خبر : طوفان خورشیدی باعث گم شدن و عدم کنترل ماهواره ها خواهد شد

2022-07-30
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا محققان می گویند در صورت وقوع طوفان خورشیدی بزرگ احتمال برخورد و مفقودی ماهواره ها وجود دارد. بطوری که ممکن است پس از هفته ها بتوان آنها را پیدا کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، امکان مفقودی ماهواره ها و یا برخورد آنها در زمان ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

محققان می گویند در صورت وقوع طوفان خورشیدی بزرگ احتمال برخورد و مفقودی ماهواره ها وجود دارد. بطوری که ممکن است پس از هفته ها بتوان آنها را پیدا کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، امکان مفقودی ماهواره ها و یا برخورد آنها در زمان وقوع طوفان خورشیدی وجود دارد. در سال ۲۰۱۳ نیز یک طوفان خورشیدی بزرگ به زمین برخورد کرده بود که در آن زمان در اثر این برخورد امکان کنترل ماهواره ها برای چندین هفته وجود نداشت. اکنون نیز محققان معتقدند به دلیل افزایش بی شمار تعداد ماهواره ها و همچنین زباله های فضایی وقوع طوفان خورشیدی به سمت زمین باعث هرج و مرج در فضای نزدیک زمین خواهد شد.

به گفته شبکه نظارت فضایی ایالات متحده در ارتفاع زیر ۱۰۰۰ کیلومتری زمین حدود ۲۰ هزار جرم بزرگتر از ۱۰ سانتیمتر وجود دارد که بخش وسیعی از آن ها به ماهواره های از کار افتاده و یا اجزای آنها تعلق دارد. این آژانس با کمک نوعی رادار فهرست این اجسام را به روز کرده و این اشیا را در فضا بررسی و ردیابی می کند.

یکی از مشکلات مربوط به ردیابی این اجسام عدم شناسایی دقیق مکان آنهاست. همین موضوع می تواند در زمان وقوع طوفان خورشیدی پیش بینی احتمال وقوع برخورد را با مشکل مواجه کند. به گفته تام برگر، فیزیکدان خورشیدی این عدم تشخیص در موقعیت مکانی اجسام در زمان وقوع طوفان خورشیدی به حدی مشکل ساز خواهد شد که حتی فهرست این اجسام در فضا نیز دیگر اعتباری نخواهد داشت. با وجودیکه احتمال وقوع طوفان های شدیدی مانند طوفان هالووین که در سال ۲۰۰۳ اتفاق افتاد بسیار کم است. با این حال نباید در مورد از کنترل خارج شدن موقعیت مداری ماهواره ها غافل شد.

منبع : تکنا
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher