“وحشتناک”: لاک پشت غول پیکر به آرامی شکار می کند و بچه پرنده را می خورد

2021-08-24
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

این لاک پشت ماده جوجه پرنده دریایی را شکار کرد و خورد.


تصویر تصویری از آماندا کوسر/CNET

لاک پشت های غول پیکر به عنوان گیاهخوارانی که آهسته حرکت می کنند شهرت دارند که دوست دارند علف ها و میوه ها را میل کنند. ویدئوهای ضبط گردیده توسط محققان دیدگاه ما را در مورد این حیوانات سنگین خشکی تغییر می دهد. هنوز کند؟ تقریبا. گیاه خواری؟ نه همیشه.

این ویدیو از جزیره Fregate در اقیانوس هند آمده است. این جزیره در سیشل متعلق به خصوصی است و میزبان اکوتوریست هایی است که برای سواحل و مشاهده پرندگان و حیات وحش ، از جمله جمعیت بیش از ۳۰۰۰ لاک پشت غول پیکر آزاد ، گردش می کنند. برخی از این لاک پشت ها به شکار و خوردن پرندگان می پردازند ، این غذا برای حیواناتی که تصور می شود گیاهخوار هستند ، یک غذای غیر معمول است.

اگر عنوان این مقاله را مشاهده کردید و به هر حال روی آن کلیک کردید ، می دانید که برای چه چیزی تلاش می کنید: فیلم یک لاک پشت غول پیکر در حال خوردن جوجه مرغ دریایی. اگر نمی خواهید آن را ببینید ، روی پخش ویدیو ضربه نزنید. آنا زورا ، معاون مدیر حفاظت از جزیره Fregate Island ، این دیدار را در ژوئیه ۲۰۲۰ فیلمبرداری کرد. این نتیجه اجتناب ناپذیر حمله را کنار می گذارد. دانشگاه کمبریج در بریتانیا این رویداد را “اولین مستند شکار عمدی در هر گونه لاک پشت وحشی” در بیانیه ای در روز دوشنبه توصیف کرد.

“این برخورد بسیار کند بود ، با حرکت لاک پشت در حالت عادی و کند قدم زدن-کل تعامل هفت دقیقه به طول انجامید و بسیار وحشتناک بود. “زیست شناس جاستین گرلاچ ، نویسنده و زورا ، مقاله ای در مورد لاک پشت در دوشنبه در مجله Current Biology گفت.

محققان لاک پشت های دیگری را مشاهده کرده اند. حملات مشابه انجام داد ، اما شواهد ویدئویی کاملی از آن رویدادها ضبط نکرد. مشخص گردیده است که لاک پشت های غول پیکر در صورت لزوم گوشت خوار می خورند ، اما لاک پشت موجود در فیلم رفتارهای شکار را در تعقیب جوجه نشان می دهد ، که در نهایت آن را به طور کامل بلعید.

این احتمالاً اولین سوارکار پرنده خوار لاک پشت نبود. گرلاچ در بیانیه ای از Cell Press گفت: “به نظر من آن شخص قبلاً با موفقیت شکار کرده بود ؛ به نظر می رسید که می داند چه می کند.”

تلاش های حفاظت از حیات وحش در جزیره فرگات باعث افزایش جمعیت لاک پشت و پرندگان دریایی سالم گردیده است ، که می تواند طوفانی مناسب برای تعامل پرنده لاک پشت باگردید.

گرلاچ فکر می کند یک عنصر لذت بردن از خوردن چغندر وجود دارد که به لاک پشت ها انگیزه می دهد تا تلاش خود را برای شکار انجام دهند. گرلاک می گوید: “در مقایسه با سهولت خوردن گیاهان ، آنها دچار مشکلات زیادی خواهند گردید.”

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت