خبر نحوه عیب یابی وای فای خانه

2022-08-01
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا همه‌گیری ویروس کرونا اکنون در سومین سال خود قرار دارد، به این معنی که بسیاری از مسافران سابق اکنون در سومین سال کار خود از خانه هستند. حتی افرادی که چند روز در هفته به دفتر باز می گردند، اغلب بیشتر از قبل از شروع همه ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

همه‌گیری ویروس کرونا اکنون در سومین سال خود قرار دارد، به این معنی که بسیاری از مسافران سابق اکنون در سومین سال کار خود از خانه هستند. حتی افرادی که چند روز در هفته به دفتر باز می گردند، اغلب بیشتر از قبل از شروع همه گیری از خانه کار می کنند. اگر وای‌فای‌تان از بین می‌رود، تا حد خزیدن کند می‌شود، یا در لحظات نامناسب افت می‌کند، در اینجا نحوه بازگرداندن وای‌فای‌تان به کار، از رایگان و ساده گرفته تا پیچیده و تا حدی گران آمده است.

گزینه های رایگان

اتصال خود را تست کنید

اولین قدم شما این است که ماهیت مشکل را درک کنید: آیا اینترنت در سراسر خانه شما بد است یا فقط در مناطق خاص یا در دستگاه های خاص؟ آیا به طور تصادفی در طول روز یا فقط در طول فعالیت های خاص قطع می شود یا کند می شود؟ مشکل اتصال اینترنت، سیگنال وای فای یا چیز دیگری است؟

ساده ترین راه برای شروع، اجرای تست سرعت اینترنت است. در رایانه، به Speedtest.net بروید؛ در تلفن یا رایانه لوحی، برنامه Speedtest (iOS، Android) را دانلود و اجرا کنید. مطمئن شوید که از Wi-Fi خود به جای داده های تلفن همراه استفاده می کنید و هر VPN قطع شده است.

صفحه تست Speedtest.net

ساده ترین راه برای آزمایش اتصال خود، اجرای تست سرعت اینترنت مانند Speedtest.net است.

از آنجایی که این آزمایش سرعت و تأخیر اتصال شما با یک سرور در اینترنت را اندازه گیری می کند، هرگز از سرعت اتصال اینترنت یا وای فای شما، هرکدام که کمتر باشد، بالاتر نخواهد بود. همچنین نمی تواند بین اتصال اینترنت کند و سیگنال Wi-Fi بد تمایز قائل شود (مگر اینکه در قسمتی از کار با مشکل مواجه شود). برای آن، ما ابزارهای دیگری داریم.

برخی از روترها می توانند تست های سرعت را مستقیماً از رابط وب اجرا کنند. اگر می توانید این کار را انجام دهید، باید. اگر مال شما اینطور نیست و رایانه ای با پورت اترنت دارید که می توانید مستقیماً به روتر خود وصل کنید، باید Speedtest را از روی آن اجرا کنید. هر کدام باید نتیجه ای را در فاصله کمتر از سرعتی که ISP برای آن پرداخت می کنید به شما بدهد. اگر نه، وقت آن است که با آنها تماس بگیرید و شکایت کنید – یا اگر می توانید ارائه دهندگان را تغییر دهید. (به «خرید پهنای باند بیشتر» در زیر مراجعه کنید.)

دو نمایشگر تست سرعت

یک آزمایش سرعت مستقیماً روی روتر (سمت چپ) عدد بسیار بالاتری را نسبت به آزمایش سرعت انجام شده از طریق Wi-Fi نشان می دهد، حتی از دستگاهی دقیقاً در کنار روتر (همانطور که در اینجا وجود دارد).

قدرت سیگنال Wi-Fi خود را بررسی کنید

اگر بیش از اندازه کافی پهنای باند به خانه شما وارد می شود، وقت آن است که Wi-Fi را بررسی کنید. می توانید از تست های سرعت به عنوان یک پروکسی سریع برای قدرت سیگنال استفاده کنید. سرعت و پینگ خود را در چندین اتاق مختلف بررسی کنید. درست از کنار روتر شروع کنید و سپس به تدریج دورتر شوید و اگر مکان‌هایی با سرعت دانلود و آپلود بسیار کمتر یا پینگ بالاتر نسبت به مکان‌های دیگر وجود دارد، توجه داشته باشید.

همچنین می توانید قدرت سیگنال خود را مستقیماً در اکثر لپ تاپ ها و تلفن های اندرویدی بررسی کنید.

در مک، نگه داشتن گزینه Option و کلیک کردن روی نماد Wi-Fi در نوار بالایی، جزئیات زیادی از جمله قدرت سیگنال یا RSSI (نشانگر قدرت سیگنال دریافتی) و تداخل را در اختیار شما قرار می دهد، که معیاری برای سنجش قدرت سیگنال های رقیب است. در همین کانال در تلفن های اندرویدی، می توانید از برنامه ای مانند Wifi Analyzer منبع باز استفاده کنید. در ویندوز، WiFi Analyzer ظاهراً نامرتبط همین کار را انجام می دهد. هر دوی اینها همچنین اطلاعات بسیار بیشتری را در مورد محله Wi-Fi شما نشان می دهند، که می تواند بعدا مفید باشد، اما در حال حاضر، ما فقط به قدرت سیگنال اهمیت می دهیم.

منوی کشویی در Mac برای دریافت اطلاعات در مورد اتصال

در مک، Option را نگه دارید و روی نماد Wi-Fi در نوار بالا کلیک کنید تا اطلاعات دقیقی در مورد اتصال خود، از جمله قدرت سیگنال (RSSI) و تداخل (نویز) دریافت کنید.

هر عدد بالاتر از -۷۰dBm باید یک اتصال مناسب را نشان دهد. اگر قدرت سیگنال شما کمتر از آن است (به معنی -۷۱dBm یا بدتر از آن، زیرا این اعداد منفی هستند) و روتر شما قدیمی نیست، در اینجا چند چیز رایگان وجود دارد که می توانید برای بهبود سیگنال خود امتحان کنید. آنها را یکی یکی امتحان کنید و بعد از هر بار اتصال خود را بررسی کنید تا ببینید کمکی کرده است یا خیر.

روتر خود را حرکت دهید

اگر تست‌های پهنای باند یا قدرت سیگنال نقاط مرده را در خانه شما نشان می‌دهد، روتر بی‌سیم خود را جابه‌جا کنید. اصلاً غیرعادی نیست که روتر وای فای در گوشه خانه یا آپارتمان نزدیک دیواری که سرویس وارد خانه شما می شود گیر کند. این بدترین مکان برای آن است. Wi-Fi رادیو است. رادیوها برد محدودی دارند و گاهی اوقات در نفوذ به دیوارها مشکل دارند. اگر عملی است، سعی کنید روتر خود را با استفاده از یک کابل بلندتر از جک دیواری به مکان مرکزی تر منتقل کنید.

اگر نمی‌توانید روتر را خیلی دور ببرید، حداقل سعی کنید روتر را از کابینت‌ها دور نگه دارید و از قطعات بزرگ فلزی مانند یخچال، رایانه رومیزی یا اجاق‌های مایکروویو دور نگه دارید. Wi-Fi در اطراف آب زیاد نیز خوب عمل نمی کند، بنابراین از آکواریوم های ۱۰۰ گالنی دوری کنید.

حتی صرفاً دور کردن کتاب ها و درهم ریختگی از روتر می تواند تداخل را کاهش دهد و قدرت سیگنال شما را افزایش دهد. همچنین به افزایش جریان هوا به روتر کمک می کند تا از گرم شدن بیش از حد آن جلوگیری کند. صحبت از آن:

روتر خود را تمیز کنید

ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما آخرین باری که روتر خود را تمیز کردید کی بود؟ اگر دریچه های روتر شما با گرد و غبار یا موهای حیوانات خانگی مسدود شده باشد، راحت تر بیش از حد گرم می شود و پردازنده را خفه می کند و باعث اتصال شما به مخزن می شود.

به گروه دیگری بروید

Wi-Fi مدرن روی باند فرکانسی ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز کار می کند. دومی سریع‌تر است و کمتر در معرض تداخل است، اما آنقدر دور سفر نمی‌کند و نمی‌تواند به دیوارها نیز نفوذ کند. اولی قوی‌تر است، اما حداکثر سرعت پایین‌تری دارد و مستعد تداخل اجاق‌های مایکروویو، برخی از تلفن‌های بی‌سیم قدیمی‌تر، و (به‌ویژه) سیگنال‌های Wi-Fi همسایه است.

توصیه معمول در اینجا این است که تا می توانید دستگاه های زیادی را به ۵ گیگاهرتز تغییر دهید. و اگر در باند ۲٫۴ گیگاهرتز مشکل دارید، این می تواند کمک کننده باشد. کانال‌های ۵ گیگاهرتز شلوغ نیستند و کمبود برد در واقع می‌تواند به نفع شما باشد زیرا روتر شما تداخل بسیاری از همسایگان را نخواهد داشت.

از طرف دیگر، اگر دستگاه شما از قبل روی فرکانس ۵ گیگاهرتز است و نمی تواند سیگنال مناسبی دریافت کند، سعی کنید به ۲٫۴ گیگاهرتز تغییر دهید. برد طولانی تر می تواند تفاوت ایجاد کند.

نکته جانبی: بسیاری از روترهای مدرن دارای ویژگی هستند که اساساً به ۲٫۴ گیگاهرتز و ۵ گیگاهرتز یک نام می دهند و به روتر اجازه می دهند هر دستگاه را به کدام یک اختصاص دهد. در عمل، معمولاً هر دستگاهی را که می‌تواند بدون در نظر گرفتن سیگنال، روی باند ۵ گیگاهرتز قرار می‌دهد. اگر روتر شما اجازه می دهد، بهتر است آنها را جدا نگه دارید.

نکته دوم: روترهای Wi-Fi 6E علاوه بر دو باند دیگر دارای باند ۶ گیگاهرتز هستند، اما دستگاه های Wi-Fi 6E هنوز نادر هستند و ۶ گیگاهرتز حتی از ۵ گیگاهرتز محدوده بدتری دارد.

کانال رو عوض کن

نموداری که سیگنال های همسایه را نشان می دهد

هیچ یک از سیگنال های همسایه در اینجا به اندازه کافی قوی نیستند که با Rockpile تداخل داشته باشند، به جز ایستگاه پایه Arlo درست در کنار روتر. (آرلو به شما هشدار می دهد که آن را در آنجا قرار ندهید، و به همین دلیل است.)

اگر تعداد زیادی شبکه Wi-Fi دیگر در نزدیکی شما وجود دارد، ممکن است با تداخل رادیویی مواجه شوید. برخی از روترها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که تداخل را حس کنند و فرکانس‌های نامرتب را خودشان انتخاب کنند، اما همه آنها در یافتن فرکانس‌های واضح‌تر با تغییر شرایط عالی نیستند.

می‌توانید از یکی از برنامه‌های Wi-Fi Analyzer که در بالا ذکر شد استفاده کنید تا از همسایگی رادیویی استفاده کنید، سپس به تنظیمات روتر خود بروید و به صورت دستی به کانالی با شلوغی کمتر تغییر دهید.

سیم کشی کن

هر دستگاهی که روی اترنت است، دستگاهی است که برای سیگنال Wi-Fi رقابت نمی کند یا با نرخ انتقال Wi-Fi محدود می شود. این یک سلاح زیبا از دوران متمدن تر است.

گزینه هایی که هزینه دارند

پهنای باند بیشتری بخرید

نیازمندی‌های داده ما را تحت فشار قرار می‌دهد و احتمالاً از پهنای باند بیشتری نسبت به گذشته استفاده می‌کنید. شاید چند نفر در حال حاضر از خانه کار می کنند و تماس های ویدیویی زیادی انجام می دهند. شاید در طول همه‌گیری یک تلویزیون جدید خریده‌اید و از Netflix 4K لذت می‌برید، یا به بازی‌های تعاملی پرداخته‌اید، یا بچه‌هایتان قبل از اتمام کارتان از مدرسه به خانه آمده‌اند، یا ترکیبی از همه این‌ها. اضافه می کند.

اگر ترافیک توسط ISP شما با تنگنا مواجه شود، بهبود پوشش Wi-Fi در اطراف خانه برای شما مفید نیست. به صورت حساب خود نگاه کنید یا وارد پورتال مشتری ISP خود شوید تا طرح فعلی و گزینه های خود را برای ارتقاء ببینید. بسته به محل زندگی شما، ISP شما ممکن است برنامه های پهنای باند بالاتری را نسبت به دفعه قبل که بررسی کردید ارائه دهد، یا ممکن است رقابتی با اپراتورهای کابلی، فیبر یا حتی سلولی داشته باشد. به خصوص اگر هنوز سرویس DSL از شرکت تلفن محلی خود دارید، بررسی کنید که هیچ جایگزین سریع‌تری در منطقه شما وجود نداشته باشد. در بسیاری از نقاط کشور، اکنون به راحتی می توان طرح هایی با سرعت ۱۰۰ مگابیت در ثانیه و بالاتر – یا حتی گیگابیت و بالاتر – پیدا کرد. اگر سرعت اتصال شما فقط در اواخر ماه کاهش می یابد، ممکن است در مقابل محدودیت های داده های ماهانه تلنگری بزنید، اگرچه ISP ها معمولاً در صورت بروز مشکل به شما هشدار می دهند.

یک توسعه دهنده Wi-Fi دریافت کنید (اما احتمالا نگیرید)

ممکن است نتوانید روتر خود را جابجا کنید یا جابجایی آن کمکی نکرده باشد. اگر روتر شما نسبتا نو است و نمی خواهید آن را تعویض کنید و فقط در یک قسمت از خانه خود مشکل دارید، می توانید یک افزایش دهنده برد تهیه کنید. اکثر شرکت‌های روتر در حال حاضر توسعه‌دهنده‌های محدوده را می‌فروشند که برای کار با روترهایشان طراحی شده‌اند تا به‌عنوان یک سیستم شبکه مشبک à la carte عمل کنند. یا فقط یک TP-Link ارزان قیمت بگیرید.

توسعه دهنده های محدوده می توانند در موقعیت های خاص مفید باشند، اما آنها خیلی کارآمد نیستند و در ارائه خوب نیستند سریع اتصالات در همه جا اگر فقط به یک سیگنال نیاز دارید، هر نوع سیگنالی، پس این چیزی است که آنها برای آن مفید هستند. در غیر این صورت، یک روتر مش (به زیر مراجعه کنید) به طور کلی گزینه بهتری است.

Eero Pro 6E روی میز

Eero Pro 6E.
عکس جنیفر پتیسون توهی

یک روتر جدید یا یک کیت شبکه مش دریافت کنید

جایگزین کردن کل تنظیمات Wi-Fi شما یک گزینه هسته ای برای بهبود پهنای باند شما است، اما اگر روتر شما بیش از پنج سال از عمر آن گذشته باشد باید در مورد آن فکر کنید. اگر خانه شما بیش از ۲۰۰۰ فوت مربع مساحت دارد، دارای چندین طبقه است یا طرحی دارد که پوشش یک روتر Wi-Fi را دشوار می کند، یک شبکه مش مانند Eero یا TP-Link Deco را در نظر بگیرید. در غیر این صورت، یک روتر قدرتمند مانند Asus RT-AX86U شرط خوبی است.

ما شروع به دیدن روترها و کیت های شبکه مش بیشتری می کنیم که از Wi-Fi 6E پشتیبانی می کنند – که باند ۶ گیگاهرتز را اضافه می کند – اما هنوز دستگاه های کمی به غیر از برخی از تلفن های اندرویدی پیشرفته اخیر و لپ تاپ های ویندوزی این کار را انجام می دهند. وای فای ۶ هنوز خوبه. اما اگر به هر حال یک روتر یا کیت مش جدید در نظر دارید و به زودی قرار است رایانه یا تلفن را ارتقا دهید، ممکن است Wi-Fi 6E را در نظر بگیرید.

در پایان، اطمینان از اینکه شبکه وای فای خانگی شما به خوبی اجرا می شود – به خصوص زمانی که به درآمد شما یا تحصیلات فرزندانتان مربوط می شود – ارزش تلاش و احتمالاً هزینه را دارد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher