ماسک می گوید استارلینک ۱۰۰۰۰۰ پایانه اینترنت ماهواره ای ارسال کرده است

2021-08-25
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 dsc06258.jpg

یک ظرف آنتن Starlink که بالای کوه دیابلو کالیفرنیا نشسته است.


جان کیم/CNET
ایلان ماسک ، بنیانگذار و مدیر عامل اسپیس ایکس ، در توییت های خود در روز دوشنبه گفت:

سرویس ماهواره ای اسپیس ایکس اینترنت ماهواره ای ، Starlink ، ۱۰۰۰۰۰ پایانه به مشتریان ۱۴ کشور ارسال کرده است. . از نظر ماسک ، لیست کشورهایی که از شبکه رو به رگردید ماهواره های مدار پایین استفاده می کنند شامل ایالات متحده ، کانادا ، انگلستان ، فرانسه ، آلمان ، اتریش ، هلند ، ایرلند ، بلژیک ، سوئیس ، دانمارک ، پرتغال ، استرالیا و نیوزلند است. .

“درخواست مجوز ما در بسیاری از کشورهای دیگر در حال بررسی است.” ماسک افزود. “به امید خدمت به زمین به زودی!”

Starlink امسال پس از راه اندازی به عنوان یک سرویس بتا در مناطق منتخب در اکتبر سال گذشته ، پیشرفت چشمگیری داشته است. در ماه فوریه ، ماسک گفت که این سرویس دارای بیش از ۱۰ هزار مشتری است. ماه ها بعد ، CNBC گزارش داد که تعداد مشتریان به ۹۰،۰۰۰ رسیده است ، و صدها هزار نفر دیگر در لیست انتظار Starlink قرار دارند. پس از یک سری پرتاب ها در سال ۲۰۲۱ ، تعداد ماهواره های صورت فلکی استارلینک تقریباً ۱۸۰۰ عدد است (و طبق پرونده های کمیسیون ارتباطات فدرال این شرکت ، هدف این است که این صورت فلکی را در سالهای آینده تا ۴۲۰۰۰ ماهواره گسترش دهیم).

در اوایل تابستان امسال ، ماسک گفت که Starlink زمانی در آگوست به جز قطب های شمالی و جنوبی به خدمات رسانی جهانی می رسد. گوین شاتول ، رئیس SpaceX با بیان این احساسات اساسی ، سپتامبر را به عنوان زمان تخمین زده گردیده برای دسترسی در سراسر جهان معرفی کرد. ، ما پوشش جهانی مداوم خواهیم داشت ، بنابراین باید مانند [the] بازه زمانی سپتامبر باگردید ، “گفت شاتول.

 http://www.cnet.com/


در حال پخش:
این را ببینید:

آزمایش اینترنت ماهواره ای SpaceX Starlink۱۲:۳۲

با وجود ماهواره های خود در مدارهای پایین تر از ماهواره های رقبای خود مانند Hughesnet و Viasat ، Starlink وعده داده است که مردم را با سرعت بارگیری سه رقمی و تأخیر کمتر از سنتی به وب متصل می کند. اتصالات ماهواره ای ، که به دلیل مسافتی که داده های شما برای طی کردن آن نیاز دارند ، معمولاً کمی عقب می مانند. در اولین دور آزمایش های عملی ما ، جان کیم از CNET دریافت که سرعت Starlink از روز به روز متفاوت است و به طور متوسط ​​تا ۷۸ مگابیت بر ثانیه بارگیری می شود و با تأخیر ۳۶ میلی ثانیه انجام می شود. اگرچه سرعت حرکت اسپیس ایکس چندان زیاد نیست ، اما هنوز اعداد بسیار خوبی برای اتصال به اینترنت ماهواره ای هستند .

کیفیت اتصال استارلینک همچنان رو به بهبود است زیرا SpaceX صور فلکی را با ماهواره های اضافی پر می کند – اگرچه برخی از اخترشناسان در مورد مانع مانع دید آسمان شب هگردیدار داده اند. اسپیس ایکس می گوید در تلاش است تا نگرانی های خود را با طراحی ماهواره ای بهبود یافته که شامل بیرونی غیر بازتابنده است برطرف کند.

اسپیس ایکس فوراً به درخواست اظهار نظر در مورد آخرین توییت های ماسک پاسخ نداد.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت