خبر : اپل در مقایسه با دیگر تولید کنندگان موبایل با مشکل تراشه مواجه نیست

2021-08-27
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا اپل در مقایسه با دیگر تولید کنندگان موبایل با مشکل تراشه مواجه نیست به نظر می‌رسد اپل برخلاف دیگر تولیدکنندگان موبایل با مشکل تامین تراشه روبرو نیست. این در حالی است که اکثر برندهای موبایل برای عرضه محصولات خود ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به نظر می‌رسد اپل برخلاف دیگر تولیدکنندگان موبایل با مشکل تامین تراشه روبرو نیست. این در حالی است که اکثر برندهای موبایل برای عرضه محصولات خود به بازار با مشکلات بسیاری در زمینه تامین تراشه دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در سال ۲۰۲۱ کمبود جهانی تراشه به یک معضل بزرگ تبدیل شده است و کمبود این تراشه ها علاوه بر عدم تامین خواسته های مصرف کنندگان، ممکن است تا سال های آینده نیز ادامه داشته باشد. اما به نظر می رسد اپل در این زمینه مشکلی را عنوان نکرده است. این شرکت برنامه‌ریزی‌هایی را برای انتقال تراشه در زمان مواجه شدن با این کمبود انجام داده است. طبق گزارش جدید از Wave7 Research که ماهانه از بازار گوشی‌های موبایل ایالات متحده منتشر می کند، اپل زودتر از سایر سازندگان به مسئله کبود تراشه پی برده بود.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

تنها مدل های میان رده در بین برخی برندها با موضوع کمبود تراشه مواجه هستند. به عنوان مثال شرکت سامسونگ برای تامین تراشه های گوشی های پرچمدار خود با مشکل مواجه نیست. اما آمارها نشان می‌دهد گوشی‌هایی مانند گلکسی A51، َ۰۱، A21، ۰۲s و نوت ۲۰ در بازار تمام شده اند.

کمبود برخی گوشی های سامسونگ به دیگر برندها کمک کرده تا بتوانند جایگاه سامسونگ را در بین گوشی های اندرویدی بگیرند. اما وان پلاس که اکنون جایگزین سامسونگ در فروش گوشی های اندرویدی شده است با مشکل کمبود تراشه روبرو است. وان پلاس با گوشی نورد  N200در ماه گذشته توانست ۲۰ درصد  از سهم بازار گوشی ها را از آن خود کند. اما در این ماه دستگاه های وان پلاس به دلیل کاهش عرضه با ۱۰ درصد کاهش فروش روبرو بوده است. به نظر کارشناسان این مشکل در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت