خبر آمازون دومین ضرر سه ماهه متوالی را ثبت کرد، اما سهام با افزایش درآمد افزایش یافت | آمازون

2022-07-30
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا شاید این مطالب برایتان مفید باشد به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، آمازون دومین ضرر سه ماهه متوالی خود را در روز پنجشنبه گزارش داد، اما قیمت سهام این شرکت در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 10 درصد افزایش یافت و درآمدی ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

آمازون دومین ضرر سه ماهه متوالی خود را در روز پنجشنبه گزارش داد، اما قیمت سهام این شرکت در معاملات پس از ساعت کاری بیش از ۱۰ درصد افزایش یافت و درآمدی قوی‌تر از انتظار داشت.

فروش برای سه ماه منتهی به ژوئن با ۷ درصد افزایش به ۱۲۱ میلیارد دلار در مقایسه با ۱۱۳٫۱ میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ رسید. این افزایش یکی از کندترین دوره های رشد آمازون در تاریخ آن است، اما بهتر از حد انتظار بود.

در آوریل، زمانی که آمازون آخرین گزارش درآمدهای سه ماهه خود را داد، قیمت سهام این شرکت پس از اعلام اولین ضرر خود از سال ۲۰۱۵ و اعلام کاهش فروش، به شدت کاهش یافت. این بار، اندی جاسی، مدیر اجرایی آمازون، خوش‌بین‌تر بود.

جاسی گفت: «علیرغم ادامه فشارهای تورمی در هزینه های سوخت، انرژی و حمل و نقل، ما در حال پیشرفت در هزینه های قابل کنترل تری هستیم که در سه ماهه گذشته به آن اشاره کردیم، به ویژه بهبود بهره وری شبکه تامین ما.

این شرکت زیان سه ماهه دوم ۲ میلیارد دلاری را در مقایسه با سود ۷٫۸ میلیارد دلاری برای مدت مشابه در سال ۲۰۲۱ گزارش کرد. آمازون در سه ماهه قبل ۳٫۸ میلیارد دلار ضرر گزارش کرد. بخش عمده ای از این ضرر ناشی از سرمایه گذاری آن در Rivian Automotive، یک تولید کننده خودروهای الکتریکی بود.

کسب و کار فروشگاه های آنلاین این شرکت کاهش ۴ درصدی را برای سه ماهه گزارش کرده است زیرا همراه با سایر خرده فروشان با کاهش تقاضای مصرف کننده و هزینه های بالاتر دست و پنجه نرم می کنند. آمازون یکی از بزرگترین برندگان در دوران اوج شیوع ویروس کرونا بود، زیرا خریداران آنلاین شدند. اما این شرکت اکنون گفته است که در طول همه گیری به شدت گسترش یافته است.

خدمات وب آمازون (AWS)، بخش محاسبات ابری آن، درآمد ۱۹٫۷ میلیارد دلاری را برای سه ماهه گزارش کرده است که بهتر از حد انتظار است.

این شرکت انتظار دارد درآمد سه ماهه سوم را بین ۱۲۵ تا ۱۳۰ میلیارد دلار ثبت کند که نشان دهنده رشد ۱۳ تا ۱۷ درصدی است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبع

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher