خبر گروه های کمکی با پشتوانه بلاک چین می توانند آینده بشردوستی باشند

2022-08-03
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، یک ماه پس از حمله نیروهای روسی به اوکراین، سازمانی به نام Gitcoin بیش از 800000 دلار برای ابتکارات برای حمایت از اوکراین با تجهیزات حفاظتی، غذا و کمک جمع آوری کرد. این یکی از دلایل ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

یک ماه پس از حمله نیروهای روسی به اوکراین، سازمانی به نام Gitcoin بیش از ۸۰۰۰۰۰ دلار برای ابتکارات برای حمایت از اوکراین با تجهیزات حفاظتی، غذا و کمک جمع آوری کرد. این یکی از دلایل متعددی است که Gitcoin و سایر DAOهای به اصطلاح تأثیرگذار از طریق فناوری بلاک چین تأمین مالی می کنند.

بر سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز یا بر DAO تأثیر بگذارید، از ابزارهای رمزنگاری به‌عنوان منبعی برای خیر عمومی و راهی جایگزین برای حمایت از اهداف اجتماعی استفاده کنید. آن را نسخه بلاک چین یک سازمان غیرانتفاعی در نظر بگیرید.

کمک های اوکراینی، مبارزه برای حقوق باروری و تلاش ها برای معکوس کردن اثرات تغییرات آب و هوایی، همگی دریافت کمک از DAOهای تأثیرگذار برای جلب حمایت هستند.

هدف این سازمان ها اصلاح آن چیزی است که از نظر آنها کمبود بودجه نهادی ابتکارات و علل عمومی است. DAO (تلفظ “dow”) روشی فانتزی برای گفتن این است که یک نهاد خودگردان است که تصمیمات را بر اساس آرای جامعه به جای تصمیمات اجرایی اتخاذ می کند. هر کسی که توکن‌هایی را برای یک DAO خاص خریداری می‌کند، می‌تواند در مورد تصمیماتی که سازمان می‌گیرد، مانند اینکه به چه موضوع اجتماعی کمک مالی می‌کند، رأی بدهد.

علاقه مندان به کریپتو، DAO را برای همه چیز، از ساخت گروه های دوستان با موقعیت بالا گرفته تا خرید قانون اساسی، ایجاد کرده اند. با این حال، با DAOهای تأثیرگذار، این مأموریت بشردوستانه‌تر و جاه‌طلبانه‌تر است.

در تئوری، DAOهای تاثیرگذار و پروژه‌های مشابه ارزهای دیجیتال به دنبال اصلاح شکست‌های موسسات سنتی با تامین مالی کالاهای عمومی هستند که در جامعه از حمایت کمتری برخوردار هستند. آنها برای حمایت از همه چیز از سازمان های حقوق باروری در تگزاس تا کمک به تغییرات آب و هوایی ایجاد شده اند. Impact DAO با این ایده مخالف است که همه چیز مربوط به ارزهای رمزپایه مربوط به کسب درآمد سریع است.

در عمل، کمی گل آلودتر است. DAOهای تأثیرگذار و پروژه‌های بلاک چین که بر کمک متمرکز شده‌اند، راه جدیدی برای برهم زدن پذیرش طولانی مدت نحوه کار انسان‌دوستانه و بخشش هستند. آنها هنوز در مراحل ابتدایی خود با موانعی برای دسترسی و بی اعتمادی عمومی از سوی مردم به دلیل نوسان بازار کریپتو روبرو هستند. این تنها یکی از راه‌هایی است که دنیای ارزهای دیجیتال قصد دارد وضعیت موجود را اصلاح کند.

یک مدل جدید بشردوستانه

DAO ها از سال ۲۰۱۶ وجود داشته اند، اما در سال ۲۰۲۱، درست زمانی که ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین و اتر در بالاترین سطح ارزش گذاری های جدید قرار گرفتند، تغییری رخ داد. اسکات مور از گیت کوین توضیح داد که بیشتر علاقه مندان به وب ۳ و ارزهای دیجیتال شروع به تصور کردند که چگونه فناوری های مجازی می توانند تأثیر ملموس و مثبت تری بر جامعه داشته باشند.

مور و یکی از بنیانگذاران کوین اووکی در سال ۲۰۱۷ گیت کوین را ایجاد کردند تا به توسعه دهندگان نرم افزاری که پایه و اساس Web3 را ایجاد می کنند، کمک مالی کنند، که طرفداران بلاک چین آن را نسل بعدی اینترنت می نامند. این ایده مبهم به طور گسترده به یک اینترنت غیرمتمرکز اشاره دارد که عمیقاً با ارزهای دیجیتال و NFT یکپارچه شده است.

اگرچه Gitcoin به‌عنوان یک DAO تاثیرگذار برای نرم‌افزارهای مالی شروع شد، اما در سال‌های پس از آن، دلایل مرتبط با تغییرات آب و هوایی، کمک به مردم اوکراین و هنر و فرهنگ را تامین مالی کرد.

مور می‌گوید: «ما می‌خواهیم ادعا کنیم که کالاهای عمومی Web3 چیزی فراتر از زیرساخت هستند. “آنها چیزهایی مانند آب و هوای ما، سلامتی و تندرستی ما، و تنوع جامعه ما هستند. ما نمی توانیم فقط در این فراجهان وجود داشته باشیم. ما باید در این جهان نیز تاثیر داشته باشیم.”

از آنجایی که جامعه ای از اعضا تصمیم می گیرند که DAO چه مسائلی را تامین مالی کند، مور معتقد است که این کار برابرتر از فردی است که با کمک مالی یا فناوری جدید برای جامعه ای که از آنها استفاده نمی کند و نحوه استفاده یا هزینه کردن منابع را راهنمایی می کند.

رابی هیگر، رئیس و مدیر عامل Endaoment، یک پلتفرم اهدای ارزهای دیجیتال، گفت: از آنجایی که این کمک‌ها در بلاک چین انجام می‌شود، یکی دیگر از مزایای مدل تاثیرگذاری DAO افزایش شفافیت و نظارت جامعه است. بلاک چین یک دفتر کل عمومی است، به این معنی که هر کسی می تواند ببیند چه کسی چقدر کمک مالی کرده است و چه کسی به چه چیزی رای داده است.

مبالغ هنگفتی توسط DAOهای تاثیرگذار و غیرانتفاعی‌های سنتی در Endaoment جمع‌آوری شده است که حدود ۳ میلیون دلار برای کمک‌های بشردوستانه اوکراین، حدود ۲ میلیون دلار برای تحقیقات و آزمایش‌های مربوط به فیزیک و حدود ۵۰۰۰۰۰ دلار برای حقوق باروری اهدا شده است.

“این تصور وجود دارد که همه این چیزها وجود دارد و قرار است در آینده اتفاق بیفتد. من واقعاً از نقطه نظر ما این تصور را دارم که نه تنها DAOهای تاثیرگذار یک اتفاق واقعی هستند که اکنون اتفاق می‌افتد، و مقادیر قابل توجهی پول جمع‌آوری می‌کنند، بلکه هیگر گفت: آنها همچنین در حال بازسازی سیستم های مرسوم بشردوستانه هستند.

۲۰ قدم دیگر

اما توسعه روابط با سازمان‌های محلی قابل اعتماد که از مزایای جوامع محروم استفاده نمی‌کنند، بخش کلیدی کار بشردوستانه است که ایجاد آن مهم است و چیزی است که DAOها باید روی آن کار کنند.

این به گفته دوین ماتیاس، که به عنوان مدیر ارشد توسعه مرکز بشردوستانه بلایای طبیعی، تمام دوران حرفه‌ای خود را در دنیای غیرانتفاعی در مشاوره یا کار با گروه‌های بشردوستانه گذرانده است.

ماتیاس گفت: «احساس می‌کنم بخشی از خواسته‌های دنیای رمزارز و محیط عمومی، در هسته آنها، مختل کردن است. مواقعی وجود دارد که می‌تواند عالی باشد و می‌تواند موثر باشد. مواقعی فقط مشکلات بیشتری ایجاد می‌کند و کار را سخت‌تر می‌کند.»

ماتیاس راه‌های جدیدی برای ساده‌سازی امور بشردوستانه باز است. اما فرآیند خیریه نیازمند زمان و تلاش برای از بین بردن سازمان هایی است که نمی توان به آنها اعتماد کرد و با سازمان هایی که می توانند روابط برقرار کرد. او نگران است که DAOها ممکن است برای فرآیند خیریه بیش از حد نامحسوس حرکت کنند.

ماتیاس خاطرنشان کرد که بر روی کاغذ، ممکن است برای اهداکنندگان جذاب باشد که این DAO ها پاسخ های بالقوه ای را برای این مسائل زیرساختی به جوامع ارائه می دهند، اما همچنین می تواند مشکلات موجود را پیچیده تر کند.

«شما فقط ۲۰ مرحله برای آن ایجاد کردید [the community] ماتیاس گفت که از دریافت یک هدیه به کمک واقعی به آنها تبدیل شود. فقط در دادن پول نقد به افراد مناسب، قدرت زیادی وجود دارد، بنابراین آنها می توانند به سرعت از صفر به تأثیرگذاری برسند.

فراتر از DAO

چند مشکل دیگر نیز وجود دارد که تأمین مالی کالاهای عمومی را از طریق تأثیرگذاری انجام می دهند. Darrell Jones III از سازمان توسعه زیرساخت Web3 city3 گفت: مردم به طور کلی می توانند تصویر بزرگ را درک کنند، اما انتقال جزئیات این فناوری دشوارتر است.

جونز در تلاش است تا با توسعه ابزارهای Web3، مانند یک ارز دیجیتال محلی به نام Oak، یک جامعه پر رونق و هایپرمحلی در اوکلند، کالیفرنیا ایجاد کند. city3 یک DAO نیست، اما جونز با تأثیر DAO Gitcoin همکاری کرد تا یک فرآیند تأمین مالی جامعه را به عنوان شکلی از حکمرانی ایجاد کند تا مشخص کند که جامعه می‌خواهد کدام سازمان‌های غیرانتفاعی محلی را تأمین مالی کند. این پروژه هنوز در حال توسعه است، اما city3 با ساکنان اوکلند برای مشارکت کار کرده است.

جونز گفت که زبان و ابزارهای دیجیتالی پیرامون ارزهای دیجیتال و وب ۳ به ویژه برای افراد خارج از اکوسیستم غیرقابل دسترس هستند. یکی دیگر از موانعی که جامعه کریپتو باید بر آن غلبه کند، جلب اعتماد جوامعی است که می‌خواهد به آنها خدمت کند، ناگفته نماند که اکثر مردم کیف پول رمزنگاری برای ذخیره سکه‌های دیجیتال ندارند.

جونز گفت: “درک این ویژگی ها برای مردم سخت تر است. و سپس استفاده از فناوری به شکل امروزی چالش برانگیزتر است.” جونز تاکید کرد که آنها روی این مسائل کار می کنند و city3 هنوز در مراحل اولیه توسعه است.

زک برونشتاین، مدیر اجرایی Endaoment، همچنین خاطرنشان کرد که این فقط به این نیست که این ایده‌های جدید را به ذهن مردم وارد کند. همچنین در مورد تغییر روایت در مورد خود رمزارز از یک کلاهبرداری سریع ثروتمند شدن به روشی موثر برای تامین مالی دلایل و جوامع است.

برونشتاین می‌گوید: «هر چه چیزهایی در ارزهای دیجیتال وجود داشته باشد که احساس جوانی یا کلاه‌برداری داشته باشند، احتمال کمتری می‌دهد که مردم مایل به مشارکت در این فضا باشند. “بنابراین هر چه این فضا بالغ تر شود… زمان آسان تری برای ایجاد ابزارهایی خواهیم داشت که به طور واقعی و ملموس به نفع سازمان های غیرانتفاعی باشد.”

جهان واقعی

برخی از شک و تردیدها در مورد این فناوری جدید قابل توجیه است. با فروپاشی ارزش چندین ارز دیجیتال و فناوری جدید و استثنایی که به عنوان مرهمی برای مشکلات دنیای واقعی مطرح شده است، منطقی است که بسیاری نگاه انتقادی به DAO داشته باشند.

حتی زمانی که هدف خود از جمع آوری سرمایه به دلایل مختلف را برآورده می کند، نتایج می تواند برخی از ابروها را برانگیزد.

زمانی که گیت‌کوین دورهای جمع‌آوری پول برای اوکراین را آغاز کرد، تفاوتی در تعداد کمک‌ها برای کمک‌های مالی وجود داشت که می‌توانست بلافاصله به اوکراینی‌ها کمک کند در مقایسه با آن دسته از دلایلی که اهداکنندگان کریپتو را به هیجان می‌آورد. به عنوان مثال، در سیزدهمین دور سرمایه گذاری گیت کوین، فرصت هایی برای تامین مالی کمک در اوکراین، آب و هوا و زیرساخت های اتریوم وجود داشت. یک ابزار حسابداری که از حریم خصوصی محافظت می‌کند، اکثریت قریب به اتفاق مشارکت‌ها را به خود اختصاص داد و تنها بخشی از آن به نیازهای عملی‌تری مانند تجهیزات حفاظتی پرداخت. بودجه فقط یک ماه پس از درگیری به دست آمد.

گری شنگ، یکی از بنیانگذاران Dream DAO، گفت: «تحقیقات بسیار کم و علاقه بسیار کمی برای خدمت به افرادی که ممکن است نسبت به Web3 شک دارند، وجود داشته باشد.

شنگ، مهندس نرم‌افزار سابق گوگل، Dream DAO را با چشم‌اندازی برای توانمندسازی جوانان از سرتاسر جهان برای استفاده از Web3 برای همیشه راه‌اندازی کرد، اما اکنون پس از هدایت Dream DAO در شش ماه اول آن، «از مسئولیت‌ها کنار می‌رود». شنگ گفت که او می‌خواهد بهتر بفهمد که چگونه DAO می‌تواند برای افراد خارج از دنیای Web3 استفاده شود، «افراد عادی کجا هستند و مادربزرگ‌های ما کجا هستند».

شنگ گفت: «اگر Web3 زندگی بسیاری از افرادی را که واقعاً ممکن است Web3 را دوست نداشته باشند تا حد زیادی بهبود نمی‌بخشد، پتانسیل کامل خود را درک نمی‌کند.»

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت

 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher2021.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpersonnalisé.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher2022.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascherchine.html
 • https://zionmarket.com/cheapauthenticnfljerseyschina.html
 • https://zionmarket.com/cheapnfljerseyssupply.html
 • https://zionmarket.com/wholesalecheapnfljerseys.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseyschina.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseysfreeshipping.html
 • https://bbctribune.com/wholesalesoccerjersey.html
 • http://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpersonnaliséspascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotfootcoupedumonde.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotdefootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascherthailande.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/discountnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/wholesalenikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/replicanikenfllimitedjerseys.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotdefootpascher.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootfactory.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootpascher2022.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootballthailande.html
 • https://alfahuirmasajes.com
 • https://alforaat.com
 • https://algosystems.gr
 • http://align.com.sa
 • http://allhitsstation.com
 • https://allnsoll.com
 • http://allocationassist.com
 • https://allpandas.com
 • https://alltoreal.com
 • https://alltruemen.com
 • https://alomarcenter.com
 • https://alpclips.com
 • http://alpha.acim-asso.imageinfrance.com
 • http://alpha.eurohabitat.imageinfrance.com
 • https://alphabondcleaning.com.au
 • http://al-raya.info
 • https://alrema-lany.cz
 • https://altbelly.com
 • https://alteredstatetherapy.com
 • https://altmann.com.br
 • http://alvodigital.net
 • https://alyaska.by
 • http://alyounglaw.com
 • https://amahbeauty.com
 • http://amamam.ru
 • https://amaneatingpie.co.uk
 • https://amarbazar.org
 • https://amawards.org
 • http://ambaufzuege.de
 • https://amberwoodcarpentry.com