خبر این روش ردیابی دوره بهتر از یک برنامه از حریم خصوصی شما محافظت می کند

2022-08-02
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حقوق سلامت باروری و منابع فدرال مرتبط، می توانید به سایت حقوق باروری دولت ایالات ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حقوق سلامت باروری و منابع فدرال مرتبط، می توانید به سایت حقوق باروری دولت ایالات متحده مراجعه کنید.

در پاسخ به دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. Wade را لغو کرد، بسیاری از افراد برای تشویق کاربران به شبکه های اجتماعی مراجعه کرده اند برنامه های ردیابی دوره آنها را حذف کنید، به نقل از خطرات حریم خصوصی دیجیتال.

اپلیکیشن‌های ردیابی پریود برای افرادی که عادت ماهانه دارند، روشی مفید برای پیگیری چرخه‌های خود هستند. و ممکن است به دلایلی این کار را انجام دهند. افراد برای باردار شدن، برای جلوگیری از باردار شدن، برای بررسی علائم بیماری مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک یا اندومتریوز، یا فقط برای اینکه بتوانند اولین روز آخرین قاعدگی خود را در صورت درخواست به پزشک خود اطلاع دهند، چرخه خود را کنترل می کنند.

نقطه ضعف این برنامه ها این است که آنها اطلاعات بهداشتی شخصی زیادی را نگه می دارند که می تواند علیه افرادی که از این نرم افزار استفاده می کنند استفاده شود. نگرانی های مربوط به حریم خصوصی داده ها در مورد برنامه های ردیابی دوره چیز جدیدی نیست، اما در حال حاضر پیامدهای نشت داده های دوره خصوصی شما بیشتر است، در دنیای پس از Roe که از قبل بسیار تحت نظارت بوده است.

اگر هنوز می خواهید پریود خود را پیگیری کنید اما می خواهید از برنامه ها اجتناب کنید، چه گزینه هایی دارید؟ اگر نمی‌خواهید برنامه‌ها را به‌طور کلی کنار بگذارید، برنامه‌های ردیابی دوره‌های دوستدار حریم خصوصی بیشتری مانند Euki وجود دارد. اپلیکیشن سلامت جنسی می گوید هیچ یک از داده های شما را در فضای ابری جمع آوری یا ذخیره نمی کند.

گزینه دیگر این است که چرخه قاعدگی خود را با قلم و کاغذ ردیابی کنید. ممکن است این روش قدیمی به نظر برسد، اما مطمئن ترین روش است. در اینجا نحوه نظارت بر چرخه خود با دست آورده شده است:

یک تقویم دریافت کنید

هر نوع تقویمی انجام خواهد داد. حتی می توانید یک دفترچه یادداشت خالی بخرید و تقویم خود را ترسیم کنید. من یک برنامه ریز نوت بوک با اندازه کامل را ترجیح می دهم که خالی باشد، بنابراین می توانم روزها و ماه ها را به صورت دستی پر کنم. یک برنامه ریز بزرگتر همچنین به شما فضای بیشتری برای نوشتن یادداشت های اضافی مانند علائم و اطلاعات کنترل بارداری می دهد.

دور یک تاریخ روی تقویم با جوهر قرمز

هنگامی که یک تقویم دارید، می توانید چرخه فعلی خود را ثبت کنید یا اطلاعات چرخه قبلی را برای ثبت جزئیات بیشتر اضافه کنید.

گتی ایماژ

اگر می‌خواهید از تلفن خود استفاده کنید، برنامه تقویم پیش‌فرض دستگاه شما بیشترین حریم خصوصی را در مقایسه با برنامه تقویم شخص ثالث ارائه می‌دهد. از سوی دیگر، بسته به میزان استفاده شما از برنامه تقویم گوشی، افزودن اطلاعات ردیابی چرخه ممکن است کارها را کمی به هم ریخته کند.

در صورت امکان چرخه های قبلی را ثبت کنید

قبل از اینکه برنامه ردیابی دوره خود را حذف کنم، تا جایی که می توانستم از داده های گذشته عکس گرفتم، مانند مروری بر روند چرخه و ماه های گذشته که ثبت کرده بودم. وقتی شروع به ردیابی با دست کردم، این به من مکان پایدارتری برای شروع داد.

اگر آن اطلاعات را در دسترس ندارید، نگران نباشید، می‌توانید به سادگی با شروع دوره آینده شروع به ثبت نام کنید.

چه چیزی در گزارش خود بنویسید

شما می توانید تقویم خود را به همان اندازه که دوست دارید ابتدایی یا دقیق نگه دارید، اما اطلاعات بیشتر می تواند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت شخصی شما و همچنین ارائه نکات صحبت برای شما و پزشکتان در معاینات سلامت مفید باشد.

در اینجا چند نکته وجود دارد که توجه به آنها مفید است:

خون ریزی
البته، شما می خواهید اولین روز پریود خود را علامت بزنید، اما همچنین می خواهید هر روزی را که خونریزی می کنید علامت بزنید. علاوه بر این، سعی کنید هر روز توجه داشته باشید که جریان خون شما چقدر سنگین است، خون چه رنگی است و آیا متوجه لخته شده اید.

طبق گفته کلینیک مایو، خونریزی قاعدگی به طور متوسط ​​بین دو تا هفت روز طول می کشد، بنابراین ردیابی چند روز که معمولاً خونریزی می کنید مهم است. این جزئیات اضافی می تواند به شما کمک کند تا بفهمید هر ماه چه چیزی باید انتظار داشته باشید، و همچنین ناهنجاری هایی را که می توانید با پزشک خود در میان بگذارید، شناسایی کنید. از روز اول یک پریود تا اولین روز پریود بعدی شما یک سیکل قاعدگی است. چرخه ها می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد، اما به طور متوسط ​​یک چرخه می تواند بین ۲۱ تا ۴۰ روز طول بکشد.

علائم عاطفی
در هر چرخه اتفاقات زیادی برای هورمون‌های شما می‌افتد که می‌تواند بر خلق و خوی شما تأثیر بگذارد. با توجه به دانشکده پزشکی UNC، یک فرد می تواند تحریک پذیری، افسردگی، اضطراب و نوسانات خلقی را تجربه کند. این تغییرات عاطفی همچنین می تواند قبل از پریود شما اتفاق بیفتد، که می تواند به عنوان نشانه ای از شروع چرخه جدید استفاده شود. این معمولاً به عنوان سندرم پیش از قاعدگی یا PMS شناخته می شود. برخی از افراد اختلالات عاطفی شدیدتری را تجربه می کنند که به عنوان اختلال نارسایی پیش از قاعدگی یا PMDD شناخته می شود.

رتبه بندی احساسات خود در مقیاس ۱-۱۰ می تواند مفید باشد تا الگوها و همچنین ناسازگاری ها را راحت تر تشخیص دهید.

PMS در یک تقویم ذکر شده است

اگر سندرم پیش از قاعدگی یا PMS را تجربه می کنید، آنچه را که احساس می کنید و شدت آن را در تقویم خود یادداشت کنید.

گتی ایماژ

علائم فیزیکی
چرخه شما علاوه بر خلق و خوی شما بر سلامت جسمانی شما نیز تاثیر می گذارد. نوشتن این اتفاقات نیز مهم است. طبق WebMD، تغییرات هورمونی می تواند باعث علائم فیزیکی مانند گرفتگی، حساسیت سینه ها، جوش های آکنه، نفخ، کمردرد، یبوست یا اسهال و غیره شود.

باز هم، پیگیری علائم فیزیکی و رتبه بندی شدت آن در مقیاس می تواند به شما کمک کند تا بهتر بفهمید چه چیزی برای شما طبیعی است و چه چیزی نیست.

دارو
چه تجویز شده باشد، چه بدون نسخه یا کنترل بارداری، مفید است که هر دارویی را که مصرف می کنید در گزارش خود یادداشت کنید. مصرف دارو (یا از دست دادن یک دوز از دارو) می تواند بر چرخه شما و همچنین وضعیت فیزیکی و احساسی شما تأثیر بگذارد.

اگر از یک رژیم کنترل بارداری که برای جلوگیری از قاعدگی برای مدتی طراحی شده است استفاده می کنید، همچنان مهم است که مراقب خونریزی و لکه بینی باشید. اگر یک دوز ضد بارداری را فراموش کردید، ارزش نوشتن را نیز دارد. علاوه بر این، استفاده از داروهایی مانند پلن B یا قرص سقط جنین نیز مهم است که در گزارش شما لحاظ شود.

انبوهی از تست های تخمک گذاری

چه در حال تلاش برای باردار شدن هستید یا نه، پیگیری زمان تخمک گذاری می تواند تفاوت زیادی ایجاد کند. اکثر داروخانه ها تست های تخمک گذاری را می فروشند تا به شما در یافتن این موضوع کمک کنند.

کاترین مک کوئین/گتی ایماژ

تخمک گذاری
در چرخه قاعدگی، تخمک گذاری زمانی است که تخمک از تخمدان آزاد می شود، به سمت لوله فالوپ حرکت می کند و تا ۲۴ ساعت برای لقاح احتمالی باقی می ماند. طبق گفته کلینیک مایو، در یک چرخه متوسط ​​۲۸ روزه، تخمک گذاری می تواند ۱۴ روز قبل از قاعدگی بعدی یا شش تا هفت روز پس از پایان دوره فعلی شما رخ دهد. با این حال، این می تواند متفاوت باشد.

تخمک گذاری می تواند با افزایش جزئی در دمای پایه بدن، تغییر در مخاط دهانه رحم یا ترشحات واژن، و همچنین حساسیت سینه، نفخ، گرفتگی خفیف و موارد دیگر مشخص شود. اگر مطمئن نیستید، می توانید کیت های تخمک گذاری خانگی را نیز از فروشگاه خریداری کنید. این کیت ها برای تشخیص نوسانات هورمونی طراحی شده اند. اگر تست مثبت دریافت کردید، تخمک گذاری باید حدود ۳۶ ساعت پس از آن اتفاق بیفتد. پنجره تخمک گذاری شما به طور کلی بالاترین شانس بارداری است.

فعالیت جنسی
علاوه بر نظارت بر تخمک گذاری، ردیابی فعالیت جنسی می تواند به شما در برنامه ریزی برای بارداری کمک کند، یا بهتر است از آن اجتناب کنید. علاوه بر این، می توانید توجه داشته باشید که آیا رابطه جنسی محافظت شده است، و همچنین آخرین نتایج غربالگری خود را برای بیماری های مقاربتی. دانستن زمان تخمک گذاری نیز می تواند به برنامه ریزی برای فعالیت جنسی کمک کند.

همه اش را بگذار کنار هم

تقویم یا گزارش شما منحصر به فرد خواهد بود – سبک زندگی، عادات غذایی، سطح استرس، طول چرخه، دارو و موارد دیگر. به یاد داشته باشید، این در مورد آن چیزی است که برای شما بهتر عمل می کند.

در اینجا یک تقویم نمونه بر اساس یک چرخه متوسط ​​۲۸ روزه آمده است:

نمودار نمونه ردیابی یک چرخه

این نمونه ای از ردیابی دوچرخه بر اساس یک چرخه ۲۸ روزه است.

شلبی براون/CNET

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher