ج. مارس 24th, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

در حالی که بسیاری از کاربران منتظر عرضه کامپیوترهای مجهز به تراشه M2 هستند خبرهای منتشر شده نشان می‌دهد اپل روی تراشه های M3 برای استفاده از آن در آی مک های جدید کار میکند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری تکنا و به نقل از بلومبرگ، اپل تا کنون تمامی مدل های تراشه M1 را معرفی کرده و به نظر می‌رسد پس از آن از سری جدید  تراشه های M2 در کامپیوترها استفاده خواهد کرد. اما بنظر می رسد این شرکت یک قدم جلوتر رفته و اکنون در حال توسعه آی مک جدید با تراشه M3 است. البته هنوز مشخصات دقیق و جزئیات فنی تراشه مذکور مشخص نیست. اما کار روی این چیپ جدید و انتشار خبر آن مورد توجه کاربران بوده است.

مدلهای مختلف تراشه M2 که اپل آنها را تا اواخر خرداد عرضه خواهد کرد عبارتند از تراشه M2 برای مک بوک ایر، M2 پرو و M2 مکس برای مک بوک پرو های ۱۴ و ۱۶ اینچی و M2 اولترا دوگانه برای مک پرو.

گورمن در مورد آی مک جدید با تراشه M3 می گوید: به نظر می‌رسد اپل تنها روی تراشه‌های M2 کار نمی کند و باید منتظر آی‌مک جدید با نسخه M3 از تراشه ها باشیم. اما احتمالاً پیش از اواخر سال آینده میلادی این دستگاه عرضه نخواهد شد.

گزارش های فراوان در مورد مک های جدید مجهز به تراشه های M2منتشر شده است. اما احتمال می رود نسل بعدی آی مک با تراشه M2 ساخته نشود و اپل از تراشه M3 در آنها استفاده کند.

منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.