خبر : شارژ خودکار ریموت کنترل جدید سامسونگ با امواج رادیویی

2022-01-04
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا ریموت کنترل جدید سامسونگ می‌تواند خود را با امواج رادیویی شارژ کند سامسونگ امسال در نمایشگاه CES از ریموت کنترل جدید خود با قابلیت شارژ از طریق امواج رادیویی رونمایی کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

سامسونگ امسال در نمایشگاه CES از ریموت کنترل جدید خود با قابلیت شارژ از طریق امواج رادیویی رونمایی کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، سامسونگ سال گذشته در این نمایشگاه یک ریموت کنترل جدید با قابلیت شارژ خورشیدی ارائه کرده بود. امسال نیز این شرکت نسخه جدیدی از Eco Remote را ارائه کرده که در آن علاوه بر شارژ خورشیدی قابلیت های فرکانس رادیویی نیز اضافه شده است.

ریموت کنترل جدید سامسونگ

 در واقع ریموت Eco Remote می‌تواند امواج رادیویی روتر را جمع‌آوری کرده سپس از طریق این انرژی خود را شارژ کند. به دلیل اینکه ریموت ها انرژی زیادی نیاز ندارند می‌توان از این فناوری تنها در ریموت استفاده کرد و دیگر گجت ها چنین امکانی نخواهند داشت. امسال سامسونگ رنگ‌سفید این ریموت را در اختیار کاربران قرار داده و بدین ترتیب با تهیه آن دیگر نیازی به استفاده از باتری های قلمی AAA نخواهد بود. به گفته سازندگان این ریموت در صورت استفاده از این ریموت خورشیدی امکان حذف ۹۹ میلیون باتری در طول ۷ سال وجود دارد.

سامسونگ علاوه بر فناوریهای گفته شده از انرژی جنبشی در زمان تکان خوردن دستگاه نیز برای شارژ خودکار ریموت ها استفاده می کند. اما به گفته این شرکت استفاده از فرکانس های رادیویی امکان شارژ خودکار را فراهم کرده به طوری که این ریموت همیشه در حالت آماده به کار خواهد بود. شرکت های بزرگ دنیای فناوری همواره به دنبال روش‌های جدیدی برای جلوگیری از تولید زباله های الکترونیکی هستند.

پایان خبر
شناسه خبر : ۸۹۷۴۲
گروه خبر : اخبار گجت ها تکنا
تاریخ خبر : ۱۴ دی ۱۴۰۰
تهیه و تنظیم خبر در آژانس خبری تکنا
آدرس خبر : https://techna.news/?p=89742
استفاده از مطالب فقط با ذکر نام تکنا و درج لینک به منبع مجاز است.

دیدگاه کاربرمنبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher