هکر تمام ۶۱۰ میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را که در حمله سایبری به سرقت رفته بود ، باز می گرداند

2021-08-24
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-919078630

یکی از بزرگترین سرقت های ارزهای رمزنگاری گردیده به راه حل عجیب و غریبی می رسد.


Getty Images

یکی از بزرگترین سرقت های ارزهای رمزنگاری گردیده به نظر می رسد که توسط هکر حل و فصل گردیده است. Poly Network ، یک پلت فرم مالی غیر متمرکز ، روز دوشنبه گزارش داد که بیش از ۶۰۰ میلیون دلار ارز رمزنگاری گردیده از خزانه آن از طریق آسیب پذیری کد سرقت گردیده است. این اجازه می دهد تا افراد در چندین بلاکچین ، از جمله ارزهای رمزنگاری گردیده معروف از جمله بیت کوین و اتریوم ، توکن مبادله کنند. به گزارش The Block ، در حمله اولیه ، هکر ۲۷۳ میلیون دلار توکن اتریوم ، ۲۵۳ میلیون دلار توکن در Binance Smart Chain و ۸۵ میلیون دلار USDC در شبکه Polygon به سرقت برد.

هکر ، معروف به آقای کلاه سفید ، تقریباً بلافاصله پس از فاش گردیدن سرقت ، شروع به بازگشت دارایی کرد ، ظاهراً وجوه را به صورت قطعه جابجا کرد. صبح روز دوشنبه ، هکر با Poly Network تماس گرفت و یک کلید خصوصی برای مابقی وجوه باقی مانده ارائه کرد. این شرکت در یک پست متوسط ​​در روز دوشنبه گزارش داد. شبکه پلی گفت که در حال حاضر برای بازگرداندن دارایی ها به صاحبان آنها کار می کند.

فوراً مشخص نیست که چرا هکر تصمیم به بازگرداندن پول گرفته است ، اما پیامی که در معامله ارز دیجیتال توسط شخصی ناشناس که ادعا می شود هک است ، درج گردیده است. طبق گزارش CNBC ، “[quitting] نمایش بود.

” اقدامات من ، که ممکن است عجیب به نظر برسند ، تلاش من برای کمک به امنیت پروژه Poly به سبک شخصی من است ، “هکر در پیام گفت به “اجماع به طریقی دردناک و مبهم حاصل گردید ، اما کار می کند.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت