خبر بایدن قانونی را امضا می کند تا ۵۳ میلیارد دلار به تولید تراشه در ایالات متحده وارد شود

2022-08-03
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، کاخ سفید در بیانیه‌ای مطبوعاتی روز چهارشنبه گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، قانون تراشه‌ها و علم 2022 را در 9 آگوست در مراسمی در باغ گل سرخ امضا خواهد کرد، اقدامی که 52.7 میلیارد دلار بودجه ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

کاخ سفید در بیانیه‌ای مطبوعاتی روز چهارشنبه گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا، قانون تراشه‌ها و علم ۲۰۲۲ را در ۹ آگوست در مراسمی در باغ گل سرخ امضا خواهد کرد، اقدامی که ۵۲٫۷ میلیارد دلار بودجه به سازندگان تراشه آمریکایی سرازیر شد بیش از پنج سال

این لایحه باید به شرکت هایی مانند اینتل و گلوبال فاندری کمک کند تا با تولیدکنندگان پردازنده آسیایی مانند شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC) در تایوان، سامسونگ در کره جنوبی و شرکت بین المللی تولید نیمه هادی (SMIC) در چین رقابت کنند.

این لایحه برای کمک به شرکت‌های فناوری در ایالات متحده طراحی شده است تا هزینه‌های هنگفت تولید تراشه را کاهش دهند تا اطمینان حاصل شود که مغز الکترونیکی که برای خودروها، رایانه‌ها، سیستم‌های تسلیحاتی، ماشین ظرفشویی، اسباب‌بازی‌ها و تقریباً هر محصول دیگری که امروزه از آن استفاده می‌شود، حیاتی است. برق میزان اتکای ایالات متحده به این پردازنده ها طی دو سال گذشته مشخص شد که کمبود جهانی تراشه باعث توقف ارسال بسیاری از این محصولات شد و به کسب و کارها آسیب رساند و خودروسازان را مجبور به تعطیلی کارخانه های خودروسازی کرد.

کنگره هفته گذشته با ۲۴۳ رای موافق در برابر ۱۸۷ رای در مجلس نمایندگان و ۶۴ رای موافق در برابر ۳۳ رای در سنا، عمدتا با حمایت دموکرات ها و همچنین با حضور برخی جمهوری خواهان، این اقدام را تصویب کرد.

بایدن روز سه‌شنبه گفت: «این لایحه تلاش‌های ما را برای ساختن نیمه‌هادی‌ها در آمریکا افزایش می‌دهد».

چین، رقیب اصلی ژئوپلیتیک آمریکا و رهبر تولیدی در جهان، هزینه های زیادی را صرف برنامه ای برای ایجاد صنعت نیمه هادی بومی خود کرده است. و بسیاری نگران هستند که مقر اصلی سازنده تراشه جهان، TSMC، در جزیره‌ای است که چین آن را قلمرو خود می‌داند، نگرانی‌ای که پس از حمله روسیه به اوکراین به رغم مخالفت‌های بین‌المللی افزایش یافته است.

اگرچه قانون چیپس برای تقویت تولید تراشه در ایالات متحده طراحی شده است، TSMC همچنان برای تولید ایالات متحده مهم است. نقش مرکزی تایوان در ژئوپلیتیک در این هفته به نمایش گذاشته شد نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان از این جزیره دیدن کردبه گزارش واشنگتن پست، از جمله نشست TSMC. چین با این دیدار مخالفت کرد و پنج روز مانور نظامی با آتش واقعی را در مناطق نزدیک این کشور آغاز کرد.

سرمایه گذاری در علم و فناوری

سناتور چاک شومر، یک دموکرات از نیویورک و حامی اصلی این قانون، هفته گذشته این لایحه را “یکی از بزرگترین سرمایه گذاری ها در علم، فناوری و تولید است او در توییتی نوشت: این کار با دستمزد خوب شغل ایجاد می‌کند، به باز کردن انسداد زنجیره‌های تامین کمک می‌کند، امنیت ایالات متحده را بهبود می‌بخشد و هزینه‌های مصرف‌کنندگانی را که از تورم رنج می‌برند کاهش می‌دهد.

نماینده تیم رایان، نماینده دموکرات اوهایو، از جمله کسانی بود که خواستار تصویب این لایحه شد در صحن مجلس، شبح چینی حتی مسلط تر بدون بودجه را بالا می برد. او گفت: «چین در حال تولید محصولات نیمه‌رسانا، تجهیزات ارتباطی، خودروهای الکتریکی، باتری‌ها از ما است. “شما به همه این قایق‌ها در کالیفرنیا نگاه می‌کنید. آنها از کانزاس نمی‌آیند. آنها از چین می‌آیند. اگر ما دوباره سرمایه‌گذاری نکنیم و این زنجیره‌های تامین را به اینجا برگردانیم، همچنان ضرر خواهیم کرد.”

صنعت تراشه در ایالات متحده متولد شد، اما ادغام ده ها شرکت با فناوری پیشرفته را از تجارت خارج کرد، که اخیراً AMD و IBM هستند. این باعث شد که اینتل به عنوان بزرگترین سازنده تراشه ایالات متحده تبدیل شود، اما در دهه گذشته، برای پیشرفت فناوری تولید خود برای همگام شدن با قانون مور تلاش کرد.

این مبارزات راه را برای ظهور TSMC در تایوان و سامسونگ در کره جنوبی هموار کرد که هر دو از طریق یک تجارت ریخته گری برای شرکت های دیگری مانند Apple، Qualcomm، AMD، Nvidia و MediaTek پردازنده می سازند. طبق گزارش انجمن صنعت نیمه هادی در سال ۲۰۲۱، حدود ۱۲ درصد از تراشه ها امروزه در ایالات متحده ساخته می شوند که در مقایسه با ۳۷ درصد در سال ۱۹۹۰ کاهش یافته است.

قانون چیپس چندین تامین‌کننده تجهیزات و مواد تراشه‌سازی را تأمین مالی می‌کند، اما مسلماً بزرگترین ذینفع آن‌هایی هستند که در واقع پردازنده‌ها را با حک کردن مدارهای الکترونیکی کوچک میکروسکوپی روی ویفرهای سیلیکونی تولید می‌کنند.

پت گلسینگر، مدیر اجرایی اینتل، آرای مجلس نمایندگان و سنا را ستود. “این سرمایه گذاری آینده رهبری آمریکا در تولید و نوآوری نیمه هادی ها را شکل خواهد داد. ما هیجان زده هستیم که با سرعت تمام به سمت شروع ساخت #IntelOhio پیش برویم.” گلسینگر توییت کردبا اشاره به سایت جدید تولید تراشه اینتل. اینتل در اوایل ماه جولای مراسم افتتاحیه را به عنوان بخشی از تلاش خود برای تشویق کنگره به تصویب قانون چیپس لغو کرد. اینتل پیشتاز فناوری خود را به TSMC و سامسونگ از دست داد و است در حالی که تلاش می کند راه خود را باز کند، از نظر مالی رنج می برد.

یک پیشرو جدید کارخانه ساخت تراشه یا fab، حدود ۱۰ میلیارد دلار هزینه دارد. اینتل گفته است که قانون چیپس حدود ۳ میلیارد دلار از این قیمت را کاهش می دهد. این شرکت در حال سرمایه‌گذاری روی محصولات جدید جدید در ایالات متحده، از جمله با هزینه ۲۰ میلیارد دلاری برای یک “مگافاب” جدید در اوهایو که در نهایت می تواند به ۱۰۰ میلیارد دلار افزایش یابد.

هزینه ۵۲٫۷ میلیارد دلاری باید به تولید پردازنده های ایالات متحده کمک کند، اما تصور نکنید که این به معنای قطع کامل ارتباط با آسیا است. گروه مشاوره بوستون انتظار دارد ایجاد یک زنجیره تامین نیمه هادی خودکفا در ایالات متحده ۳۵۰ تا ۴۲۰ میلیارد دلار هزینه داشته باشد. و این هزینه برخلاف انگیزه سرمایه داری برای پاداش دادن به کم هزینه ترین تامین کنندگان است.

اما ایده پشت قانون چیپس استقلال بیشتر از تولید آسیایی است نه استقلال کامل. و TSMC و سامسونگ که هر دو کارخانه‌های جدید در ایالات متحده می‌سازند نیز می‌توانند سود ببرند.

برای کمک به تصویب قانون چیپس پس از هفته‌ها دسیسه‌های سیاسی، حامیان مالی با بودجه بنیاد ملی علوم، موسسه ملی استاندارد و فناوری و بخش بازرگانی برای تحقیقات پایه و کاربردی، این لایحه را تغییر دادند. با احتساب آن کار، این قانون ۲۸۰ میلیارد دلار اختصاص خواهد داد.

پس از یک سال کشمکش حزبی که باعث متوقف ماندن این لایحه شده بود، اکنون صنعت تراشه از پیشرفت خرسند است. انجمن صنایع نیمه هادی روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد: “قانون تراشه ها به ایجاد آینده ای بهتر و روشن تر در آمریکا که بر پایه نیمه هادی ها ساخته شده است کمک می کند، و ما از رئیس جمهور می خواهیم که به سرعت آن را به قانون امضا کند.”

آجیت منوچا، مدیر اجرایی گروه تجاری Semi، در بیانیه ای گفت: اعتبار مالیات سرمایه گذاری و یارانه های قانون CHIPS گام های مهمی برای “تقویت زنجیره تامین نیمه هادی مستقر در ایالات متحده و همگام شدن با مشوق های صنعتی ارائه شده توسط سایر مناطق خواهد بود.” هفته گذشته

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher