بررسی شانگ چی: به قدری تازه است که فراموش می شود فیلم مارول است

2021-08-25
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

شانگ چی از کونگ فو کمیک بوک برای تازه سازی MCU استفاده می کند.


مارول

نکته ای در شانگ چی و افسانه ده حلقه زمانی بود که فراموش کردم فیلم مارول را تماشا می کنم. عجیب به نظر می رسد که بگوییم یکی از بزرگترین نقاط قوت آخرین فیلم مارول این است که چقدر مارول غیر عادی است ، اما شاید مناسب باگردید که فیلمی درباره هویت متضاد دارای هویت دوگانه برای خود باگردید. از آنجا که از آغاز نبرد تا صحنه اجتناب ناپذیر پس از اعتبار ، شانگ چی مملو از نقاط قوت و ضعف مارول است و در عین حال احساس می کند که به تازگی چیز جدیدی است. جریان در دیزنی پلاس (حداقل تا اکتبر ). شانگ چی و افسانه ده حلقه در ۳ سپتامبر نمایش داده می شود ، فقط در سینماها. درصورت تماشای این فیلم یا هر فیلمی در تئاتر ، راهنمایی های محلی خود را بررسی کرده و اقدامات احتیاطی COVID را برای حفظ سلامت خود دنبال کنید .

سیمو لیو در نقش Shaun بازی می کند ، یک احمق دوست داشتنی که زندگی خود را در پارک اتومبیل های سانفرانسیسکو تلف می کند و با دوستش کتی ، با بازی Awkwafina ، کارائوکه می کند. به جز اینکه نام او واقعاً شانگ چی است و او در واقع تربیت گردیده است تا به عنوان یک قاتل توسط پدر جنگسالار هزاره خود ، که قصد دارد یک روستای جادویی را که در اعماق جنگل چین پنهان گردیده است ، تسخیر کند ، معرفی کند.

تونی لیونگ ، اسطوره سینمای هنگ کنگ در نقش ون وو ، پدرسالار هر دو شانگ چی و ارتش سایه بان نینجا. لئونگ به عنوان یک شرور بسیار جذاب است که به نوبه خود فولادی یا عاشقانه ، عاشقانه یا انتقام جویانه عمل می کند. Wenwu یکی از متمایزترین و جذاب ترین مخالفان فیلم های پرفروش اخیر است ، چه برسد به حق امتیاز Marvel.

من تا حدی فراموش کردم که شانگ چی بخشی از حق رای دادن مبتنی بر کتاب های کمیک دیزنی بود ، زیرا به میزان کمی به ارتباط متکی است. به MCU گسترده تر حتی زمانی که مارول قبلاً شخصیت های جدیدی را مانند Black Panther ، Ant-Man یا نسخه MCU مرد عنکبوتی به صفحه بزرگ معرفی کرد ، تمایل داشتند با فیلم های دیگر همپوشانی داشته باشند. اگرچه در نوع خود سرگرم کننده است ، اما تماشای یک فیلم کاملاً روی پای خود ، بدون اینکه تماشاگران مجبور باشند فیلمهای دیگر را به خاطر آورند ، واقعاً لذت بخش است – و بله ، من این را کم می دانم ، اما سلام ، این دنباله/چرخش است فرهنگ خاموش/راه اندازی مجدد که ما در آن زندگی می کنیم.

خوب ، بنابراین به MCU قبلی اشاره می شود. بدون اشاره به خرابکارها ، این تکان ها خوب است زیرا لازم نیست یک داستان پیچیده را به خاطر بسپارید ، آنها روایت را حس می کنند و مهمتر از همه خنده دار هستند.


مارول

اما علاوه بر استراحت دادن به Avengers معروف ، خود فیلم از نظر بصری و روایی متمایز از بقیه حق رای دادن است. شانگ چی اولین بازی آسیایی مارول است و سبک فیلم از تاریخ غنی سینمای آسیا ، از فیلم های رزمی تا فیلم های گانگستری گرفته تا عاشقانه و به ویژه سبک بصری و احساسی سرسبز حماسه های wuxia استفاده می کند. مانند نمایش های اخیر دیزنی پلاس WandaVision و Loki ، بزرگترین نقطه قوت شانگ چی قدرت تعجب آور آن است. با تکیه بر اسطوره ها و افسانه های سبک ابرقهرمانی فرهنگ جدید ، به افسانه حلقه های ده طراوت می دهد و از طعم آشناتر مانند بیوه سیاه بی خبر است.

از لحظه ای که شانگ چی اولین بار مهارت های رزمی خود را در یک اتوبوس فراری نشان داد ، افسانه ده حلقه همه چیز در مورد این بازی است. صحنه های نبرد توسط براد آلن فقید ، همکار مکرر با جکی چان ، هماهنگ گردیده بود ، و صحنه های مشت و لعاب با ذوق و شوق بسیار کم در فیلم های پرفروش هالیوود دیده می گردید. هر شخصیت و هر مبارزه دارای شخصیتی است که از طریق سبک مبارزه بیان می شود. در واقع ، رگردید شخصی قهرمان با تغییر شیوه مبارزه او ، قطعه ای ماهرانه و رضایت بخش از داستان بصری نشان داده می شود.

در عین حال ، شانگ چی بسیار یک فیلم مارول است ، که هم خوب است و هم بد. اگر فکر می کردید Taskmaster شرور مورد انتظار Black Widow یک ضد حمله بود ، منتظر بمانید تا با شانگ چی به طور غیر عادی و بد پخته برخورد کنید (البته به جز لئونگ). سبک پر جنب و جوش سینمای چین ، سینما از همان لطافتی رنج می برد که همه فیلم های مارول را درگیر کرده است. و استفاده از تصاویر کامپیوتری استعداد فلورسنت را افزایش می دهد اما به نوعی بی حسی بصری منجر می شود. مطمئناً خوب است که موجودات افسانه ای و ابرقدرت های شگفت انگیز را با انیمیشن های کامپیوتری زنده کنید ، اما وقتی حتی پس زمینه به وضوح CG باگردید ، از تأثیر عمل دور می شود. لحظاتی وجود دارد که در آن شخصیت ها فقط در یک زمینه چت می کنند و میدان به وضوح واقعی نیست. فینال به ویژه در یک نمایش سبک CG بسیار مثر است و خیلی طولانی ادامه می یابد.

و هنگامی که مبارزات بزرگ در برابر درخشش کارتونی پس زمینه CG اتفاق می افتد ، مهارت و ورزشکاری مجریان را خاموش می کند. هرچقدر دعوا سرگرم کننده باگردید ، آنها نمی توانند با صحنه های مبارزه جکی چان ، که در آن می دانید ستاره ها و بدلکاران واقعاً در حال حرکت در اطراف وسیله نقلیه در حال حرکت یا کنار ساختمان هستند ، تطابق داشته باشند. ۱۹۶۵۹۰۱۷] اما نقاط قوت مارولز نیز کاملاً اثرگذار هستند. فیلم بسیار خنده دار است ، اوکوافینا و ستاره های مهمان دیگر تقریباً همه صحنه ها را می دزدند. و فیلم برای خود مجوز استفاده از قراردادهای ژانر آشنا یا فوق العاده (مانند صدای بلند) با خریدن ملایم آنها را خریداری می کند.

بیشتر از همه ، فیلم توسط شخصیت های جذاب هدایت می شود. MCU به ندرت با ژانر اصلی ابرقهرمانی هویت مخفی برخورد کرده است (به نظر می رسد ، در آینده Spider-Man: No Way Home ) ، اما شانگ چی چالش های زندگی دو نسخه متفاوت را مجدداً تعریف می کند. خودتان را از دریچه تجربه آسیایی-آمریکایی ببینید. افسانه ده حلقه در دستان کارگردان Destin Daniel Cretton ، ضعف های گذشته در نمایندگی مارول را تصحیح می کند و تصویری از خانواده و فرهنگ چینی ارائه می دهد که بینندگان از پیشینه آسیایی به خاطر گرمی و اصالت آن از آن استقبال می کنند (نظرات آسیایی را بررسی کنید و منتقدان POC در IO9 ، Moviemarker ، Geeks of Color و بیشتر ). لئونگ بازیگری شکست ناپذیر است ، اوکوافینا بامزه تر است ، منگر ژانگ به عنوان خواهر شانگ چی درگیری عاطفی قانع کننده تری دارد و میشل یوه به سادگی جذاب تر است. مازاد فلاش بک ها و صدای اضافی به این معناست که لیو خود به طور مداوم در کانون توجه قرار می گیرد. خوشبختانه او بسیار جذاب است (و پیراهن بر تنش عالی به نظر می رسد) به عنوان لانگ الاغی که چشم باز کرده و به عنوان مرد اصلی MCU سرگردان است. در اولین ماجراجویی او ، ممکن است فراموش کنید که در حال تماشای یک فیلم مارول هستید ، اما قرار است شانگ چی بخشی به یاد ماندنی از اسطوره مارول باگردید. مشاهده همه عکسها

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت