خبر : محقق ایرانی با الهام از حشرات آب پیما نوعی ربات جدید تولید کرد

2021-10-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا محقق ایرانی با الهام از حشرات آب پیما نوعی ربات جدید تولید کرد محققانی از دانشگاه میشیگان با همکاری یک محقق ایرانی به نام حسن مسعود با الهام از حشرات آب پیما ربات جدید ساخته اند که می تواند ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

محققانی از دانشگاه میشیگان با همکاری یک محقق ایرانی به نام حسن مسعود با الهام از حشرات آب پیما ربات جدید ساخته اند که می تواند روی آب حرکت کند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، الهام از موجودات طبیعت و ویژگی های آنها تمرکز بسیاری از پژوهشگران برای ابداع فناوری های جدید است. به همین دلیل مهندسان مکانیک دانشگاه فناوری میشیگان با الهام از حشرات خانواده آب پیما ربات کوچک خودران را تولید کردند.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

دانشمند ایرانی به نام حسن مسعود نیز به عنوان سرپرست این پروژه حضور داشته است می گوید: ما با استفاده از محیط زیست و الهام از آن توانستیم فناوری های رباتیک را در مرزهای جدیدی جابجا کنیم. در حال حاضر تعداد کمی از رباتها وجود دارند که می‌توانند به این صورت با آب و هوا تعامل داشته باشند. در حال حاضر برخی حشرات، عنکبوتیان و یا باکتری ها با استفاده از ارگانیسم های بیولوژیکی می‌توانند از مزیت کشش سطحی آب استفاده کنند تا بتوانند بر محدودیت ها غلبه کنند.

 به گفته این محقق ایرانی ربات ساخته شده توسط این تیم قادر است بدون محدودیت روی آب حرکت کند. طول ربات ساخته شده خودران قابل کنترل از راه دور حدود ۱۱۰ میلیمتر است و میتواند با سرعت زیاد و غلبه بر محدودیت های ربات های دیگر روی سطح آب حرکت کند.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت