خبر توضیح محاکمه افترای الکس جونز: هر آنچه که باید بدانید

2022-08-03
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، حدود یک سال طول کشید تا با سندی هوک به این موضوع پی ببرم که همه چیز جعلی است. این همان چیزی است که مجری رادیو و دستفروش متهم به تئوری توطئه الکس جونز در برنامه ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

حدود یک سال طول کشید تا با سندی هوک به این موضوع پی ببرم که همه چیز جعلی است. این همان چیزی است که مجری رادیو و دستفروش متهم به تئوری توطئه الکس جونز در برنامه InfoWars خود در سال ۲۰۱۴ گفت. اکنون، هشت سال بعد، جونز در یک پرونده افترا در حال محاکمه است که در آن دو والدین کودکانی که در قتل عام مدرسه در سال ۲۰۱۲ جان خود را از دست دادند، به دنبال ۱۵۰ دلار هستند. میلیون غرامت

نیل هسلین و اسکارلت لوئیس به دنبال غرامت هستند نه فقط برای آسیب روحی ناشی از ادعای این که قتل عام یک حمله “پرچم دروغین” بود که برای تشویق قوانین سختگیرانه تر کنترل اسلحه طراحی شده بود، بلکه همچنین برای تهدید به مرگ توسط افرادی که به تئوری توطئه مورد حمایت جونز اعتقاد دارند. .

در مرکز محاکمه افترا، نظراتی است که هسلین در سال ۲۰۱۷ طی یک مصاحبه تلویزیونی با مگان کلی بیان کرد. هسلین با یادآوری روز تیراندازی در سندی هوک گفت: پسرم را با یک گلوله از سرش نگه داشتم. اندکی پس از پخش مصاحبه، یکی از مجریان InfoWars، اوون شرویر، ادعای هسلین را رد کرد و استدلال کرد که جدول زمانی وقایع باعث می‌شود او «امکان نداشته باشد» فرزندش را در آغوش بگیرد.

دادگاه تگزاس که در ۲۵ ژوئیه آغاز شد، اولین دادگاه از سه دادگاه علیه جونز به دلیل ادعاهای او در مورد سندی هوک است. جونز در هر مورد متهم به افترا شناخته شده است، و اکنون دادگاه ها تصمیم می گیرند که او چقدر غرامت بپردازد. در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد آزمایشی در حال انجام بدانید.

الکس جونز کیست و سندی هوک چه بود؟

الکس جونز یک شخصیت رسانه ای است که بیشتر به خاطر برنامه InfoWars رادیویی و یوتیوب خود مشهور است. جونز، ۴۸ ساله، محافظه کار و مشتاق نظریه پرداز توطئه است. جونز از تئوری‌های توطئه مانند Pizzagate، این ایده که یک پیتزافروشی در واشنگتن دی سی در یک حلقه قاچاق جنسی کودکان تحت حمایت چندین دموکرات عالی رتبه شرکت داشته و اخیراً از نظریه بی اعتبار مبنی بر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت کرده است. مشخص شد که جونز به حمایت مالی از راهپیمایی‌های طرفدار ترامپ در ۵ و ۶ ژانویه که محاصره پایتخت را تسریع کردند، کمک کرده است.

موضوع تکراری نظریه‌های جونز، مفهوم عملیات «پرچم دروغین» است – رویدادی که برای تسریع کنش سیاسی برگزار می‌شود. او گفت که راهپیمایی اتحاد راست در سال ۲۰۱۷ در شارلوتسویل، که در آن یک نفر در اثر درگیری نئونازی‌ها و ناسیونالیست‌های سفیدپوست با ضد معترضان محلی کشته شد، یک عملیات پرچم دروغین “برای سرنگون کردن ترامپ” بود. او جیسون کسلر را که راهپیمایی آلت راست را سازماندهی کرد، متهم کرد که یک مامور فدرال است.

سندی هوک یک تیراندازی در مدرسه ای در سال ۲۰۱۲ در نیوتاون، کانکتیکات در مدرسه ابتدایی سندی هوک بود. آدام لانزا ۲۰ ساله را دید که تیراندازی کرد و ۲۷ نفر را کشت. لانزا ابتدا مادرش را در خانه تیراندازی کرد و کشت، سپس به مدرسه رفت و در آنجا ۲۰ کودک و شش کارمند بزرگسال را قتل عام کرد و سپس خودکشی کرد.

علی‌رغم توطئه‌های عجیب جونز، او از مخاطبان بزرگ و تأثیرگذاری لذت می‌برد. کانال یوتیوب برای InfoWars قبل از اینکه در سال ۲۰۱۸ راه اندازی شود، ۲ میلیون مشترک داشت.جونز روز شنبه اعلام کرد که InfoWars ورشکست شده است.) رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۵ زمانی که نامزد ریاست جمهوری بود در برنامه خود ظاهر شد.

داریا کارپووا، تهیه کننده InfoWars در دادگاه در ۲۹ ژوئیه گفت که InfoWars در یک دوره سه ساله بیش از ۱۶۵ میلیون دلار درآمد داشته است. بخش عمده ای از این پول از طریق محصولات فروخته شده در وب سایت آن، از جمله مکمل های بهداشتی و تجهیزات بقا بود.

الکس جونز در مورد سندی هوک چه گفت؟

از میان تمام تئوری‌های توطئه‌ای که جونز از آن حمایت می‌کند، این ادعا که سندی هوک یک «فریب‌کار» بوده، بدنام‌ترین آنهاست. جونز در مقطعی استدلال کرد که قتل عام یک عملیات پرچم دروغین از سوی دولت اوباما بود که برای تسریع قوانین سختگیرانه‌تر اسلحه طراحی شده بود.

جونز در روز قتل عام گفت: “دلم این است که با زمان بندی و هر اتفاقی که افتاد، این صحنه سازی شده است.” او تیراندازی را با نقشه ۱۹۳۳ آدولف هیتلر برای به دست آوردن قدرت کامل با آتش زدن پارلمان آلمان و اعلام حکومت نظامی مقایسه کرد. او در این برنامه گفت: “چرا هیتلر رایشستاگ را منفجر کرد؟ برای اینکه کنترل کند، چرا دولت ها این چیزها را به صحنه می برند؟ برای بدست آوردن اسلحه های ما!”

جونز شروع به زیر سوال بردن مشروعیت والدینی کرد که فرزندانشان در قتل عام کشته شدند. رابی پارکر قبل از صحبت در مورد مرگ دخترش در یک روز پس از تیراندازی با رسانه ها، در حالی که یک ورق کاغذ تا شده در دست داشت دیده شد. جونز ادعا کرد که این مقاله اثبات یک توطئه است: “به نظر می رسد که اعضای رسانه یا دولت به او کارتی داده اند و به او می گویند که در واکنش به این رویداد چه بگوید.” جونز در InfoWars نوشت.

جونز بعداً در InfoWars ادعا کرد که چند نفر از والدین قبل از مصاحبه با رسانه ها با خوشحالی می خندیدند و بلافاصله گریه می کردند.

جونز در سال ۲۰۱۴ گفت: “همه چیز یک فریب بزرگ بود.”

برای پرونده افترای جونز علیه هسلین و لوئیس، اظهارات یکشنبه شب با مگین کلی در سال ۲۰۱۷ و قسمت بعدی InfoWars بسیار مهم است.

هسلین در مورد کودک شش ساله خود که در تیراندازی جان خود را از دست داد، گفت: «پسرم را از دست دادم، پسرم را دفن کردم، پسرم را با یک گلوله در سرش نگه داشتم. اوون شرویر، مجری InfoWars به ​​طور ضمنی گفت که هسلین بخشی یا تمام داستان را در اپیزود ۲۶ ژوئن ۲۰۱۷ InfoWars ساخته است.

«بررسی‌کنندگان واقعیت در این مورد گفته‌اند [it] شرویر طبق اسناد دادگاه ۲۰۱۸ نمی تواند دقیق باشد. او ادعا می کند که پسرش را نگه داشته و سوراخ گلوله را در سر او دیده است. ادعای او همین است. اکنون، طبق جدول زمانی وقایع و شهادت پزشکی قانونی، این امکان وجود ندارد.»

شرویر با شهادت در دادگاه در ۲۸ و ۲۹ ژوئیه اعتراف کرد که به درستی گزارشی را که بیانگر نظرات او در مورد ادعاهای هسلین بود، بررسی نکرده است.

چرا والدین تهدید به مرگ شدند؟

چندین والدین کودکانی که در قتل عام سندی هوک کشته شدند، گزارش داده اند که از سوی افرادی که معتقدند بازیگران یک رویداد صحنه سازی شده هستند، مورد آزار و اذیت و تهدید مرگ قرار گرفته اند. هسلین روز سه شنبه در دادگاه گفت: “الکس شعله ای را روشن کرد که آتش را شروع کرد.” «دیگران مقداری چوب آوردند تا به آن بیفزایند».

یکی از این مجرمان، زنی ۵۷ ساله بود که در سال ۲۰۱۷ به دلیل ارسال یک پیام صوتی به یکی از والدین عزادار با مضمون “تو میمیری، مرگ به زودی به سراغت می آید” زندانی شد. مرد دیگری به دلیل نزدیک شدن به خواهر ویکتوریا سوتو، معلمی که در قتل عام کشته شد، و «با عصبانیت اتهام» که سندی هوک اتفاق نیفتاد و سوتو «هرگز وجود نداشت» زندانی شد.

هسلین در شهادتی در روز سه‌شنبه گفت که او در فضای مجازی و خیابان مورد آزار و اذیت قرار گرفته و به خانه و ماشینش تیراندازی شده است. او به هیئت منصفه گفت: «جانم تهدید شده است. “من برای جانم می ترسم، از امنیت خود می ترسم.”

لنی پوزنر، یکی دیگر از پدران قربانی سندی هوک، در سال ۲۰۱۸ به Now This News گفت که خانواده او در ۶ سال گذشته ۷ بار به دلیل نگرانی های امنیتی به محل زندگی خود نقل مکان کرده اند. “الکس جونز مانند آن است [WWE] پوزنر که سال گذشته نیز برنده دعوای افترا علیه جونز شد، گفت: “بعضی از مردم از آن لذت می برند، می توانند ناباوری خود را متوقف کنند و از شنیدن آن لذت ببرند. برخی از مردم به آن نگاه می کنند و فکر می کنند واقعی است.»

جونز با بیان اینکه هرگز فعالانه خشونت را تحریک نکرده از خود دفاع کرده است. جونز در سال ۲۰۱۹ در Joe Rogan Experience گفت: “من هرگز نگفتم به خانه های مردم بروید.”

محاکمه افترا در خطر چیست؟

پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر برای مقابله با اطلاعات نادرست تلاش کرده‌اند و ایجاد تعادل بین حفظ آزادی بیان و مهار اطلاعات غلط مضر را دشوار می‌دانند. الکس جونز خود نقش مهمی در این عمل متعادل کننده ایفا کرده است، زیرا جزو اولین حساب های پرمخاطب بوده است. برای راه اندازی پلتفرم های بزرگ در سال ۲۰۱۸.

نبردهای حقوقی مداوم الکس جونز تعیین خواهد کرد که آیا دادگاه های ایالات متحده یک پناهگاه مؤثر برای قربانیان اطلاعات نادرست مضر هستند یا خیر. مارک بنکستون، وکیل هسلین و لوئیس، در بیانیه افتتاحیه خود خطاب به هیئت منصفه گفت: «سخنرانی رایگان است، اما دروغ‌هایی که باید برای آن هزینه پرداخت کنید».

به نوبه خود، جونز تلاش می کند تا محاکمه را به عنوان یک بحث بر سر آزادی بیان بازنویسی کند. هنگامی که او در ۲۶ ژوئیه به دادگاه رسید، با نواری که دور دهانش بسته شده بود آمد که عبارت “Save the 1st” روی آن نوشته شده بود، با اشاره به اصلاحیه اول. جونز ماه گذشته در اظهاراتی گفت: «اگر زیر سوال بردن رویدادهای عمومی و آزادی بیان ممنوع است زیرا ممکن است به احساسات کسی آسیب برساند، ما دیگر در آمریکا نیستیم.

جونز به پخش اپیزودهای InfoWars ادامه داده است، جایی که او این پرونده را به عنوان یک “محاکمه نمایشی” و “حواس پرتی” محکوم کرده است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت

 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher2021.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpersonnalisé.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher2022.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascherchine.html
 • https://zionmarket.com/cheapauthenticnfljerseyschina.html
 • https://zionmarket.com/cheapnfljerseyssupply.html
 • https://zionmarket.com/wholesalecheapnfljerseys.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseyschina.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseysfreeshipping.html
 • https://bbctribune.com/wholesalesoccerjersey.html
 • http://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpersonnaliséspascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotfootcoupedumonde.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotdefootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascherthailande.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/discountnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/wholesalenikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/replicanikenfllimitedjerseys.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotdefootpascher.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootfactory.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootpascher2022.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootballthailande.html
 • https://alfahuirmasajes.com
 • https://alforaat.com
 • https://algosystems.gr
 • http://align.com.sa
 • http://allhitsstation.com
 • https://allnsoll.com
 • http://allocationassist.com
 • https://allpandas.com
 • https://alltoreal.com
 • https://alltruemen.com
 • https://alomarcenter.com
 • https://alpclips.com
 • http://alpha.acim-asso.imageinfrance.com
 • http://alpha.eurohabitat.imageinfrance.com
 • https://alphabondcleaning.com.au
 • http://al-raya.info
 • https://alrema-lany.cz
 • https://altbelly.com
 • https://alteredstatetherapy.com
 • https://altmann.com.br
 • http://alvodigital.net
 • https://alyaska.by
 • http://alyounglaw.com
 • https://amahbeauty.com
 • http://amamam.ru
 • https://amaneatingpie.co.uk
 • https://amarbazar.org
 • https://amawards.org
 • http://ambaufzuege.de
 • https://amberwoodcarpentry.com