برنامه کره جنوبی برای شکستن گوگل ، سلطه پرداخت اپل

2021-08-25
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت


آنجلا لنگ/CNET

اپل و گوگل هر دو در حال حاضر در مناقشات حقوقی با Epic Games بر سر آنچه که سازنده Fortnite آن را مشاغل پرداخت انحصاری درون برنامه ای می نامد ، درگیر کرده اند ، جایی که توسعه دهندگان مجبورند بخش بزرگی از خدمات اپل و گوگل را به آنها بدهند. پرداخت های برنامه در حالی که یک دادگاه کالیفرنیا در این مورد رایزنی می کند – حکمی در اواخر امسال انتظار می رود – به نظر می رسد کره جنوبی چهارشنبه قانونی را تصویب می کند که هم اپل و هم گوگل را مجبور می کند تا توسعه دهندگان را در مورد سیستم های پرداختی خود انتخاب کنند.

به گزارش کره تایمز ، این قانون در قالب تعدیل قانون تجارت مخابرات ارائه می شود که صبح چهارشنبه توسط کمیته پارلمان تصویب گردید. انتظار می رود رای گیری برای تصویب این طرح به قانون ، که برای اولین بار در جهان شناخته می شود ، در روز آینده برگزار شود.

اپل و گوگل معمولاً ۳۰ درصد از هر تراکنش را که در برنامه های بارگیری گردیده از فروشگاه های برنامه مربوطه انجام می شود ، انجام می دهند. شرکت هایی مانند Spotify ادعا کرده اند که این تمرین به رقابت صدمه می زند ، در حالی که Epic Games از App Store و Google Play Store هنگامی که پرداخت های مستقیم از کاربر به Epic را در اجرا می کرد ، آغاز گردید. Fortnite . با شکایت های خود علیه Epic ، هر دو شرکت هزینه خدمات را برای ۱ میلیون دلار اول که توسعه دهندگان هر سال ایجاد می کنند ، به ۱۵ درصد کاهش دادند.

اپل می گوید که قانون ، برای محدود کردن کنترل اپل ، خطرات بیشتری را برای مشتریان به دنبال خواهد داشت.

“قانون تجارت مخابراتی پیشنهادی ، کاربرانی را که از سایر منابع کالاهای دیجیتالی خریداری می کنند در معرض خطر کلاهبرداری قرار می دهد ، حفاظت از حریم خصوصی آنها را تضعیف می کند. اپل در بیانیه ای اعلام کرد ، مدیریت خرید آنها را با مشکل مواجه می کند و ویژگی هایی مانند “درخواست خرید” و کنترل والدین از کارایی کمتری برخوردار خواهند گردید. “ما معتقدیم که اعتماد کاربران به خریدهای App Store در نتیجه این پیشنهاد کاهش می یابد – این امر فرصتهای کمتری را برای بیش از ۴۸۲،۰۰۰ توسعه دهنده ثبت گردیده در کره که تا به امروز بیش از ۵۸۵ تریلیون کرون (۱۹۴۵۹۰۱۶) کرونر با اپل درآمد داشته اند ، کاهش می دهد.” [۱۹۶۵۹۰۰۴] گوگل برای اظهارنظر تماس گرفت اما پاسخی نداد.

اکنون توجه به واشنگتن معطوف می شود ، که از لحاظ تاریخی بر دولت های بین المللی که علیه غول های فناوری خود نظم می دهند ، برخورد کرده است. با این حال ، رئیس جمهور جو بایدن در مورد نیاز برای تنظیم فناوری بزرگ صحبت کرده است و در ژوئیه فرمان اجرایی را امضا کرد تا رقابت بیشتری در این صنعت ایجاد شود. رئیس جمهور به کمیسیون تجارت فدرال دستور داد قوانین مربوط به نظارت و انباشت داده ها را تعیین کند ، از روش های ناعادلانه رقابت در بازارهای اینترنتی جلوگیری کرده و از محدودیت هایی در اجازه تعمیرگاه های مستقل و تعمیرات DIY در تجهیزات شخصی افراد ، که به آنها حق نیز می گویند ، جلوگیری کند. تعمیرکردن.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت