برف مریخ غبارآلود است و حتی ممکن است در آب مایع ذوب شود

2021-08-24
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

فرودگر ققنوس ناسا این تصویر از آب یخ زده را در سطح بریده گردیده مریخ در سال ۲۰۰۸ به تصویر کشید.


NASA/JPL-Caltech/University of Arizona/Texas A&M University

این داستان بخشی از به مریخ خوش آمدید ، مجموعه ما در جستجوی سیاره سرخ است.

در سال ۲۰۰۸ ، ناسا اعلامیه بزرگی مبنی بر تأیید یخ آب در نزدیکی سطح مریخ توسط فرودگر فونیکس خود کرد. گروهی از محققان با نگاهی جدید به آنچه فینیکس یافته است ، آن را با داده های مدارگرد شناسایی مریخ ناسا ترکیب کرده و از شبیه سازی های کامپیوتری برای درک بهتر گرد و غبار یخ ها و آنچه می تواند در مورد تاریخ اقلیمی مریخ به ما بگوید ، استفاده کردند. [۱۹۶۵۹۰۰۵] جای تعجب نیست که برف مریخ گرد و غبار را در خود مخلوط کرده است. دانشگاه ایالتی آریزونا هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کرد: “یخ هر چه گرد و خاکی تر باگردید ، یخ تیره تر و در نتیجه گرمتر می شود ، که می تواند بر ثبات و تکامل آن در طول زمان تأثیر بگذارد.” “تحت شرایط خاص ، ممکن است این بدان معنا باگردید که یخ در مریخ آب می شود.”

مقاله این تیم درباره یخ مریخ برای چاپ در مجله تحقیقات ژئوفیزیکی: سیارات پذیرفته گردیده است.

“آدیتیا خولر” ، دانشمند سیاره ای ، نویسنده اصلی مقاله گفت: “این احتمال وجود دارد که این یخ خاکی و تیره چند سانتی متر ذوب شود.” “و هرگونه آب مایع زیرسطحی که از ذوب گردیدن تولید می شود ، با پوشاندن یخ پوشاننده از تبخیر در جو مایع مریخ محافظت می شود.”

این تحقیق به یخ هایی که توسط ققنوس از بارش برف گرد و غبار در طول میلیون سال گذشته انجام گردیده است ، اشاره می کند. برای تعیین اینکه آیا یخ واقعاً در آب مایع ذوب می شود یا خیر ، به کارهای بیشتری نیاز است ، اما این ایده جذابی است.

درک آب در مریخ کلیدی برای درک شانس این است که سیاره سرخ یک بار میزبان زندگی میکروبی بوده است. مریخ کنونی خشک ، گرد و خاکی و بسیار سرد است ، که این امر را بسیار غیر قابل مهمان می سازد ، هرچند یک مطالعه در اوایل سال جاری نشان داد میکروب های زمین ممکن است بتوانند به طور موقت در مریخ زنده بمانند .

 http: // www .cnet.com/


در حال پخش:
این را تماشا کنید:

ناسا تصویر پانورامای جدیدی از Mars Perseverance نشان می دهد۴:۳۰

یخ روی مریخ همچنین می تواند برای بازدیدکنندگان انسانی آینده که به منابع آبی نیاز دارند ، مهم باگردید. در سال ۲۰۱۹ ، ناسا “نقشه گنج” یخ آب را منتشر کرد که به طور بالقوه توسط فضانوردان قابل دسترسی بود.

تاریخچه آب در مریخ پیچیده و اغلب اسرارآمیز است. برخی از مطالعات اخیر نشان داده اند که ممکن است دریاچه های برفی پنهان در قطب جنوبی سیاره وجود داشته باگردید ، اما شواهد جدیدتر استدلال می کند آنها واقعاً رسهای منجمد هستند . مریخ نورد ناسا در حال بررسی بستر دریاچه قبلی در دهانه Jezero در جستجوی نشانه های زندگی میکروبی باستانی است.

مطالعه جدید در مورد برف مریخ و گرد و خاک آن به دانشمندان یک قطعه دیگر می دهد تا در پازل بزرگتر آب مریخ قرار دهند. آیا ممکن است توده های گودالی در مریخ وجود داشته باگردید؟ شاید. ممکن است بخواهید برای هر مورد نی بخرید.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی امسال مطلع شوید. حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت