خبر آلودگی آب و هوای آمازون در حال بدتر شدن است

2022-08-02
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا شاید این مطالب برایتان مفید باشد به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، انتشار گازهای گلخانه‌ای آمازون در سال گذشته با وجود تلاش‌های این شرکت برای فروش خود به عنوان یک رهبر در اقدامات اقلیمی، بسیار افزایش یافت. بر اساس آخرین گزارش پایداری آن، انتشار ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

انتشار گازهای گلخانه‌ای آمازون در سال گذشته با وجود تلاش‌های این شرکت برای فروش خود به عنوان یک رهبر در اقدامات اقلیمی، بسیار افزایش یافت. بر اساس آخرین گزارش پایداری آن، انتشار دی اکسید کربن آن در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری ۱۸ درصد داشته است.

آمازون در سال گذشته ۷۱٫۵۴ میلیون تن معادل دی اکسید کربن تولید کرد که تقریباً به اندازه آلودگی سالانه ۱۸۰ نیروگاه گازی است. این دومین سال متوالی است که آلودگی آب و هوای آمازون دو رقمی شده است از زمانی که آمازون قول آب و هوای پر آب و هوا را داد و انتشارات خود را به طور عمومی در سال ۲۰۱۹ گزارش کرد. در مقایسه آن سال با سال ۲۰۲۱، آلودگی CO2 این شرکت در واقع ۴۰ درصد افزایش یافته است. .

در سال ۲۰۱۹، جف بزوس، مدیرعامل وقت، اعلام کرد که این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ به انتشار گاز دی اکسید کربن خالص برای فعالیت های خود برسد. متأسفانه، این نوع تعهد به شرکت ها اجازه می دهد تا از حسابداری کربن گمراه کننده خلاص شوند. آن‌ها می‌توانند هدفشان رسیدن به آلاینده‌های «صفر خالص» یا ادعای «کربن خنثی» بودن با خرید جبران‌های کربنی باشند که قرار است تأثیر انتشار آنها را از طریق پروژه‌های ظاهراً دوستدار محیط زیست خنثی کنند. این معمولاً شامل کاشت درختان، حفاظت از جنگل ها یا ترویج انرژی پاک است. با این حال، این جبران‌ها معمولاً منجر به کاهش در دنیای واقعی در ایجاد CO2 گرمایش سیاره در جو ما نمی‌شوند.

آمازون در سال ۲۰۱۹ ابتکاری به نام “واضوع آب و هوا” را برای استخدام سایر مشاغل برای انجام تعهدات مشابه برای کاهش CO2 و “خنثی کردن” انتشار باقیمانده با جبران “معتبر” ایجاد کرد. اما تأثیر معنادار بر آب و هوا تنها از خلاص شدن یک شرکت از شر اکثریت قریب به اتفاق آلودگی ناشی می شود، اگر نگوییم همه انتشارات خود را حذف می کند.

آمازون نمونه خوبی از آن نیست – علیرغم بهترین تلاش های این شرکت در روابط عمومی. آمازون برای کاهش گرما از انتشار کربن مطلق در حال رشد خود، در گزارش پایداری خود به عدد دلپذیرتری اشاره می کند. این گزارش می‌گوید: «تمرکز نباید صرفاً بر روی ردپای کربن یک شرکت از نظر انتشار مطلق کربن باشد، بلکه باید بر روی کاهش شدت کربن آن نیز تمرکز کرد.

آمازون می‌گوید «شدت کربن» خود را با یک رقم کوچک – ۱٫۹ درصد – کاهش داده است – به این معنی که انتشار گازهای گلخانه‌ای به ازای هر دلار کالای فروخته شده تولید می‌کند. کمی سقوط کرد اما این معیار همچنین می‌تواند گمراه‌کننده باشد، زیرا این کاهش در شدت کربن به راحتی از بین می‌رود که تجارت شرکت رشد کند.

این دقیقاً همان چیزی است که در آمازون اتفاق افتاده است. همانطور که ما برای کربن زدایی شرکت خود کار می کنیم، آمازون به سرعت در حال رشد است. این شرکت در گزارش پایداری خود می‌گوید: ما کسب‌وکار خود را با سرعتی بی‌سابقه افزایش داده‌ایم تا به نیازهای مشتریان خود در طول همه‌گیری پاسخ دهیم. به عبارت دیگر، آمازون در طول همه‌گیری COVID-19 با افزایش تجارت الکترونیک دست به کشتار زد – و آلودگی آمازون همراه با سود آن افزایش یافت.

همه اینها نشان می دهد که چرا مهم است که کل ردپای کربن یک شرکت را بررسی کنیم تا ببینیم آیا واقعاً انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش می دهد یا خیر. بدتر از همه، ارقامی که آمازون گزارش می‌کند احتمالاً نشان‌دهنده میزان آلودگی است که غول تجارت الکترونیک واقعاً مسئول آن است زیرا – برخلاف برخی از شرکت‌های دیگر، از جمله Target – آمازون آلاینده‌های ناشی از تولید بسیاری از آلاینده‌ها را شامل نمی‌شود. محصولاتی که می فروشد

و در حالی که پیگیری انتشار دی اکسید کربن برای مقابله با بحران آب و هوایی که موج های گرمای ویرانگر، خشکسالی، آتش سوزی های جنگلی، طوفان ها و سایر بلایای طبیعی را افزایش می دهد، مهم است – طیف کاملی از مشکلات مرتبط با انبارهای قارچ گونه آمازون و همه آن شکلک ها را در بر نمی گیرد. کامیون های دیزلی که تحویل می دهند. برای سال‌ها، بسیاری از جوامعی که آمازون در آن‌ها انبار می‌سازد، این شرکت را برای آوردن دود، دوده و سر و صدای بیشتر به محله‌هایشان فراخوانده‌اند. این گزارش اخیر نشان می دهد که آمازون هنوز راه درازی برای جلوگیری از همه آلودگی های ایجاد شده در پیش دارد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher