خبر : تایید هویت کاربران در مبارزه با درج اطلاعات نادرست موثر است

2021-11-22
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا تایید هویت کاربران در مبارزه با درج اطلاعات نادرست موثر است مطالعه ای که اخیراً روی کاربران شبکه اجتماعی ویبو انجام گرفته نشان می‌دهد تایید هویت کاربران در در شبکه های اجتماعی ممکن است در رابطه با درج اطلاعات ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

مطالعه ای که اخیراً روی کاربران شبکه اجتماعی ویبو انجام گرفته نشان می‌دهد تایید هویت کاربران در در شبکه های اجتماعی ممکن است در رابطه با درج اطلاعات نادرست موثر باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، تحقیق جدید انجام شده توسط محققان در مجله سیستمهای اطلاعات مدیریت نیز چاپ شده است. در این تحقیق مشخص شد کاربرانی که توانستند تایید شبکه های اجتماعی مانند تیک آبی حساب‌های کاربری را دریافت کنند در رابطه با انتشار اطلاعات نادرست سیاسی و اجتماعی در این شبکه ها احساس مسئولیت کمتری می کنند.. این موضوع نشان می‌دهد که نشان تایید در این حساب های کاربری نتیجه معکوس خواهد داشت.

تبلیغات در گوگل آژانس تبلیغاتی افراک

طی مطالعه انجام گرفته مشخص شد تایید هویت کاربران در رسانه های مختلف باعث تحریک این کاربران به سمت خبرهای جنجالی غیر واقعی و ساختگی می کشاند. و دیگر کیفیت خبرهای منتشر شده برای کاربر مهم نخواهد بود. این در حالی است که پیش از دریافت تایید هویت تمایلی به سمت این گونه خبرها وجود ندارد.

طبق گزارش منتشر شده توسط گیزمودو محققان این مطالعه که از دانشگاه نیویورک سیتی و تمپل و هیوستون بودند در ابتدا موضوع تایید هویت و تمایل کاربر به ارسال محتوای مشهود را مورد بررسی قرار دادند. در میانه مطالعه نیز متوجه شدند که نشان تیک آبی در این تحقیق نتیجه متفاوتی را بوجود می آورد.

تیک آبی یا همان نشان تایید نشان دهنده این است که خود فرد اکانت خود را راه اندازی کرده و روی آن فعالیت میکند. محقق میلتون اف از دانشکده فاکس آن در این باره می گوید: خبرهای جعلی به عنوان یک معضل به مسئله مرگ و زندگی تبدیل شده است. بطوری که احترام و اعتماد متقابل را از بین برده است. این در حالیست که احترام و اعتماد رو ستون اصلی در هر جامعه ای هستند.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت