خبر TechScape: من دیگر در مورد ارز دیجیتال پیش بینی نمی کنم. دلیلش اینجاست | فن آوری

2022-08-03
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، من در تمام دوران حرفه ای خود در مورد ارز دیجیتال می نویسم. در آن زمان، یک نکته که من همیشه به آن پایبند بوده ام ساده است: برای مشاوره سرمایه گذاری به من گوش ندهید. ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

من در تمام دوران حرفه ای خود در مورد ارز دیجیتال می نویسم. در آن زمان، یک نکته که من همیشه به آن پایبند بوده ام ساده است: برای مشاوره سرمایه گذاری به من گوش ندهید. امروز می‌خواهم دلیل آن را کمّی کنم.

بیت کوین در سال ۲۰۰۹ ایجاد شد، زمانی که من سال اول دانشگاه بودم. به‌عنوان یک دانشجوی اقتصاد – و یک آدم بزرگ – دقیقاً در نقطه تلاقی علایقم قرار داشت. در آخرین سال تحصیلی من در دانشگاه در سال ۲۰۱۱، ارز دیجیتال اصلی اولین چرخه رونق و رکود خود را تجربه می کرد. آن تابستان از پایین ترین قیمت ۰٫۳۰ دلار به ۳۲٫۳۴ دلار افزایش یافت، قبل از اینکه با هک شدن Mt. Gox، صرافی اصلی بیت کوین، به کمتر از ۳ دلار سقوط کرد. (این به یک موضوع تبدیل می شود.)

برای خبرنامه فناوری هفتگی ما، TechScape ثبت نام کنید.

آن سال همچنین سالی بود که گاردین برای اولین بار این ارز را پوشش داد و روث ویپمن هشدار داد: «منتقدان آن در حوزه سیاسی می‌ترسند که این امر باعث ایجاد غرب وحشی آنلاین از قمار، فحشا و بازارهای جهانی برای کالاهای قاچاق شود.»

هر چند من خیلی از بیرون به داخل نگاه می کردم. مصرف کننده معمولی مواد مخدر نبودم (نگاه کنید به “غمگین عظیم”)، استفاده اصلی از بیت کوین – دریافت قرص یا علف هرز از طریق پست از جاده ابریشم – از من گذشت، بنابراین آن را بیشتر از هر چیز دیگری یک کنجکاوی فکری یافتم.

این شاید تا حدی به این دلیل است که اولین چیزی که به یاد می‌آورم درباره بیت‌کوین شنیدم، داستانی بود، احتمالاً آخرالزمانی، درباره شخصی که از رایانه بازی خود برای استخراج ارز در اتاق خوابگاه خود در یک موج گرما استفاده می‌کرد. تهویه مطبوع از کار افتاد، کاربر در یک پست فروم گزارش داد و گرمازدگی باعث آسیب مغزی خفیف آنها شد. می توانید ببینید که چرا من تحت تأثیر قرار نگرفتم.

در دومین رونق بزرگ، من در حال پوشش اخبار اقتصاد برای New Statesman بودم. و مشکل از اینجا شروع می شود.

در اولین مقاله منتشر شده خود با استفاده از کلمه “بیت کوین” – اولین باری که New Statesman به این موضوع پرداخته بود – با اطمینان اعلام کردم: “این چیزی است که یک حباب به نظر می رسد.” در آن زمان، بیت کوین در حدود ۴۰ دلار در هر سکه معامله می شد.

دیگر هرگز آنقدر پایین نیامده است.

حق با من بود که حبابی در راه بود: قیمت بیت کوین در دو ماه دو برابر شده بود و قبل از اینکه کمتر از یک ماه بعد ظاهر شود، دو برابر بیشتر می شد. اما سقوط، که برای هر دارایی معمولی دیگری بزرگ بود، کاهش حدود نصف بود و بیت کوین را به پایین‌ترین سطح سه هفته قبل رساند.

پس از گذشت یک دهه، خاطره این ادعای جسورانه هنوز مرا آزار می دهد و از پیش بینی آینده هر ارز دیجیتال خودداری می کنم. در واقع، من شوخی کردم که از نظر تاریخی بهترین راه برای کسب درآمد این است که برعکس آنچه من می گویم عمل کنید.

بنابراین آن را در معرض آزمایش قرار دادم.

استراتژی سرمایه گذاری بیت کوین الکس هرن

بدیهی است که من توصیه واقعی سرمایه گذاری نمی کنم. بنابراین، هر مقاله‌ای را که تا به حال نوشته‌ام که به «بیت‌کوین» اشاره می‌کند، مرور کردم و آن‌ها را بر اساس اینکه آیا خواننده فکر می‌کند خبر خوبی برای کریپتو هستند یا نه، مرتب کردم. البته یک عنصر قضاوت ارزشی در این مورد وجود دارد: ممکن است با تصمیم من مخالف باشید که داستانی در مورد راه اندازی ردیاب قیمت بیت کوین توسط Winklevii در سال ۲۰۱۴ به طور کلی مثبت است. یا اینکه داستانی در مورد باز شدن مجدد کوه Gox پس از یک هک (هک دیگر) به طور کلی منفی است. امید من این است که اختلافات در حد متوسط ​​باشد.

سپس، داستان‌ها را با قیمت بیت‌کوین در روز نوشتن آنها جفت کردم و یک سوال ساده پرسیدم: اگر هر بار که چیزی می‌نویسم که به نظر خبر بدی می‌رسد، ۱۰ دلار بیت‌کوین می‌خریدید و هر بار ۱۰ دلار بیت‌کوین می‌فروشید. من چیزی نوشتم که به نظر خبر خوبی بود، سرمایه گذاری شما چگونه عمل می کرد؟

نتیجه نهایی: شما باید خالص ۴۲۰ دلار را برای بیت کوین خرج کرده باشید و در نتیجه یک کیف پول رمزنگاری حاوی حدود ۱٫۱ بیت کوین داشته باشید – ارزش آن به ارزش بازار امروز کمی بیش از ۲۲۰۰۰ دلار است.

اوف

با این حال، بررسی جزئیات، کمی به من روحیه می دهد. بیش از نیمی از این سود حاصل از مجموع تنها هفت قطعه نوشته شده در سال ۲۰۱۳ است: شش اثر منفی و یک اثر مثبت. در پایان این دوره، شما باید ۵۰ دلار خرج کرده باشید و ۰٫۷ بیت کوین داشته باشید. این مقالات به دلیل افزایش ارزش بیت کوین در ۹ سال پس از انتشار، تأثیر زیادی بر محاسبه بیش از حد دارند.

بیت کوین در سال ۲۰۱۳ دو دوره رونق و رکود داشت. اولین دوره در آوریل، آن را به بالاترین سطح ۲۶۶ دلار رساند. دومی، در ماه دسامبر بزرگتر بود – بسیار بزرگتر. قیمت یک سکه به ۱۲۳۸ دلار رسید و به ۶۸۷ دلار کاهش یافت. هجوم قطعاتی که در هنگام شروع به کار در گاردین در مورد ارز نوشتم، تا اواخر سال ۲۰۱۳ و نیمه اول سال ۲۰۱۴، بسیار کمتر به نتیجه نهایی کمک می کند، اگرچه تعداد آنها بیشتر بود.

همچنین دوره ای بود که بیشترین داستان های مثبت برای بیت کوین را داشت. در سال ۲۰۱۴، پتانسیل این ارز هنوز استفاده نشده بود: این ایده که بیت کوین یا بلاک چین ممکن است انقلابی باشد، یک وعده هکری نبود، بلکه چیزی بود که ممکن است در گوشه و کنار باشد. در آن رونق، من به همان اندازه داستان مثبت نوشتم.

برای هر مقاله در مورد بیت کوین که به «بالاترین قیمت تاریخ» ۲۶۹ دلار رسیده است، یک هک یک میلیون پوندی دیگر از یک پردازنده پرداخت وجود دارد. برای هر ویژگی طولانی که می‌پرسید آیا بیت‌کوین می‌خواهد دنیا را تغییر دهد، هشداری از یک بانک مرکزی هلندی وجود داشت مبنی بر اینکه این تبلیغات «بدتر از شیدایی لاله‌ها» است (و او باید بداند).

با این حال، زمان بندی قطعات کاملاً متعادل نبود، و در پایان آن رونق، شما ۰٫۷ بیت کوین خود را به ۰٫۹ تبدیل می کردید در حالی که به اندازه دلاری که وارد می کردید، پول نقد می کردید. و در آن دوره، آن بیت کوین باید داشته باشد. از ۱۰۰ دلار به بیش از ۵۰۰ دلار رسیده است.

با این حال، از سال ۲۰۱۴ تا رونق اخیر، پولی که وارد می‌کنید توسط بیت‌کوینی که قبلاً مالک آن هستید، از بین می‌رود. ۱۰ دلار در ابتدای سال ۲۰۱۴ حدود ۰٫۰۱ بیت کوین برای شما خرید، و بنابراین ۱۰ قطعه منفی از من موقعیت شما را به میزان قابل توجهی افزایش می داد.

سه سال بعد، برای به دست آوردن همان مقدار بیت کوین، ۳۰ قطعه منفی طول می کشد. این بدان معنا بود که تأثیر رونق ICO – اولین گسترش بزرگ بخش از تعداد انگشت شماری ارزهای دیجیتال به کل اکوسیستم شیت کوین – در مقایسه با آنچه قبلاً رخ داده بود، با وجود داستان هایی در مورد تبدیل شدن ایسلند به بهشت ​​ماینرها و بیرون آمدن Kodak خاموش شد. یک کریپتوماینر مارک دار، که منجر به هجوم خرید و فروش می شود.

و سه سال پس از آن، در ابتدای سال ۲۰۲۰، سرمایه گذاری ۱۰ دلاری در ارز دیجیتال فقط ۰٫۰۰۱ بیت کوین برای شما به ارمغان می آورد. این خبر خوبی برای سرمایه گذار نظری ما است، زیرا سال ۲۰۲۰ مثبت ترین گزارش من در مورد ارز بود. داستان هایی مانند توقیف بیت کوین های مورد استفاده در جاده ابریشم توسط دولت ایالات متحده، نشانه ای از رشد حرفه ای این بخش بود و برای اولین بار، بیت کوین به اندازه کافی ثابت در صحنه فناوری بود که حتی در یک رکود نسبی، گاردین همچنان در حال سقوط بود. پوشاندن آن

به آخرین چرخه رونق و رکود، جایی که – در نهایت – سرمایه گذار شروع به ضرر می کند و من بخشی از شهرت خود را پس می گیرم. بیت کوین از اوج خود یعنی ۶۹۰۰۰ دلار در اوایل سال جاری، یک سوم کاهش یافته است. من با پشتکار فروپاشی را پوشش داده ام، که تا کنون وحشیانه ترین فروپاشی بوده است که این بخش با آن مواجه شده است. این بدان معناست که ردیاب تقریباً ۲۰۰ دلار در بیت کوین غرق کرده است، و حتی با وجود کاهش ارزش کلی دارایی‌ها از ۵۰۰۰۰ دلار در ماه مارس به رقم فعلی آن.

ساعتدر بعد؟

البته سوال پیش رو این است که آیا این الگو پابرجاست؟ آیا اگر زمانی که من در مورد ارزهای دیجیتال بدخلق هستم خرید کنید و زمانی که من خوشبین هستم بفروشید، به کسب درآمد ادامه خواهید داد؟ بدیهی است – به بالا نگاه کنید – من قصد ندارم هیچ پیش بینی قوی ای انجام دهم، اما شک دارم که دوباره شاهد افزایش شدید قیمت مانند آنچه در دهه گذشته بودیم، باشیم، به این معنی که من هرگز تماسی برقرار نخواهم کرد. به همان اندازه بدی که در آن قطعات اولیه ۲۰۱۳ وجود داشت.

این بدان معنا نیست که نمی توانم تماس های وحشتناک دیگری برقرار کنم. Dejitaru Tsuka، شیت کوینی که با نام من فروخته شد را به خاطر دارید؟ من قوانینم را زیر پا گذاشتم و به خوانندگان هشدار دادم: «فکر نمی‌کنم شما این شیت‌کوین را بخرید، نه هیچ‌کس دیگری». خوب، اگر وقتی من این را گفتم، ۱۰ پوند تسوکا می خریدید، اکنون … ۴۰۰۰ پوند خواهید داشت.

اگر می خواهید نسخه کامل خبرنامه را بخوانید، لطفا مشترک شوید تا هر چهارشنبه TechScape را در صندوق ورودی خود دریافت کنید.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher