ناسا راهپیمایی فضایی ISS را به دلیل مشکلات پزشکی فضانوردان به تعویق انداخت

2021-08-24
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

فضانورد ناسا ، مارک ونده هی ، در ۱۷ آگوست ، بررسی وضعیت مناسب لباس فضایی می کند. پیاده روی فضایی او در ۲۴ آگوست به دلیل یک مشکل جزئی پزشکی به تعویق افتاده است.


ناسا

فضانورد ناسا مارک ونده هی و آکیهیکو هوشیده از آژانس فضایی JAXA ژاپن قرار بود سه شنبه خود را آماده کرده و برای پیاده روی فضایی خارج از ایستگاه فضایی بین المللی حرکت کنند. این به دلیل “مشکل پزشکی جزئی” مربوط به ونده هی اتفاق نمی افتد.

ناسا روز دوشنبه این تعویق را اعلام کرد. آژانس جزئیات مربوط به این مسئله پزشکی را فاش نکرد ، اما گفت که این یک اورژانس نیست. ونده هی و هوشاید خود را برای راهپیمایی فضایی تقریباً هفت ساعته آماده می کردند که برای آماده سازی ایستگاه برای نصب آرایه جدید خورشیدی طراحی گردیده بود.

“راهپیمایی فضایی به زمان حساس نیست و اعضای خدمه به کار و فعالیتهای دیگر ایستگاه ادامه می دهند.” این آژانس در حال برنامه ریزی مجدد برای پس از پرتاب فضاپیمای باری SpaceX در ۲۸ آگوست و پس از برخی پیاده روی های فضایی روسیه است.

ونده هی یک جانباز ISS و پیاده روی فضایی است که قبلاً در این ایستگاه در سالهای ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ وقت گذرانده بود. او در ماه آوریل برای یک ماموریت شش ماهه به ISS رسید.

ISS اخیراً پس از استقبال از یک واحد آزمایشگاهی جدید روسی که به طور موقت ایستگاه را از جهت خارج کرد ، هیجان خود را مشاهده کرد. . همچنین قرار بود میزبان یک پرواز آزمایشی بوئینگ استارلاینر باگردید ، اما این پرتاب به دلیل مشکلات فنی به عقب رانده گردید . ناسا و خدمه ISS و تیم های زمینی مجبور بودند با شرایط غیر منتظره سازگار شوند ، بنابراین تاخیر راهپیمایی فضایی یک مسئله نسبتاً جزئی است.

تقویم فضایی ۲۰۲۱ CNET را دنبال کنید تا از آخرین اخبار فضایی مطلع شوید. سال حتی می توانید آن را به تقویم Google خود اضافه کنید.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت