خبر سورپرایز: گوش دادن به Wild Stingrays ایجاد صدای کلیک کردن

2022-08-02
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا شاید این مطالب برایتان مفید باشد به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، تا همین اواخر، تصور می‌شد که خارها از نوع ساکت هستند و به تجارت زیر آب خود بدون چشم‌اندازی می‌پردازند. وقت آن است که این تصور را کنار بگذاریم. شواهد ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

تا همین اواخر، تصور می‌شد که خارها از نوع ساکت هستند و به تجارت زیر آب خود بدون چشم‌اندازی می‌پردازند. وقت آن است که این تصور را کنار بگذاریم. شواهد ویدئویی نشان می‌دهد که برخی از ماهی‌های نیش می‌توانند صدای کلیک بلند ایجاد کنند.

یک تیم تحقیقاتی بین‌المللی به سرپرستی اکولوژیست دریایی، لاچلان فترپلاس، از دانشگاه علوم کشاورزی سوئد، یافته‌های خود را در مورد صداهای خشخاش در مجله Ecology در ماه جولای منتشر کرد.

دو گونه پرتو تحت پوشش در این مطالعه عبارتند از: مانگرو whipray (Urogymnus granulatus) و دم گاوی (Pastinachus ater). مجموعه‌ای ویدیویی به علاقه‌مندان به زمین اجازه می‌دهد تا به صدای نوازنده‌هایی که کمی شبیه ساز ریتم چوبی یا دست‌هایی هستند که به هم می‌کوبند، گوش دهند.

ستینگری ها شاخه های الاسمو هستند، گروهی از حیوانات بسیار آرام که شامل کوسه ها و اسکیت ها نیز می شود. این مقاله می‌گوید: «هیچ نمونه تایید شده‌ای از تولید صدای فعال توسط شاخه‌های الاسمو در طبیعت وجود ندارد، علی‌رغم تلاش‌ها برای ثبت رفتار در خارج از محیط‌های اسیر.» مطالعه‌ای در سال ۱۹۷۰ نشان داده بود که پرتوهای گاوی وقتی به زور تحریک می‌شوند، ضربه‌های شدیدی ایجاد می‌کنند، اما آن‌ها حیوانات اسیر بودند.

محققان بر این باورند که کلیک ها به عنوان صداهای هشدار یا تدافعی بوده است. دانشگاه علوم کشاورزی سوئد هفته گذشته در بیانیه‌ای اعلام کرد: در تمام مشاهدات ضبط‌شده ویدیویی، یک پرتو در پاسخ به نزدیک شدن ناظری شروع به تولید صدا کرد و با افزایش فاصله بین پرتو و مشاهده‌گر، تولید صدا را متوقف کرد.

اکنون که دانشمندان می‌دانند ماهی‌های گز در حیات وحش می‌توانند به طور داوطلبانه صدای کلیک ایجاد کنند، آنها کنجکاو هستند که چگونه حیوانات این صداها را تولید می‌کنند. ممکن است شامل انقباضات اعضای بدن در اطراف سر و آبشش باشد.

محققان امیدوارند که شواهدی مبنی بر ایجاد صداهای بیشتر از گونه های خشخاش و دیگر شاخه های الاسمو پیدا کنند. فترپلاس گفت: «اینکه ما تازه متوجه شدیم که این ماهی‌های نی‌زی که معمولاً با آن‌ها مواجه می‌شوند صداهایی تولید می‌کنند، یک بار دیگر نشان می‌دهد که هنوز چقدر باید در مورد اقیانوس‌ها یاد بگیریم».

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبع

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher