چ. اکتبر 4th, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

قسمت ششم از فصل 4 Westworld که یکشنبه منتشر شد، کالب و شورشی باهوش، بی اعتماد و بد دهن معروف به “C” را دنبال می کند.

ما آخرین بار این شخصیت‌ها را در قسمت 4 دیدیم، قسمتی که مایو و کالب (اکنون مجری برنامه) را تا زمانی که برنارد و استابز در این فصل سفر می‌کردند، جذب کرد. ما همچنین فهمیدیم که C نسخه بزرگسال دختر مورد علاقه کالب، فرانکی است.

در آخرین اپیزود، سی با موفقیت یک شیاد کاشته شده توسط چالورس را از بین می برد و کالب چند کلمه تیغ تیز را به سمت میزبان اصلی می برد. با این حال، به نظر می رسد که بچه های خوب زمینه بسیار کمی را برای سرنگونی امپراتوری شیطانی Chalores خالی کرده اند. (او هنوز هم به ارزش انسان های کل شهر فرمان می دهد و بر میزبان هایی مانند ویلیام تسلط دارد). با توجه به اینکه کالب در یک کابوس بیداری محبوس شده است، به نظر می رسد که C، Maeve، Bernard (و شاید کریستینا؟) کاری در مورد آن انجام دهند.

در اینجا چیزهای دیگری است که باید در مورد قسمت 6 بدانید. فقط دو قسمت از فصل باقی مانده است … من عصبی به ساعت شنی چشم دوخته ام.

پیشینه جی

با توجه به تمام تغییرات زمانی، مغزم یک دقیقه طول کشید تا با صحنه افتتاحیه این هفته سازگار شود. آه، این بچه واقعی فرانکی است — نه جعلی. این یک فلش بک است، خوب.

نمایش با نوجوانی آغاز می شود که نزدیک زمین بازی روی نیمکت نشسته است. فرانکی جوان بالا می رود و او را به اواده، همسر کالب می رساند. مشخص شده است که این نوجوان نسخه جوان جی است، و او فردی دور از ذهن است — انسانی که از کنترل چالورس طفره رفته است. (هفته گذشته، کالورس توضیح داد که دستکاری صدای او روی برخی از انسان ها کار نمی کند. او تعجب نمی کند که “فاسد شدن در محصول” وجود دارد، اما باعث ایجاد مشکلات بزرگی برای میزبانان می شود.) اوواد به نوجوان J می گوید که برادرش – یک چیز دور از ذهن است. گرفته شده توسط خدمه Chalores — در حال حاضر غیر قابل دسترس است. او و فرانکی می خواهند J را قبل از اینکه به سرنوشت مشابهی برسند، نجات دهند. برخی از میزبانان هواپیماهای بدون سرنشین ظاهر می شوند و گروه به سختی فرار می کنند. (منهای یکی از متحدان اواده که گرفتار می شود).

دانیل وو.

هفته گذشته، استابز، اودینا و جی (که در سمت راست است) به داخل شهر رفتند تا یک نفر را نجات دهند.

جان جانسون / HBO

چالورس به دنبال پاسخ است

چالورس هنوز با مشکل میزبان/بیگانه خود دست و پنجه نرم می کند – تقریباً 40 میزبان پس از تعامل با افراد دور از دسترس خود را کشته اند – و او معتقد است کالب چیزی در مورد آن می داند. (Chalores نام مستعار شارلوت هیل است. در گذشته، دولورس از خودش کپی می‌کرد – “خود”ی که در مرواریدش وجود دارد – و یکی را در نسخه میزبان هیل قرار داد).

چالورس از کالب (نسخه میزبان او) می پرسد که چگونه افراد دور از دسترس میزبانان را وادار می کنند که جان خود را بگیرند. او بالا می آورد صحنه ای در قسمت 4وقتی کالب انسانی با انگل خود مبارزه می کند و به او می گوید “چیزی دارد” که او نداشته است. چالورس می خواهد بداند چه چیزی او را قادر به مقاومت در برابر او کرده است، و کالب آن را رها نمی کند.

چالورس ناامید می رود، اما نه قبل از اینکه به کالب بگوید که فرانکی زنده است. او همچنین به او می‌گوید که در یک میزبان «موقت» است که بیشتر دوام نخواهد آورد.

در حال راه اندازی مجدد Maeve

زمانی که ما آخرین بار برنارد و سی/فرانکی را دیدیم، آنها تازه یک میو را که ظاهری ویران شده بود از صحرا بیرون آورده بودند. در قسمت 6، برنارد و سی از پارک موضوعی دهه 20 بازدید می کنند تا او را احیا کنند. (این رها شده است، دور از مکان پر جنب و جوشی که دو دهه پیش Maeve و Caleb اشغال کرده بودند). به عنوان میزبان مشکوک می شود.

جفری رایت.

برنارد همچنان مردی مرموز است.

جان جانسون / HBO

برنارد می گوید که حضور مایو در زمین، واحد کنترل او را خراب کرده است. او یکی دیگر را از سر یک میزبان تصادفی بیرون می کشد. برنارد به سی فاش می کند که چالور به درک ذهن انسان نیاز دارد، بنابراین او داده هایی را از افرادی که از پارک بازدید کرده بودند جمع آوری کرد. اما به جای استفاده از کلاه های کابوی مانند دلوس، از اسکنرهای پنهان شده در پشت آینه ها استفاده کرد؟ حداقل برای من اینطور به نظر می رسد. برنارد می‌گوید آینه‌ها به این دلیل کار می‌کنند که از پست‌ترین انگیزه‌های انسانی یعنی غرور استفاده می‌کنند.

برنارد آینه ای را باز می کند و به سی می گوید که نگاهی بیندازد و دستگاهی او را اسکن می کند. او چیزی شبیه تراشه را از دستگاه می گیرد و در وسیله ای که در دست دارد می چسباند. C از او می پرسد که در حال انجام چه کاری است، و او می گوید آنچه که به دست آورده است به سرعت انتقال داده های Maeve کمک می کند. (هوم، کمی مشکوک به نظر می رسد). برای انتقال واقعی، یک سیم واحد کنترل Maeve و واحد کنترل میزبان تصادفی را متصل می کند. برنارد با پیش بینی بازگشت دوستان C، واحد کنترل Maeve را در داخل یک پیانو پنهان می کند.

متقلب در “علت”

پیش از این، در حین گفتگوی پرتنش چالورس با کالب، او به او می‌گوید که یک «بازدیدکننده» را برای فرانکی فرستاده است. ذهن من فوراً به سراغ دو نفری رفت که برنارد چند قسمت قبل از آن در غذاخوری بیرون آورده بود. اما با ادامه اپیزود، مشخص می شود که او چیز دیگری در کار دارد.

وقتی متحدان C برمی گردند، به C می گویند که گمان می کنند یک جاسوس در بین آنها وجود دارد. بدون اخطار، سی ناگهان به برنارد شلیک می کند و او را به عنوان “خال” معرفی می کند. او می‌گوید «پارک برای جمع‌آوری داده‌ها از مهمانان طراحی شده است» و برنارد تلاش می‌کند همه آنها را کپی کند. استابز گیج شده است. تنها چیزی که برنارد در دفاع از خود می گوید این است که «پیچیده است». چه چیزی می تواند در آستین خود داشته باشد؟

مدتی بعد، برنارد خودداری به سی می گوید که یکی از دوستانش آن چیزی نیست که آنها ادعا می کنند. او می گوید: «تیم شما به قلب شهر هیل رفت، اما یکی از آنها برنگشت. توانایی‌های پیشگویانه برنارد قادر به فاش کردن اینکه چه کسی متقلب است، نیست.

سی دوست دخترش، اودینا، را در اتاقی حبس می کند و نمی تواند تشخیص دهد که او میزبان پنهان است یا خیر. اما معلوم می شود که جی سی به حقیقت پی می برد زمانی که “جی” به او می گوید که برای او مانند یک خواهر است. در ابتدای قسمت 6، زمانی که سی/فرانکی در کودکی ظاهر می شود، سعی می کند از طریق رادیو با کالب تماس بگیرد. جی هم در اتاق است و می شنود که فرانکی به پدرش می گوید که همیشه یک برادر می خواهد. نوجوان جی، که به وضوح هنوز از اخبار مربوط به برادرش آسیب دیده است، این اصطلاح را رد می کند.

C از نسخه میزبان جی فیلمبرداری می کند، اما برای از بین بردن او کافی نیست. میزبان J او را فشار می دهد تا به او بگوید واحد کنترل Maeve کجاست. او به او می گوید که آن را پشت سر او پنهان کرده است. او برمی گردد، و مایو را می بینیم که دوباره زنده شده است، به سر او چاقو می زند.

آنجلین مورنینگ استار.

سی باید تعیین کند که دوست دخترش، اودینا، میزبان است یا انسان.

جان جانسون / HBO

Westworld وحشت را بالا می برد

در حالی که برنارد و سی مشغول بازگرداندن میو/دیدن دشمنان استتار شده در صحرا هستند، کالب در حال بازی در یک فیلم ترسناک است. وقتی کالورس کالب را در سلولش ترک می کند، همه چیز تاریک می شود. می بینیم که نسخه های میزبان بیشتری از Caleb در سلول های اطراف او قفل شده اند. یکی از کالیب علائم وحشتناکی روی صورت خود دارد که به نظر می رسد نتیجه ماندن طولانی مدت در بدن میزبان در حال پوسیدگی باشد.

کالب به داخل یک ساعت شنی در سلولش نگاه می کند و یک شی فلزی ریز پیدا می کند. روی آن فشار می‌آورد و سوزنی بیرون می‌آید که او را سوراخ می‌کند. همه چیز شروع به تار شدن می کند. چیز بعدی که کالب می داند، یک میزبان هواپیمای بدون سرنشین تصمیم گرفته است اتاق را در حالی که او هنوز داخل است به آتش بکشد. کالب دریچه ای را روی زمین می کشد تا باز شود. (تیر کوچکی که در آن حک شده است به او دستور می دهد که آن را از کدام طرف بکشد). او در گودالی از خاکستر فرود می‌آید… که به نظر می‌رسد از اجساد کالب‌های دیگر است.

از آنجا، کابوس ادامه دارد. کالب با یک میزبان هواپیمای بدون سرنشین روبرو می شود و در نهایت به طرز بسیار زننده ای به سر او ضربه می زند. او به دنبال ردی از رد دست های خون آلود — که احتمالاً توسط کالب های میزبان دیگری که شجاعت فرار را به جا گذاشته بودند، به داخل دریچه سقفی می خزد. سپس همه چیز درست می شود واقعا مخوف. کالب به انتهای پیچ و خم دریچه می رسد و متوجه می شود که یک ریزش بی رحمانه به کف پایین وجود دارد. دو کالب مرده روی زمین زیر او دراز کشیده بودند. (شیش، وست ورلد، این چیزهای بسیار بیمار است). هنوز یک کالب با او در دریچه است و به زندگی می چسبد، و او به میزبان اصلی کالب می گوید که از بدنش برای جلوگیری از سقوط استفاده کند. کالب این کار را انجام می دهد و از پرش جان سالم به در می برد. سپس تصادفاً به پشت بام می رود.

پایان های خشونت آمیز

کالب با استفاده از فناوری روی پشت بام، پیامی برای فرانکی می گذارد. او به او می گوید که “باید او باشد” (به نظر من یک پیشگویی جدی است). ما می بینیم که C/Frankie اندکی از این پیام را شنیده است و می داند که پدرش زنده است (خوب، حداقل تا حدی). چالورس ظاهر می شود و به کالب می گوید که تجربه دلخراش اخیرش را ساخته است، سوزن را کاشت تا “کمی امید” داشته باشد و احتمالاً کارت هایش را نشان دهد. اما او چیز زیادی از پیام کالب به فرانکی جمع آوری نکرد.

کالب چند تیر لفظی به سمت چالورس پرتاب می کند و با نفس های سخت به او می گوید که میزبانانش ترجیح می دهند بمیرند تا در دنیای او زندگی کنند. او می گوید: «آنها آلوده نیستند. “آنها فقط سعی می کنند از شما دور شوند.” چالورس به اعصابش ضربه می زند که با عصبانیت گردنش را می زند.

C برای کوکی است…

وقتی کالب پیام خود را برای فرانکی می گذارد، با نام مستعار او، کوکی شروع می کند. آیا این می تواند دلیلی باشد که شورشی از C استفاده می کند؟

افکار سرگردان

  • پس از دیدن اواده به عنوان یک شورشی در طول یک فلش بک، از سی/فرانکی می آموزیم که او بسیار بیمار شده است. این، همراه با غیبت او در جدول زمانی فرانکی بزرگسال، به نظر می رسد که او درگذشت.
  • “مروارید” معروف Westworld درون آن اشیاء لامپ شکل در قسمت قرار دارد.
  • من مطمئن نیستم که آیا منظور از “غیرطبیعی” در این فصل همان افرادی است که در فصل گذشته توسط Engerraund Serac/Rehoboam با عنوان “فروتمندانه” از آنها یاد می شود. (در فصل 3، سراک انسان‌های غیرقابل پیش‌بینی را به‌عنوان «افراد دور» می‌بیند، تهدیدی که باید با آن مقابله کرد). به نظر من این کلمه در حال حاضر برای توصیف مجموعه متفاوتی از افراد دوباره استفاده می شود. اما این وست ورلد است… آیا تا به حال چنین اتفاقاتی وجود دارد؟
  • شاید این حدس خیلی ساده باشد، اما من فکر می‌کردم عشق به دخترش چیزی است که به کالب اجازه داد تا از چالورس سرپیچی کند. اوایل در قسمت 4، به عنوان بخشی از توضیح او در مورد اینکه چرا یک بار از زندگی کالب خارج شد، میو به او می گوید که “می خواست او چیزی برای مبارزه داشته باشد” و به وضوح در مورد فرانکی صحبت می کرد. به نظر من یک قطعه مهم بود.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.