خبر توضیح محاکمه افترای الکس جونز: در میان بحث های پایانی چه باید دانست

2022-08-04
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، بارها، مجری رادیویی و دستفروش تئوری توطئه، الکس جونز، از برنامه InfoWars خود استفاده کرد تا این ادعای نادرست و بی اساس را مطرح کند که تیراندازی دسته جمعی سال 2012 در مدرسه ابتدایی سندی هوک جعلی ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

بارها، مجری رادیویی و دستفروش تئوری توطئه، الکس جونز، از برنامه InfoWars خود استفاده کرد تا این ادعای نادرست و بی اساس را مطرح کند که تیراندازی دسته جمعی سال ۲۰۱۲ در مدرسه ابتدایی سندی هوک جعلی بوده است. جونز روز چهارشنبه در جلسه محاکمه برای تعیین خسارت در پرونده افترا که در آن والدین کودکی که در قتل عام مدرسه جان خود را از دست داده است به دنبال غرامت ۱۵۰ میلیون دلاری هستند.

محاکمه تگزاس که در ۲۵ جولای آغاز شد، یکی از سه پرونده مشابه علیه جونز به دلیل ادعاهای او در مورد قتل عام سندی هوک در نیوتن، کانکتیکات است. جونز در هر مورد متهم به افترا شناخته شده است، و اکنون دادگاه ها تصمیم می گیرند که او چقدر غرامت بپردازد.

روز چهارشنبه، جونز با سؤالات وکلای شاکی و تیم دفاعی او و همچنین هیئت منصفه مواجه شد. جونز در پاسخ به سؤالات وکیل مدافع آندینو رنال، گفت که می‌داند این غیرمسئولانه است که تصور کنیم این تیراندازی جعلی بوده است و او اضافه کرد که “۱۰۰٪ واقعی” است.

مارک بنکستون، وکیل والدین سندی هوک، بخشی از برنامه InfoWars جونز را ارائه کرد که هفته گذشته پخش شد. ادعاهای دروغین کرد درباره قاضی مایا گورا گمبل بنکستون همچنین کلیپ دیگری از InfoWars را نشان داد، جایی که جونز هیئت منصفه را “یقه آبی بسیار” خواند و گفت که آنها نمی دانند در چه سیاره ای هستند.

سپس در حرکتی که به نظر می رسید جونز را غافلگیر کند، بنکستون فاش کرد که دفاع به طور تصادفی برای او ارسال کرده است کل تاریخچه پیامک تلفن جونز. این شواهد بر خلاف شهادت قسم خورده جونز مبنی بر نداشتن متنی در مورد سندی هوک بود. را کمیته منتخب مجلس ۶ ژانویه رولینگ استون روز چهارشنبه گزارش داد که ظاهرا در حال آماده شدن برای درخواست آن متن ها و ایمیل ها است.

پس از اینکه هم شاکی و هم مدافع سؤال دیگری نداشتند، هیئت منصفه سؤالاتی را برای جونز نوشتند تا قاضی آن را بخواند. یکی از اعضای هیئت منصفه پرسید که جونز چه غرامتی را برای والدین مناسب می داند. او گفت هر مبلغی بیش از ۲ میلیون دلار ما را غرق خواهد کرد. جونز قبلاً در سؤالات شاکی تأیید کرد که در یک مقطع برنامه او روزانه ۸۰۰۰۰۰ دلار درآمد داشت.

هر دو طرف روز چهارشنبه به پرونده خود پایان دادند و قصد داشتند در اواخر بعد از ظهر سخنرانی پایانی خود را ارائه کنند.

در این محاکمه، والدین نیل هسلین و اسکارلت لوئیس به دنبال غرامت ۱۵۰ میلیون دلاری هستند، نه فقط برای آسیب روحی ناشی از ادعاهای ساختگی مبنی بر اینکه قتل عام یک حمله “پرچم دروغین” بوده که برای تشویق قوانین سختگیرانه تر کنترل اسلحه طراحی شده است، بلکه برای تهدید به مرگ توسط افرادی که به تئوری توطئه بی اعتبار مورد حمایت جونز اعتقاد دارند.

به گزارش واشنگتن پست، هسلین روز سه شنبه در دادگاه گفت: «من حتی نمی توانم نه سال و نیم گذشته را توصیف کنم، جهنمی که من و دیگران به دلیل بی پروایی و سهل انگاری الکس جونز مجبور به تحمل آن بوده ایم.

در مرکز محاکمه افترا، نظراتی است که هسلین در سال ۲۰۱۷ در خلال یک مصاحبه تلویزیونی با مجین کلی پخش کرد و اینکه چگونه InfoWars اظهارات وی را مطابق با روایت خود تفسیر کرد. هسلین با یادآوری تیراندازی به سندی هوک، درباره پسر ۶ ساله خود جسی لوئیس گفت: “من پسرم را با یک گلوله از سرش نگه داشتم.” اندکی پس از پخش مصاحبه، یکی از مجریان InfoWars، اوون شرویر، بدون مدرک استدلال کرد که جدول زمانی وقایع این امکان را برای او فراهم نمی کند که فرزندش را در گهواره نگه دارد.

در اینجا همه چیزهایی است که باید در مورد اقدامات قانونی در حال انجام بدانید.

جونز کیست و سندی هوک چه بود؟

الکس جونز، ۴۸ ساله، افراطی، نظریه پرداز توطئه و شخصیت رسانه ای است که بیشتر به خاطر برنامه InfoWars رادیویی و یوتیوب خود مشهور است. جونز که در آستین، تگزاس مستقر است، تئوری‌های توطئه مانند Pizzagate را مطرح کرده است، این ایده ساختگی مبنی بر اینکه یک پیتزافروشی در واشنگتن دی سی در یک حلقه قاچاق جنسی کودکان تحت حمایت دموکرات‌های بلندپایه و اخیراً ادعای رد شده مبنی بر پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰٫ مشخص شد که جونز به تامین مالی تجمعات طرفدار ترامپ در ۵ و ۶ ژانویه ۲۰۲۱ کمک کرده است، که حمله به ساختمان کنگره ایالات متحده را تسریع کرد.

موضوع تکراری ادعاهای جونز مفهوم عملیات “پرچم دروغین” است — رویدادی که برای تحریک اقدامات سیاسی برگزار می شود. جونز بدون مدرک گفت که راهپیمایی اتحاد راست در سال ۲۰۱۷ در شارلوتزویل، ویرجینیا، یک عملیات پرچم دروغین “برای سرنگونی ترامپ” بود. جونز به دروغ جیسون کسلر را که تظاهرات ملی گرایان و نئونازی سفیدپوستان را سازماندهی کرد، متهم کرد که یک مامور فدرال است. هدر هیر، ساکن محلی، زمانی که مردی ماشین خود را به سمت گروهی از معترضان متقابل کوبید، کشته شد.

در قتل عام سندی هوک، آدام لانزا ۲۰ ساله با شلیک گلوله ۲۷ نفر را کشت. لانزا ابتدا مادرش را در خانه تیراندازی کرد و کشت، سپس به مدرسه رفت و در آنجا ۲۰ کودک و شش کارمند بزرگسال را قتل عام کرد و سپس خودکشی کرد.

در میان توطئه های عجیب و غریبی که جونز در آن تردد می کند، او از مخاطبان بزرگ و تأثیرگذاری برخوردار بوده است. دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۵ زمانی که نامزد ریاست جمهوری بود در برنامه خود ظاهر شد. کانال یوتیوب برای InfoWars قبل از راه اندازی این پلتفرم در سال ۲۰۱۸، ۲ میلیون مشترک داشت. (در ماه آوریل، InfoWars اعلام ورشکستگی کرد اگرچه دلایل آن ممکن است با دعاوی افترا جاری مرتبط باشد.)

داریا کارپووا، تهیه کننده InfoWars در دادگاه در ۲۹ ژوئیه گفت که InfoWars در یک دوره سه ساله بیش از ۱۶۵ میلیون دلار درآمد داشته است. بخش عمده ای از این پول از طریق محصولات فروخته شده در وب سایت آن، از جمله مکمل های بهداشتی و تجهیزات بقا بود.

جونز در مورد سندی هوک چه گفت؟

از میان تمام تئوری‌های توطئه افراطی که جونز از آن حمایت می‌کند، این ادعا که سندی هوک یک «فریب‌کاری» بوده، بدنام‌ترین آنهاست. جونز در مقطعی استدلال کرد که این قتل عام یک عملیات پرچم دروغین از سوی دولت اوباما بود که برای تسریع قوانین سختگیرانه‌تر اسلحه طراحی شده بود.

جونز در روز قتل عام گفت: “دلم این است که با زمان بندی و هر اتفاقی که افتاد، این صحنه سازی شده است.” او تیراندازی را با نقشه ۱۹۳۳ آدولف هیتلر برای به دست آوردن قدرت کامل با آتش زدن پارلمان آلمان و اعلام حکومت نظامی مقایسه کرد. او در این برنامه گفت: “چرا هیتلر رایشستاگ را منفجر کرد؟ برای اینکه کنترلش را در دست بگیرد.” “چرا دولت ها این چیزها را صحنه سازی می کنند؟ برای گرفتن اسلحه های ما!”

جونز شروع به زیر سوال بردن مشروعیت والدینی کرد که فرزندانشان در سندی هوک کشته شدند. قبل از صحبت با رسانه ها در مورد مرگ دخترش در روز بعد از تیراندازی، رابی پارکر غمگین در حالی که کاغذی تا شده در دست داشت دیده شد. جونز بدون مدرک مدعی شد که این مقاله مدرکی دال بر توطئه ای است که رسانه ها یا دولت در آن دخالت دارند.

جونز بعداً به دروغ در InfoWars ادعا کرد که تعدادی از والدین قبل از مصاحبه با رسانه ها می خندیدند و بلافاصله گریه می کردند.

در پرونده افترا جونز، اظهاراتی که در یکشنبه شب با مگین کلی در سال ۲۰۱۷ و در قسمت بعدی InfoWars بیان شد، بسیار مهم است.

هسلین درباره دانش‌آموز کلاس اولی خود که در تیراندازی جان خود را از دست داد، گفت: «پسرم را از دست دادم، پسرم را دفن کردم، پسرم را با یک گلوله در سرش نگه داشتم. اوون شرویر، مجری InfoWars به ​​طور ضمنی گفت که هسلین بخشی یا تمام داستان را ساخته است.

شرویر با شهادت در دادگاه در ۲۸ و ۲۹ ژوئیه اعتراف کرد که به درستی گزارشی را که از نظرات او درباره هسلین خبر می‌داد، بررسی نکرده است.

چرا والدین سندی هوک تهدید به مرگ می شوند؟

چندین والدین کودکانی که در قتل عام سندی هوک کشته شده‌اند، گزارش داده‌اند که از سوی افرادی که به دروغ فکر می‌کنند بازیگران یک رویداد صحنه‌سازی شده، آزار و اذیت و تهدید به مرگ شده‌اند.

هسلین روز سه شنبه در دادگاه گفت: “الکس شعله ای را روشن کرد که آتش را شروع کرد.” «دیگران مقداری چوب آوردند تا به آن بیفزایند».

یکی از این مجرمان، زنی ۵۷ ساله بود که در سال ۲۰۱۷ به دلیل ارسال یک پیام صوتی به یکی از والدین عزادار به زندان افتاد که می گفت: “می خواهی بمیری، مرگ به زودی به سراغت می آید.” مرد دیگری به دلیل نزدیک شدن به خواهر ویکتوریا سوتو، معلمی که در قتل عام کشته شده بود، و به دروغ و «با عصبانیت اتهام» مبنی بر اینکه سندی هوک اتفاق نیفتاد و سوتو «هیچ وقت وجود نداشت» زندانی شد.

هسلین در شهادت روز سه‌شنبه گفت که او در فضای مجازی و خیابان مورد آزار و اذیت قرار گرفته است و خانه و ماشینش مورد اصابت گلوله قرار گرفته است.

او به هیئت منصفه گفت: «جانم تهدید شده است. “من برای جانم می ترسم، از امنیت خود می ترسم.”

لنی پوزنر، یکی دیگر از پدران قربانی سندی هوک، در سال ۲۰۱۸ به Now This News گفت که خانواده وی در شش سال گذشته هفت بار به دلیل نگرانی های امنیتی به محل زندگی خود نقل مکان کرده اند.

“الکس جونز مانند آن است [WWE] پوزنر که سال گذشته برنده شکایت افترا علیه جونز شد، گفت: “بعضی از مردم از آن لذت می برند، آنها می توانند ناباوری خود را متوقف کنند و از شنیدن آن لذت ببرند. برخی از مردم به آن نگاه می کنند و فکر می کنند واقعی است.»

جونز با بیان اینکه هرگز فعالانه خشونت را تحریک نکرده از خود دفاع کرده است. جونز در سال ۲۰۱۹ در Joe Rogan Experience گفت: “من هرگز نگفتم به خانه های مردم بروید.”

در محاکمه افترا چه چیزی در خطر است؟

پلتفرم‌هایی مانند فیس‌بوک و توییتر برای مقابله با اطلاعات نادرست تلاش کرده‌اند و ایجاد تعادل بین حفظ آزادی بیان و مهار اطلاعات نادرست مضر را دشوار می‌دانند. جونز یکی از چهره‌های اصلی در این مبارزه بوده است و در میان اولین اکانت‌های مطرح بوده است برای راه اندازی رسانه های بزرگ و پلت فرم های رسانه های اجتماعی در سال ۲۰۱۸.

نبردهای حقوقی مداوم جونز تعیین خواهد کرد که آیا دادگاه های ایالات متحده یک پناهگاه مؤثر برای قربانیان اطلاعات نادرست مضر هستند یا خیر. مارک بنکستون، وکیل هسلین و لوئیس، در بیانیه افتتاحیه خود خطاب به هیئت منصفه گفت: «سخنرانی رایگان است، اما دروغ‌هایی که باید برای آن هزینه پرداخت کنید».

به نوبه خود، جونز تلاش کرده است که محاکمه را به عنوان یک بحث بر سر آزادی بیان تغییر دهد. هنگامی که او در ۲۶ ژوئیه به دادگاه رسید، با نوار روی دهانش آمد که عبارت “Save the 1st” روی آن نوشته شده بود، با اشاره به متمم اول قانون اساسی.

جونز ماه گذشته در اظهاراتی گفت: “اگر زیر سوال بردن رویدادهای عمومی و آزادی بیان ممنوع است زیرا ممکن است به احساسات کسی آسیب برساند، ما دیگر در آمریکا نیستیم.”

با این حال، اولین متمم به تلاش های دولت برای محدود کردن سخنرانی می پردازد. این برای افراد یا مشاغل اعمال نمی شود و موارد افترا طبق تعریف مربوط به آسیب های ناشی از اظهارات جعلی یا مخرب است.

جونز به پخش اپیزودهای InfoWars ادامه داده است، جایی که او این پرونده را به عنوان یک “محاکمه نمایشی” و “حواس پرتی” محکوم کرده است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher