گوگل تلاش می کند تا کسب و کار جستجوی خود را با افزایش نظارت ضد انحصاری توضیح دهد

2021-08-24
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 google-hq-sede-mountain-view.jpg

دفتر مرکزی Google در Mountain View ، کالیفرنیا.


استفان شنکلند/CNET

گوگل روز دوشنبه از یک وب سایت بازسازی گردیده که نحوه عملکرد موتور جستجوی نمادین خود را توضیح می دهد ، حرکتی که در حالی انجام می شود که غول تکنولوژی با نظارت ضد انحصاری در مورد تسلط بر کسب و کار خود دست به گریبان است.

این وب سایت دارای بخش هایی در مورد نحوه عملکرد تبلیغات هدفمند گوگل است ، بازاریابان آن را خریداری می کنند و بر اساس داده های شخصی کاربر است ، و ترفندهایی که شرکت در موتور جستجو ایجاد می کند و بر اطلاعات افراد تأثیر می گذارد.

“وب سایت به شما پنجره ای می دهد که از لحظه شروع تایپ در نوار جستجو تا لحظه ای که نتایج جستجو را به دست می آورید ، اتفاق می افتد.” دنی سالیوان ، مدیر اجرایی گوگل که وظیفه دارد تفاوت های ظریف جستجو را به در یک پست وبلاگی گفته گردیده است که عموم مردم. “این یک مرور کلی از فناوری و کارهایی است که در سازماندهی اطلاعات جهان ، درک آنچه شما به دنبال آن هستید و سپس شما را با مرتبط ترین و مفیدترین اطلاعات مرتبط می کند ، ارائه می دهد.”

وب سایت بازسازی گردیده ، که چگونه جستجو می شود کار می کند و برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ راه اندازی گردید ، در حالی رخ می دهد که گوگل با چندین پرونده بزرگ ضد انحصاری از جمله پرونده مهم وزارت دادگستری ایالات متحده و دو شکایت از ائتلاف های دو حزبی ایالت ها روبرو است. نهادهای نظارتی و دادستان در حال بررسی همه چیز هستند ، از فروشگاه برنامه های Google تا شیوه های تجاری گسترده تر در مورد سیستم عامل اندروید ، غالب ترین نرم افزار تلفن همراه در جهان. این شرکت حدود ۹۰ درصد از کل جستجوهای آنلاین در ایالات متحده را پردازش می کند. این خفگی در بازار پایه و اساس تجارت تبلیغاتی گسترده گوگل است که تقریباً بیش از ۱۸۰ میلیارد دلار فروش سالانه این شرکت را به همراه دارد.

همچنین گوگل به دلیل نحوه نمایش نتایج جستجو مورد انتقاد قرار گرفته است. این شرکت مطالبی را از ناشران و سایر وب سایت ها اخذ می کند که منجر به متهم گردیدن صدمه به رقبا گردیده است. محتوا در پاسخ های آماده گردیده در موتور جستجوی گوگل استفاده می شود ، بجای اینکه فقط لیست پیوندهایی را که شرکت در روزهای اولیه خود ظاهر کرده است ، ارائه دهد.

در وب سایت چگونه کار می کند ، گوگل می گوید رویکرد آن در طول سالها “تکامل یافته است.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت