د. مارس 20th, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

فروش مربوط به تراشه در سال میلادی کنونی نشان می دهد در حال حاضر آمار فروش آنها با ۴۳۰ میلیارد واحد به رکورد جدیدی رسیده و ممکن است در سال های آتی نیز با افزایش روبرو باشد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بطور کلی تراشه ها در هر دستگاه الکترونیکی مدرن قابل استفاده هستند. حتی ابزارهای ساده مانند چای ساز ها و یا نمونه های پیچیده تر مانند کامپیوترهای شخصی در بطن خود از تراشه ها استفاده میکنند. به این دلیل فروش IC-ها نیز به رکورد شکنی جدیدی دست یافته است و فروش آن دچار رشد سالانه ۹.۲ درصد بوده است. فروش ۴۲۷ میلیارد تراشه آمار فوق‌العاده بالایی محسوب می‌شود به طوری که نسبت به سال ۲۰۱۰ حدود دو برابر افزایش داشته و نسبت به سال ۱۹۸۰ تا ۴۴ برابر بیشتر شده است. این رقم نسبت به سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۰ نیز در آمار فروش حدود ۲۲ درصد رشد کرده است.

سازمان آمار تجارت نیمه هادی جهان WSTS با دسته بندی عمده تراشه‌های جهان به ۳۳ طبقه از بین آنها سه دسته به نامهای SRAM و DSP و Gate Array را در انتهای لیست فروش قرار داده است است اما در این بین ۳۰ دسته دیگر همچنان به رشد در فروش ادامه خواهند داد. به طوری که ۱۲ دسته از آنها احتمالا از میانگین کل بازار تراشه نیز رشدی فراتر داشته باشند.

منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.