خبر ایلان ماسک در بحبوحه اقدامات قانونی جدید سهامداران، از توئیتر برای معامله ۴۴ میلیارد دلاری شکایت کرد | توییتر

2022-07-30
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، ایلان ماسک از توییتر شکایت کرد و مبارزه قانونی خود را با این شرکت رسانه های اجتماعی به دلیل پیشنهاد خود برای کناره گیری از خرید 44 میلیارد دلاری تشدید کرد. شکایت ماسک روز جمعه، ساعاتی پس از ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

ایلان ماسک از توییتر شکایت کرد و مبارزه قانونی خود را با این شرکت رسانه های اجتماعی به دلیل پیشنهاد خود برای کناره گیری از خرید ۴۴ میلیارد دلاری تشدید کرد.

شکایت ماسک روز جمعه، ساعاتی پس از آن تنظیم شد که کاتلین مک کورمیک، صدراعظم دادگاه عالی دلاور، دستور داد یک محاکمه پنج روزه از ۱۷ اکتبر آغاز شود تا مشخص شود آیا ماسک می تواند از این معامله کناره گیری کند یا خیر.

سند ۱۶۴ صفحه‌ای این کارآفرین در دسترس عموم قرار نگرفت، اما بر اساس قوانین دادگاه، نسخه ویرایش شده آن به زودی منتشر می‌شود.

توییتر بلافاصله به درخواست برای اظهار نظر پاسخ نداد.

همچنین روز جمعه، یک سهامدار توییتر از ماسک شکایت کرد که از دادگاه خواست تا به میلیاردر دستور دهد تا معامله را ببندد، متوجه شود که او وظیفه امانتداری خود را در قبال سهامداران توییتر نقض کرده و به خاطر خسارات وارده به وی خسارت بدهد.

در این دعوی که به دنبال وضعیت کلاسی است، ماسک به دلیل ۹٫۶ درصد سهامش در شرکت و به دلیل اینکه توافقنامه تصاحب به او حق وتوی بسیاری از تصمیمات شرکت را می دهد، به سهامداران توییتر تعهد دارد. این شکایت توسط لوئیجی کریسپو، صاحب ۵۵۰۰ سهم توییتر، در دادگاه عالی مطرح شد.

ماسک، ثروتمندترین فرد جهان و مدیر اجرایی تسلا، در ۸ ژوئیه گفت که از تصاحب خود دست می کشد و توئیتر را به دلیل نقض توافق با ارائه نادرست تعداد حساب های جعلی در پلتفرم خود مقصر دانست.

توییتر چند روز بعد شکایت کرد و این حساب جعلی را ادعای حواس پرتی خواند و گفت که ماسک با قرارداد ادغام موظف است معامله را با قیمت ۵۴٫۲۰ دلار برای هر سهم ببندد. سهام این شرکت در روز جمعه با قیمت ۴۱٫۶۱ دلار به پایان رسید که بالاترین رقم بسته از زمانی که ماسک معامله را کنار گذاشت.

مک کورمیک هفته گذشته سریعاً پرونده را برای محاکمه پیگیری کرد و گفت که می‌خواهد آسیب احتمالی توییتر ناشی از عدم قطعیت معامله را محدود کند.

توییتر مبارزه دادگاه را به کاهش درآمد و ایجاد هرج و مرج در شرکت مقصر دانسته است.

دو طرف اساساً با یک محاکمه در ۱۷ اکتبر موافقت کرده بودند، اما بر سر محدودیت های کشف یا دسترسی به اسناد داخلی و سایر شواهد اختلاف داشتند.

ماسک این هفته توییتر را متهم کرد که در پاسخ به درخواست‌های اکتشاف خود پا به پای خود کشیده است و توییتر او را متهم کرد که به دنبال حجم عظیمی از داده‌های بی‌ربط با موضوع اصلی پرونده است: آیا ماسک قرارداد معامله را نقض کرده است یا خیر.

به نظر می رسد که قاضی ارشد در دستور خود در روز جمعه پیش بینی می کند که اختلافات کشفی در راه باشد. مک کورمیک گفت: «این دستور هیچ گونه مناقشه اکتشافی خاصی را حل نمی کند، از جمله مناسب بودن هرگونه درخواست برای مجموعه داده های بزرگ».

ماسک همچنین با یک هفته محاکمه در ویلمینگتون، دلاور، که از ۲۴ اکتبر آغاز می شود، روبرو است. یکی از سهامداران تسلا به دنبال این است که بسته دستمزد رکوردشکنی ۵۶ میلیارد دلاری مدیرعامل از سازنده خودروهای الکتریکی را به عنوان ضایعات شرکتی و غنی سازی غیرقانونی باطل کند.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher