چگونه Shibumi Shade انقلابی در تجربه ساحل ایجاد کرد

2021-08-24
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 shibumi-shadow-1

Shabumi Shade من از نسیم بالا می رود.


Mary King/CNET

این داستان بخشی از سفر جاده ای ۲۰۲۱ است ، پوشش CNET از تلاش دولت بایدن برای رگردید تولیدات آمریکایی و تولید چیزهای بیشتر در ایالات متحده.

تکه هایی از فیروزه ای درخشان و آبی رویال غنی در امتداد ساحل کور ، شهر نورگیر من در انتهای جنوب شرقی کارولینای شمالی ، گسترده گردیده است. اگرچه متوجه این رنگ ها در امواج نورد آتلانتیک و آسمان مه آلود تابستانی می شوید ، اما در مقابل ماسه های طلایی کوره به گردیدت برجسته می شوند.

با دقت نگاه کنید و تکه های پارچه ای شبیه به پارچه هایی که در نسیم بالا می آیند تبدیل می شوند و هر کدام غلاف های کوچکی از ساحل نشینان را در خود جای می دهند. تنظیمات آنها ممکن است خطرناک به نظر برسد – تنها چیزی که مانع از سقوط هر سایبان به اقیانوس اطلس می شود ، یک طاق آلومینیومی است که توسط یک کیسه ماسه ای کوچک لنگر انداخته گردیده است – حتی وقتی باد بالا می آید ، محکم می مانند.

طرح ساده وزن سبک وزن یکی از دلایلی است که باعث می شود سایه شیبومی طرفداران اختصاصی خود را به دست آورد. تلفظ-shih-BOOM-ee ، برگرفته از یک اصل طراحی ژاپنی است که شکلی ساده و کم اهمیت از ظرافت را ترویج می کند. (Shibumi همچنین نام یک رمان فرقه ای ۲۰۰۵ است که آن را به عنوان “کمال بدون زحمت” توصیف می کند.) با پوشش دهانه ۱۵ در ۱۰ فوت و ارائه UPF 30 محافظت در برابر آفتاب داغ تابستان ، سایه Shibumi 250 دلاری می تواند به راحتی تا شش مورد را در خود جای دهد. مردم ، به علاوه وسایلی که با خود آورده اند. کل چیز طوری طراحی گردیده است که در یک کیسه جمع و جور جمع شود و وزن آن کمتر از ۴ پوند باگردید. نوع جدیدی از سایه خط ساحلی. این همچنین مدلی است که چگونه یک شرکت کوچک با یک محصول دست ساز شروع به کار کرد و ریشه های Tarheel State در سراسر کشور طرفداران اختصاصی در سراسر کشور پیدا کرد. سایه ها هنوز در ایالات متحده ساخته می شوند ، و همانطور که مقلدان ظاهر گردیدند ، Shibumi از طرح خود دفاع کرد

“ما در کارولینای شمالی متولد گردیدیم و بزرگ گردیدیم و همیشه برای ما خانه بوده است.” WRAL News سال گذشته. “ما قطعاً مفتخریم که تک سایه شیبومی که تا به حال ساخته گردیده است در کارولینای شمالی دوخته گردیده است.”

به عنوان یک بومی کارولینای شمالی ، من مجبور بودم ببینم آیا سایه شیبومی به همان اندازه موثر و آسان است طرفداران آن می گویند بعد از یک بعدازظهر آفتابی و بادی ، باید بگویم که آنها اشتباه نمی کنند. ساحل روزی که سایه خودم را برپا کردم. با نگاه دیگر ، حداقل پنج مورد دیگر را شمردم.


مری کینگ/CNET

تکیه به باد

آنچه واقعاً شیبومی را متمایز می کند نحوه مهار باد است. برای اکثر چترها و چادرهای ساحلی ، نسیم ساحلی همیشه مزاحم است. و در روزهای بخصوص ، می تواند به یک دشمن تبدیل شود و وسایل ساحلی را به پرتابه های خطرناک تبدیل کند. اما برای بافت شناور شیبومی ، باد یک دوست است. فقط یک نسیم ۳ مایل در ساعت طول می کگردید تا انتهای آزاد پارچه بر روی سطح شناور باقی بماند و سایه مورد نظر بازدیدکنندگان ساحل را فراهم کند. سایه محدودیت هایی دارد: بادهای بالای ۲۰ مایل در ساعت بیش از حد قوی هستند و شرایط آرام می تواند مانع از بلند گردیدن پارچه از روی زمین شود. با این حال ، برای آن روزهای ساحل گلدیلاکس ، شیبومی از نسیم به نفع خود استفاده می کند.


رابرت رودریگز/CNET

بازدیدکنندگان ساحل متوجه گردیده اند. پست اخیر در گروه فیس بوک Carolina Beach & Kure Beach Locals خواند: “بالاخره باد بعد از ۶ فصل چتر بزرگ ساحل ما را کنار گذاشت.” “در کجا ، در جزیره یا در نزدیکی آن ، چترهای ساحلی پیدا می کنید که برای چند روز و چند فصل طراحی نگردیده باگردید؟”

متداول ترین پاسخ: “به جای آن Shibumi تهیه کنید.”

Shibumi برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ به فروش رفت ، طرفداران آن فراتر از کارولینای شمالی ، ایالت محل تولد و هنوز هم تا حد زیادی ساخته گردیده است. Shibumi از طریق فروش در فروشگاه آنلاین شرکت مستقر در Raleigh و در خرده فروشان در فضای باز و فروشگاه های سخت افزار Ace ، راه خود را در سواحل شرقی بالا و پایین کرده است ، از سراسر کشور به کالیفرنیا رفته و حتی در هاوایی به پایین رسیده است. ویدیوهای TikTok و تکان دادن سر نشریاتی مانند Wirecutter نیویورک تایمز – که Shibumi را “یکی از پناهگاه های مورد علاقه ما در برابر خورشید که تا به حال آزمایش کرده ایم” می نامید – مطمئناً آسیبی ندیده است.

اما وقتی سه بنیانگذار-برادران دان و اسکات بارنز و دوست قدیمی آنها الکس اسلیتر-توسعه اولین شیبومی را آغاز کردند ، آنها قصد ایجاد انقلابی در تجربه ساحل را نداشتند. در واقع ، راه اندازی یک شرکت اصلاً در رادار آنها نبود. همه فارغ التحصیلان UNC-Chapel Hill امیدوار بودند که ایجاد سایه در ساحل زمرد کارولینای شمالی کمی استرس زا باگردید.

مشکل این بود که لنگر انداختن یک چتر ساحلی سنتی برای مقاومت در برابر وزش گردیدید همیشه یک چالش بود. اسلیتر گفت: “و حمل چادرهای بزرگتر همیشه سنگین بود ، نصب آنها دشوار بود و همچنین نیاز به لنگرهای زیادی برای نگه داشتن در باد داشت.”

 shibumi-shadow-6

برای اینکه شیبومی درست کار کند به کمی باد نیاز دارید.


شیبومی

بنابراین این سه نفر دست به کار گردیدند: آنها از پارچه ، لوله PVC و برخی از مهارت های ابتدایی خیاطی ، اولین سایه خود را ساختند. و هنگامی که شروع به جلب توجه در ساحل حتی در شکل خشن آن کرد ، اسلیتر گفت که او و برادران بارنز متوجه گردیده اند که ممکن است محصولی داشته باشند که ارزش فروش داشته باگردید. پس از تعویض لوله PVC برای تیرهای چادر ، آنها اولین سفارشات اولیه خود را دریافت کردند و در تابستان سال ۲۰۱۶ ، این سه نفر شبها و آخر هفته های خود را صرف سفارش هر شیبومی به سفارش چرخ خیاطی منزل کردند.

از آنجا ، تجارت دهان به دهان رگردید کرد اسلیتر در مورد آمار فروش صحبت نمی کند ، اما در سال ۲۰۱۹ Greensboro News and Record گزارش داد که این شرکت سال گذشته ۲۰۰۰ سایه فروخته است ، در حالی که در سال ۲۰۱۷ ۱۷۸ سایه بود. این شرکت از طراحی خود نیز به گردیدت دفاع کرده است. در ماه ژوئن ، شیبومی از Apex ، North Beach واقع در کارولینای شمالی به دلیل نقض حق ثبت اختراع شکایت کرد و ادعا کرد محصولات Beach Shade “تصویر کلی و ظاهر کلی” محصول Shibumi را کپی کرده اند. (اسلاتر از بحث در مورد کت و شلوار خودداری کرد.)

اسلاتر گفت که سایه راه خود را به “حداقل ۶۸۰ مقصد ساحلی منحصر به فرد ، در سراسر جهان” باز کرده است. در چهار سال اول فعالیت خود ، بنیانگذاران با هر مشتری تماس می گرفتند یا پیام می دادند تا مطمئن شوند از شیبومی خود لذت می برند ، و تنها زمانی که تعداد مشتریان آنقدر بزرگ گردید که این سه نفر نتوانند به تنهایی اداره کنند ، متوقف گردیدند. ارسال ، بازگشت و تعویض هنوز رایگان است.

اسلیتر گفت: “ما رویکرد نسبتاً ساده ای برای خدمات به مشتریان داریم.” “ما می خواهیم با هر مشتری درست مثل یک دوست صمیمی رفتار کنیم.”

سایه انداختن

 shibumi-shadow-5

نمونه من Shibumi در کیف خود ، ایستاده در برابر حصاری به ارتفاع ۳٫۵ فوت.


مری کینگ/CNET

اسلاتر و برادران بارنز دیگر مجبور نیستند به خیاطی خودآموز خود تکیه کنند: هر شیبومی سایه اکنون توسط مشاغل خیاطی در اشویل و اشبورو ، کارولینای شمالی-و اخیراً ، در کوههای کمی بالاتر جمع آوری گردیده است. مرز ویرجینیا

به گفته اسلیتر ، مشتریان به دلایل مختلف سایه ها را ستوده اند. سالمندان می گویند روند راه اندازی شیبومی به آنها این امکان را داده است که دوباره از ساحل لذت ببرند. والدین می گویند چراغ آن به اندازه کافی برای حمل بچه هایشان مناسب است. یکی از مادران می گوید که می تواند آن را به تنهایی جمع کند و نوزادش را به سینه خود ببندد. بنابراین ، پس از دیدن تعداد زیادی شیبومی که در کنار ساحل شهر من قرار گرفته بودند ، مجبور گردیدم یکی را برای خودم امتحان کنم. آیا تنظیم سایه به همان اندازه طبیعی است که برای بازبین های شگفت انگیز آن به نظر می رسید؟

همه چیز در حال حاضر امیدوارکننده به نظر می رسد وقتی متوجه گردیدم که هیچ مشکلی برای تکان دادن جعبه ای که یک شیبومی سایه وام گیرنده داشت که اسلتر برای آن فرستاده بود نداشتم. آزمایش کردن. پس از باز کردن آن ، شیبومی را برداشتم و دوشنبه بعد از ظهر در ساعت چهار به ساحل رفتم – نه خورشید سوزان ظهر زیاد ، اما هنوز هم برخی اشعه ها را باید در نظر گرفت. وزن کیف مشکی لاغر کمتر از صندلی تامی بهاما در دست دیگر من بود.

من در جستجوی سایه تنها نخواهم بود. وقتی پاهایم به ماسه برخورد کرد ، سرم را بالا گرفتم ، اولین چیزی که دیدم یک شیبومی بود. و یکی دیگر. و یکی دیگر. و یکی دیگر. باد در آن روز با سرعت ۷ مایل در ساعت به سمت جنوب شرقی می وزید ، بنابراین شیبومی ها هنگام بالا آمدن تارهای آبی رو به آب بودند. در جستجوی مکانی کمتر شلوغ که در آن می توانم از نیشخندهای ماهرانه شیبومی جلوگیری کنم ، در صورت خراب گردیدن تنظیمات.

 shibumi-shadow-3

کمی مهارت لازم بود. برای کنار هم قرار دادن قطعات برای ایجاد طاق شیبومی.


مری کینگ/CNET

هنگامی که یک منطقه خلوت را پیدا کردم ، مراحل راه اندازی سریع را انجام دادم ، که در وب سایت شرکت ذکر گردیده است (من دستورالعمل ها را در جعبه پیدا نکردم ، اگرچه ممکن است آنها را نادیده گرفته باشم). سپس کیسه طناب را باز کردم و تکه های قطب را بیرون کشیدم ، که همه آنها توسط یک طناب نازک وصل گردیده بودند که به دلیل اندازه آن غیر قابل محکم به نظر می رسید. من قطعات را به هم وصل کردم و یک خط قطبی مستقیم بلند ایجاد کردم که در نهایت طاق را تشکیل می داد. این یک فرآیند آسان بود ، اگرچه خوشحال بودم که اگر اتصال قطب من به نوبه خود ناخوشایند باگردید ، مکانی را انتخاب کردم که پر از مردم نبود. (“متأسفم که چشم خود را بیرون می آورم. آیا می خواهید زیر سایه شیبومی من بنشینید در حالی که دوباره آن را باز می کنید؟”)

گام بعدی این بود که سایبان را به تیر وصل کنید. احساس می کردم مثل یک شعبده باز است که یک پارچه بی پایان پارچه را از روی کلاه بیرون می کگردید ، من پا از پای آن تار قهوه ای لاجوردی از آن کیف سیاه کوچک بیرون می آورم. من دریچه ای را در لبه ساقه قسمت یاقوت کبود آبی مشاهده کردم و شروع به کشیدن ناخودآگاه آن روی قطب کردم. این برای من کمی دشوار بود – حدس می زنم هنری در آن وجود دارد که شما در نهایت آن را یاد می گیرید – اما به زودی ، پارچه به سمت بالا و بیرون باد کرد.

سپس زمان چسباندن قوس با چسباندن انتهای آن فرا رسید. قطب به شن و ماسه – در حدود شش اینچ عمق ، همانطور که در جهتها مشخص گردیده بود. من چند مشت ماسه داخل کیف حمل کردم (مانند کیسه شن) ، که از طریق طناب تعبیه گردیده به پارچه متصل می ماند و آن را چند پا جلو کشیدم. با عقب نشینی ، متوجه گردیدم که تنظیمات من فاقد زیبایی ظاهری سایر شیبومی ها در ساحل است: این قسمت بی نظم بود و به طرز ناخوشایندی در سطح زمین قرار داشت. وقتی شروع به تنظیم پارچه و باریک گردیدن طاق کردم ، دیدم که کارهای دست و پا چلفتی من شروع به بهبود می کند.

آن موقع بود که فریادی را شنیدم. “آیا انجام این کار آسان است؟” دو نفر از مسافران ساحل برای تماشای کار من سرگردان گردیده بودند. من خودم را در تلاش برای بیان این که این چیز آبی بزرگ دقیقاً چیست ، پیدا کردم.

یکی از آنها گفت: “بسیار ساده تر از چترها به نظر می رسد.”

 shibumi-shadow-4.png

من موفق به کشیدن پارچه روی تیر گردیدم تقریباً هموار ، اما مطمئنم که این مرحله مهارتی است که فرد باید به مرور زمان بر آن مسلط شود.


مری کینگ/CNET

آخرین کار من این بود که دو بند سایبان را در هر انتهای قوس حلقه کرده و با استفاده از چفت های فلزی متصل ، آنها را محکم کنم. پزی آسان. و با این کار ، صندلی خود را زیر سایه کشیدم ، پایین آمدم و کارم را ارزیابی کردم.

با آفتاب بعد از ظهر روشن گردید ، شیبومی من با پیروزی نسیم جریان داشت و مرا در یک مستطیل جادار سایه پوشاند. سایت این شرکت (و برخی از بررسی های آنلاین) هگردیدار داده بود که پارچه صدای تکان خوردنی ایجاد می کند که بر اعصاب برخی افراد تأثیر می گذارد ، به ویژه در بادهای سریعتر از ۱۵ مایل در ساعت. اما صادقانه بگویم ، این ساکت بسیار آرام بود و به نوعی مکمل امواج بود. مطمئناً یک معامله ارزشمند برای این استراحت فوق العاده از آفتاب داغ بود.

سپس به یاد آوردم: در حالی که ماسه را داخل کیسه می ریختم ، متوجه پاکت قرمز کوچکی گردیده بودم که داخل آن چسبانده گردیده بود. پاکت نامه را باز کردم و در آنجا تعدادی کارت ویزیت شیبومی پیدا کردم – احتمالاً برای ذهن های پرسش کننده مانند کسانی که دقایقی قبل به من نزدیک گردیده بودند. اما وقتی برای یادآوری وجود داشت که وقتی به یاد آوردم که CNET به من پول نمی دهد تا تمام بعدازظهر آنجا را تسهیل کنم ، هیچ وقت برای تبلیغ وجود نداشت. بنابراین من وسایل خود را جمع کردم – این یک تغییر سریع و آسان از مراحل راه اندازی بود – و کیف را روی شانه ام انداختم. به آنها به من گفتند که چادر بزرگی را حمل می کردند که حمل یا نصب آن دو یا سه نفر طول می کشید. اما شیبومی؟ یکی از آنها گفت: “[It’s] خیلی بهتر است.” “مانند یک پر سبک است ، در کمتر از پنج دقیقه جا می گیرد و به اندازه یک چادر یا چتر سایه ایجاد می کند.” تنها شکایت آنها این بود که وقتی باد تغییر می کند ، لازم است سایه را در جهت جدیدی بچرخانیم تا به درستی جریان یابد.

شیبومی شکست ناپذیر نیست – و در برخی نقاط ، غیرقانونی است. چند ساحل چادرها را ممنوع کرده اند – مهمترین آنها ، مرکز گردشگری Myrtle Beach ، کارولینای جنوبی است ، که آنها را در تابستان ممنوع می کند. اما پس از لابی از شیبومی ، در ماه ژوئیه هیئت کمیسیونرهای Ocean Isle ، کارولینای شمالی ، “سایه های خورشیدی با باد” را http://www.cnet.com/ “از ممنوعیت استفاده از چادر معاف کرد. و در سوالات متداول در مورد آن وب سایت ، شیبومی هواداران را تشویق می کند تا خودشان لابی کنند: “اگر از ساحلی دیدن می کنید که در حال حاضر قوانینی دارد که سایه شیبومی را ممنوع می کند ، لطفاً به شورای شهر خود زنگ بزنید یا بنویسید تا به آنها اطلاع دهید که دوست دارید شیبومی را ببینید سایه مجاز است! “

طرفداران کنار بگذارند ، برچسب قیمت ۲۵۰ دلار شیبومی برای کسانی که اغلب به ساحل نمی روند فروش سختی است. اما اکنون که یک بعدازظهر را زیر یک شیبومی گذرانده ام ، مطمئن هستم این خودرو ترکیبی از دوام ، ظرافت و نبوغ را ارائه می دهد که به سختی می توانید آن را در یک چتر یا چادر معمولی ساحل پیدا کنید. برای افراد منظم ساحل که وقت خود را ارزشمند می دانند در ماسه ها ، تابستان متلاطم را می توان بهترین حالت سوار بر باد گذراند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت