اطلاعات ، و همچنین جزئیات فرایند تولید ، نتایج آزمایش واکسن برای اطمینان از کیفیت واکسن و بازرسی از مکانهایی که واکسن در آن ساخته گردیده است. کارآزمایی بالینی شامل ۴۴۰۰۰ نفر بود که نیمی از آنها واکسن دریافت کردند. طبق گفته FDA ، این واکسن در پیشگیری از COVID-19 در آزمایش ۹۱٪ م effectiveثر بوده است.

FDA گفت که واکسن Pfizer اکنون با عنوان Comirnaty به بازار عرضه می شود.

هفته گذشته ، مقامات بهداشتی با دولت بایدن گفتند. بزرگسالان واکسینه گردیده کامل که واکسن Pfizer یا Moderna دریافت کرده اند ، واجد شرایط انجام یک تزریق تقویت کننده از ماه آینده خواهند بود. این طرح ، که هنوز به تأیید FDA و CDC نیاز دارد ، به منظور افزایش حفاظت از نوع دلتا در سراسر ایالات متحده است.

Moderna همچنین به دنبال تأیید FDA برای واکسن COVID-19 خود است ، اگرچه گفته می شود که تصمیم گیری ممکن است چند هفته دیگر طول بکگردید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت