خبر نینتندو گزارش می دهد که با ادامه کمبود تراشه، فروش سوییچ کاهش یافته است

2022-08-03
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا شاید این مطالب برایتان مفید باشد به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، این شرکت امروز گزارش داد که نینتندو همچنان در تلاش برای رسیدن به اهداف تولید سوییچ خود به دلیل کمبود جهانی تراشه است، که منجر به کاهش نزدیک به 23 درصدی فروش کنسول ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

این شرکت امروز گزارش داد که نینتندو همچنان در تلاش برای رسیدن به اهداف تولید سوییچ خود به دلیل کمبود جهانی تراشه است، که منجر به کاهش نزدیک به ۲۳ درصدی فروش کنسول به ۳٫۴۳ میلیون دستگاه در سه ماه منتهی به ۳۰ ژوئن شد.

فروش نینتندو سوییچ استاندارد با کاهش ۶۰ درصدی به ۱٫۳۲ میلیون دستگاه در سه ماهه رسیده است، در حالی که فروش سوییچ لایت نزدیک به ۵۰ درصد کاهش یافته و به ۰٫۵۹ میلیون دستگاه رسیده است. Switch OLED که تنها اکتبر گذشته به فروش رسید، با فروش ۱٫۵۲ میلیون دستگاه، بخشی از کسری را جبران کرد. فروش نرم افزار نیز با ۸٫۶ درصد کاهش به کمی کمتر از ۴۱٫۵ میلیون واحد رسید. این شرکت همچنان انتظار دارد در طول سالی که منتهی به مارس ۲۰۲۳ است، ۲۱ میلیون کنسول بفروشد.

نینتندو در انتشار درآمد خود گفت: “تولید تحت تأثیر عواملی مانند کمبود جهانی قطعات نیمه هادی قرار گرفت که منجر به کاهش محموله های سخت افزاری و متعاقب آن کاهش فروش کلی شد.” این شرکت گفت که انتظار دارد خرید تراشه از اواخر تابستان تا پاییز به تدریج بهبود یابد.


فروش کنسول در کل نسبت به سال گذشته کاهش یافته است.
تصویر: نینتندو

این سه ماهه مصادف با دوره ساکت تری برای انتشار بازی ها بود. نینتندو سوییچ ورزشی با ۴٫۸۴ میلیون دستگاه پرفروش ترین دستگاه بود و پس از آن Mario Strikers: Battle League و کربی و سرزمین فراموش شده به ترتیب با ۱٫۹۱ و ۱٫۸۸ میلیون. Mario Kart 8 Deluxe، بازی ای که بیش از پنج سال پیش در آوریل ۲۰۱۷ منتشر شد، در این سه ماهه ۱٫۴۸ میلیون واحد فروخت. نینتندو در حال حاضر بیش از ۱۱۱ میلیون کنسول سوییچ را در مجموع فروخته است و می‌گوید با وجود قدمت دستگاه، «تقاضا در سطح جهانی ثابت است».

بلومبرگ گزارش می دهد که این نتایج به کاهش درآمد نینتندو نسبت به برآوردهای تحلیلگران کمک کرده است. سود عملیاتی ۱۰۱٫۷ میلیارد ین (حدود ۷۶۴ میلیون دلار) بود که کمتر از ۱۱۵٫۲ میلیارد ین (۸۶۵ میلیون دلار) مورد انتظار بود، در حالی که فروش ۳۰۷٫۵ میلیارد ین (حدود ۲٫۳ میلیارد دلار) بود، در مقایسه با میانگین برآورد ۳۳۲٫۱ میلیارد ین (حدود ۲٫۵ میلیارد دلار) ).

نینتندو تنها نیست که شاهد کاهش فروش خود در این سه ماهه است. سونی هفته گذشته گزارش داد که فروش نرم افزار ۲۶ درصد کاهش یافته است و پیش بینی سود سالانه خود را ۱۶ درصد کاهش داد. و این مربوط به شرکتی است که کمتر از دو سال پیش یک کنسول کاملاً جدید را در مقایسه با کنسول پنج و نیم ساله نینتندو Switch منتشر کرد. شرکت تحقیقات بازار NPD این هفته گزارش داد که هزینه های ایالات متحده برای بازی های ویدیویی در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته است.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher