خبر : ایلان ماسک از خروج اینترنت استارلینک از فاز بتا خبر داد

2021-09-18
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا ایلان ماسک از خروج اینترنت استارلینک از فاز بتا خبر داد ایلان ماسک در توییت اخیر خود اعلام کرد به زودی سرویس استارلینک از فاز بتا خارج می شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مدیرعامل اسپیس ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

ایلان ماسک در توییت اخیر خود اعلام کرد به زودی سرویس استارلینک از فاز بتا خارج می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرد اینترنت ماهواره ای استارلینک از اواخر مهر و اوایل آبان از فاز عمومی خارج خواهد شد. البته پیش از این چنین ادعاهایی از ایلان ماسک منتشر شده بود و مشخص نیست این موضوع تا چه اندازه صحت داشته باشد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

ایلان ماسک اطلاعات دیگری در این مورد بیان نکرد اما با توجه به اینکه فرصت کافی برای انجام این ادعا وجود ندارد بعید است این وعده تحقق پیدا کند. در صورت خروج اینترنت استارلینک از فاز بتای عمومی به معنی گسترش بیشتر اینترنت ماهواره ای این شرکت است. پیش از این نیز ایلان ماسک از سفارش ۵۰۰ هزار کاربر برای دریافت اینترنت خبر داده بود. هم اکنون شرکت اسپیس ایکس بیش از ۱۰۰ هزارکاربر را در بخش‌های مختلف جهان با کمک ۱۷۰۰ ماهواره پشتیبانی میکند.

 اسپیس ایکس پیش از این اعلام کرد استقبال بالای مشتریان آن سبب شد این شرکت تنها بتواند به ۵۰۰ هزار نفر اول اینترنت ماهواره ای ارائه کند. به نظر می‌رسد با افزایش تعداد درخواست کنندگان به چند میلیون نفر این شرکت با چالش بزرگی مواجه خواهد شد. ایلان ماسک پیش از این مشکل اصلی مناطق پرجمعیت را محدودیت ظرفیت اعلام کرده بود. اما به نظر می رسد مناطق دور افتاده و کم جمعیت چنین مشکلی نخواهند داشت.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت