Mojo Vision لنز تماسی خود را با صفحه نمایش AR ، پردازنده و فناوری بی سیم تثبیت می کند

2021-08-25
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 لنز تماسی Mojo Vision AR

Scott Stein از CNET یک لنز تماسی اولیه Mojo Lens را در جلوی چشم خود نگه می دارد.


James Martin/CNET

یک دیدگاه علمی تخیلی در حال تمرکز است. روز سه شنبه ، استارتاپ Mojo Vision پیشرفت خود را بر روی یک نمایشگر AR کوچک که می تواند در لنزهای تماسی جاسازی شود ، توضیح داد و یک لایه دیجیتالی از اطلاعات را بر روی آنچه در دنیای واقعی مشاهده می کنید قرار داد.

Mojo Lens مجموعه ای از تکنیک های محاسبه را ترکیب می کند. برای نمایش اطلاعات روی صفحه نمایش شش ضلعی با عرض کمتر از نیم میلی متر با پیکسل هایی در حدود یک چهارم عرض گلبول قرمز. “femtoprojector” – یک سیستم بزرگنمایی کوچک – تصاویر را از نظر نوری گسترش می دهد تا در بخش وسیع تری از شبکیه پخش شوند. جهان یک تراشه رایانه تصاویر را پردازش می کند ، صفحه نمایش را کنترل می کند و به صورت بی سیم با دستگاه های خارجی مانند تلفن ارتباط برقرار می کند. ردیاب حرکتی که حرکت چشم شما را جبران می کند. این دستگاه از یک باتری تغذیه می کند که مانند یک ساعت هوشمند به صورت بی سیم در طول شب شارژ می شود. اگر موفق شود ، Mojo Lens می تواند به افرادی که مشکل بینایی دارند کمک کند ، به عنوان مثال با بیان حروف در متن یا آشکارتر نشان دادن لبه های کناری. این محصول همچنین می تواند به ورزشکاران کمک کند تا ببینند تا کجا دوچرخه سواری کرده اند یا قلب آنها چگونه می تپد بدون اینکه دستگاه های دیگر را بررسی کنند. به این فناوری لایه ای از اطلاعات را به تصاویر دنیای واقعی اضافه می کند ، به عنوان مثال ، یک اپراتور چاهک را نشان می دهد که کابل ها در آن دفن گردیده اند. با این حال ، تا کنون AR عمدتا به سرگرمی هایی مانند نمایش شخصیت فیلم در نمای صفحه نمایش تلفن از دنیای واقعی محدود گردیده است.

 طراحی لنز موجو برای لنزهای تماسی AR

طراحی لنز Mojo برای لنزهای تماسی AR شامل حلقه ای از لوازم الکترونیکی شامل دوربین کوچک ، صفحه نمایش ، پردازنده ، ردیاب چشم ، شارژر بی سیم و پیوند رادیویی به دنیای خارج است.


Mojo Vision

Mojo Vision نمونه اولیه آن را در کنفرانس پردازنده Hot Chips توضیح داد.

Mojo Vision تا رسیدن لنزهایش به قفسه راه طولانی در پیش دارد. این دستگاه باید با تنظیم کننده ها کنار بیاید و بر ناراحتی های اجتماعی غلبه کند. تلاش قبلی برای گنجاندن AR در عینک های غول جستجوی گوگل ، به نام Google Glass ، به دلیل نگرانی مردم در مورد آنچه که ثبت و به اشتراک گذاشته می شود ، ناکام ماند.

“غلبه بر پذیرش اجتماعی بسیار ساده است ، زیرا برای ناآگاهان تقریباً نامرئی است. آنشل ساگ ، تحلیلگر Moor Insights & Strategy.

در واقع ، یکی از زیرمجموعه های شرکت مادر Google ، Alphabet ، سعی کرد یک لنز تماسی بسازد که بتواند سطح گلوکز را کنترل کند اما در نهایت پروژه را لغو کرد.) ثبت اختراع برای دوربین لنز تماسی ، اما هیچ محصولی را منتشر نکرده است. یکی دیگر از تلاش های رقابتی ، فناوری عینک eMacula AR Innovega و فناوری لنزهای تماسی است. مردم خط به خط می خوانند و چشم خود را همانطور که حرکت می کنند حرکت می دهند. اما بدون ردیابی چشم ، Mojo Lens تصویری ثابت را در مرکز بینایی شما نشان می دهد.

ردیابی چشم به گونه ای طراحی گردیده است که بتواند یک خط متن را اسکن کند یا به آمارهای مختلف در صفحه نمایش Mojo نگاه کند.

 نمایش لنزهای تماسی Mojo Vision AR

صفحه نمایش لنزهای تماسی AR Mojo Vision کمتر از نیم میلی متر عرض دارد ، اگرچه تجهیزات الکترونیکی همراه اندازه کلی قطعه را افزایش می دهد. [۱۹۶۵۹۰۰۳] Mojo Vision

لنز Mojo برای کنترل تصاویر و ارائه رابط کاربری به یک دستگاه خارجی مانند تلفن هوشمند متکی است.

چرا رایانه سازی لنزهای تماسی؟

این استارتاپ لنزهای تماسی را به عنوان فناوری نمایش AR انتخاب کرد زیرا ۱۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. آنها سبک هستند و مه نمی گیرند. وقتی صحبت از AR می شود ، آنها حتی زمانی که چشمان شما بسته است نیز کار خواهند کرد.

Mojo در حال توسعه لنزهای خود با سازنده لنزهای تماسی ژاپنی Menicon است. تاکنون ۱۵۹ میلیون دلار از سرمایه گذاران خطرپذیر از جمله New Enterprise Associates ، Liberty Global Ventures و Khosla Ventures جمع آوری گردیده است.

Mojo Vision از سال ۲۰۲۰ فناوری لنزهای تماسی خود را نشان داده است. اسکات استاین پس از نگه داشتن آن بسیار نزدیک صورت خود گفت.

این شرکت اعلام نکرده است که چه زمانی محصول را ارسال می کند ، اما روز سه شنبه گفت که فناوری آن در حال حاضر “ویژگی کامل” است ، به این معنی که این شرکت تمام اجزای لازم را دارد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت