خبر : ماهواره کوچک MP42 موفق به ثبت اولین سلفی ۴K با زمین شد

2022-06-29
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا اولین تصویر سلفی گرفته شده توسط ماهواره کوچک شرکت NanoAvionics از ارتفاع 550 کیلومتری زمین گرفته شده است که در آن نمایی از بالای دریای مرجانی استرالیا و همچنین منظره ای از زمین با وضوح 4k مشخص است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا،  دوربین GoPro ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

اولین تصویر سلفی گرفته شده توسط ماهواره کوچک شرکت NanoAvionics از ارتفاع ۵۵۰ کیلومتری زمین گرفته شده است که در آن نمایی از بالای دریای مرجانی استرالیا و همچنین منظره ای از زمین با وضوح ۴k مشخص است.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا،  دوربین GoPro Hero 7 در ماهواره MP42 مربوط به شرکت NanoAvionics برای تصویربرداری از فضا در این ماهواره قرار داده شده است. این شرکت سازنده طی یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد ماهواره کوچک آنها توانسته یک تصویر ۱۲ مگاپیکسلی در فاصله ۵۵۰ کیلومتری از زمین ثبت کند. این شرکت می گوید: تصویر ثبت شده اولین سلفی ماهواره ای با وضوح ۴K است و در آن یک نظره فراگیر از زمین مشاهده می شود.

این ماهواره که در ماه آوریل و با موشک فالکون ۹ به فضا ارسال شده بود دارای دوربین گوپرو است که می تواند تصاویر جالب توجهی تهیه کند. در حالیکه دوربین های معمولی کیفیت خوبی ندارند و حتی برای استفاده در چنین شرایطی بسیار پر هزینه هستند. برای حفظ دوربین در هنگام پرتاب از شرایط سخت محیطی و نوسانات مربوط به خلاء و دما، این دوربین درون یک محفظه مخصوص قرار داده شد. استفاده از این دوربین ها می تواند برخی آسیب های فیزیکی مانند برخورد اجرام یا شهاب سنگ ها را ثبت ک ندو یا در اهداف آموزشی مورد استفاده قرار بگیرند.

منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher