پ. نوامبر 30th, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از سی نت

 gettyimages-1231395745

ارین اسکات/بلومبرگ از طریق گتی ایماژ

سران اپل ، گوگل ، آمازون ، مایکروسافت و IBM روز چهارشنبه به کاخ سفید می روند تا با جو بایدن ، رئیس جمهور و دیگر رهبران صنعت ملاقات کنند تا در مورد نحوه همکاری دولت و بخش خصوصی برای بهبود امنیت سایبری کشور صحبت کنند. به گفته یک مقام ارگردید دولت

علاوه بر به اشتراک گذاری ایده ها ، دولت و رهبران صنعت در زمینه های کلیدی ، از جمله فناوری و استعدادها ، اعلاناتی را ارائه می دهند که بر اساس تلاش های دولت برای تقویت امنیت سایبری کشور است ، به گفته این مقام ارگردید دولت. مدیران عامل فناوری همچنین با اعضای کابینه بایدن ملاقات خواهند کرد تا به عنوان راهی برای ایجاد امنیت سایبری پایدار در نظر گرفته شوند ، در حالی که سایر گروه ها بر زیرساخت های حیاتی و نیروی کار امنیت سایبری تمرکز خواهند کرد.

این جلسه ، که قبلاً توسط دولت در ماه ژوئیه اعلام گردیده بود ، پس از چند قسمت باج افزار برجسته و حمله سایبری در ایالات متحده صورت می گیرد. امسال تا کنون ، حملات باج افزارها یک خط لوله گاز و یک تولید کننده بزرگ گوشت را بسته است و نگرانی ها را در مورد به خطر انداختن زیرساخت های حیاتی دیگر افزایش داده است. تعدادی از آژانس های فدرال نیز قربانی هک گسترده SolarWinds گردیدند که در اواخر سال گذشته کشف گردید. کوک ، مدیر عامل IBM آرویند کریشنا و مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا.

همچنین مدیرانی از صنایع مالی ، آموزشی ، انرژی و بیمه از جمله مدیر عامل JPMorgan Chase ، جیمی دیمون و مدیرعامل ConocoPhillips رایان لنس ، در آن حضور دارند.

منبع : cnet
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

By cnet