خبر : تلاش‌های کوالکام و ZTE برای افزایش سرعت اینترنت ۵G فرکانسهای با موج میلیمتری

2021-08-31
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا تلاش‌های کوالکام و ZTE برای افزایش سرعت اینترنت 5G فرکانسهای با موج میلیمتری دو شرکت کوالکام و ZTE طی یک آزمایش موفق شدند تا سرعت اینترنت 5G را افزایش دهند. در این آزمایش از تجهیزات موج میلیمتری 5G استفاده ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

دو شرکت کوالکام و ZTE طی یک آزمایش موفق شدند تا سرعت اینترنت ۵G را افزایش دهند. در این آزمایش از تجهیزات موج میلیمتری ۵G استفاده شد و در طی آن سرعت داون لینک اینترنت ۵G به ۲.۴۳ گیگابیت بر ثانیه رسید.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، همکاری کوالکام و شرکت ZTE به موفقیت در آزمایش موج میلیمتری ۵G انجامید. برای این کار از یک دستگاه خاص مجهز به مودم جدید اسنپدراگون کوالکام و همچنین زیرساخت شبکه شرکت ZTE در چین استفاده شد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

 به گفته یان چن‌وی نایب‌رئیس ارشد محصولات کوالکام آزمایش انجام شده یک دستاورد اشتراکی برای تجاری سازی ۵G موج میلیمتری خواهد بود. در واقع با این آزمایش پیشرفت مهمی در این فناوری حاصل شد که با استفاده از آن بتوان مسیر تکامل ۵G نمایان شده و در نهایت این تکنولوژی موج میلیمتری به صورت جهانی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 قرار است در مراحل بعدی از مزایای این تکنولوژی در کنار ویژگی های دیگر مربوط به حوزه ۵G استفاده شود و بدین ترتیب روند حرکت به سوی جامعه دیجیتال با سرعت بیشتری انجام گیرد.

به گفته کوآلکام این آزمایش نتیجه ده سال تلاش این شرکت و آزمایش های انجام شده در این زمینه بوده است. کوالکام در سال ۲۰۱۹ فعالیت خود را در زمینه حوزه ۵G موج میلیمتری با هدف استفاده از آن در اینترنت بیسیم پرسرعت آغاز کرد. امواج میلیتری همان امواج الکترومغناطیسی در فرکانس‌های رادیویی بسیار بالا محسوب می‌شوند که معمولاً در باند ۳۰ تا ۳۰۰ گیگاهرتز قرار می‌گیرد. پیش از این به دلیل وجود جذب بالا در اتمسفر از این امواج برای مخابره های کوتاه برد همچون رادارهای نظامی استفاده می‌شد. اما آزمایش اخیر نشان داد که می‌توان از این موج میلیمتری در اینترنت ۵G نیز استفاده کرد.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت