خبر : طراحی رباتی که تزریق واکسن را به صورت خودکار و بدون سوزن انجام میدهد

2021-11-05
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا طراحی رباتی که تزریق واکسن را به صورت خودکار و بدون سوزن انجام میدهد پژوهشگران برای تزریق واکسن به صورت خودکار و بدون نیاز به سوزن رباتی را طراحی کرده‌اند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، واکسیناسیون ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

پژوهشگران برای تزریق واکسن به صورت خودکار و بدون نیاز به سوزن رباتی را طراحی کرده‌اند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، واکسیناسیون سراسری کووید ۱۹ درصد جهان تا مدت زمانی ادامه خواهد داشت. به همین دلیل پژوهشگران دانشگاه واترلو به دنبال طراحی رباتی بودند که بتواند به صورت خودکار روند واکسیناسیون را سریع تر و ساده تر انجام دهد.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

ربات طراحی شده به نام کوبی اولین رباتی است که می‌تواند تزریق عضلانی را با موفقیت و بدون استفاده از سرسوزن انجام دهد. شرکت سازنده این روبات نیز یک استارتاپ به نام کوبی اونیکس است که وابسته به دانشگاه واترلو است. ایده استفاده از ربات برای واکسیناسیون با حضور افراد به همراه کارت شناسایی آنها خواهد بود.

 این افراد کارت را روی دوربین مربوط به رابط صفحه نمایش لمسی قرار می دهند به طوری که حسگر سه بعدی می‌تواند حضور آنها را تشخیص دهد. پس از تایید شناسه بیمار ربات کوبی با کمک حسگر لیدار یک نقشه دیجیتالی سه بعدی از بدن بیمار تهیه می کند. نقشه تهیه شده با استفاده از هوش مصنوعی تجزیه و تحلیل خواهد شد و بدین ترتیب محل مناسب تزریق شناسایی می شود. این ربات یک ویال واکسن را از محل ذخیره سازی برداشته و آن را به صورت فشرده از روزنه های بدن وارد خواهد کرد.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت