خبر ون که تشخیص می دهد رانندگان یک تلفن همراه آزمایش شده در بریتانیا در دست دارند یا نه | حمل و نقل جاده ای

2022-08-04
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، یک ون با فناوری که می تواند به طور خودکار رانندگانی را که تلفن همراه در دست دارند یا کمربند ایمنی نبسته اند تشخیص دهد، برای اولین بار در بریتانیا آزمایش می شود. بزرگراه های ملی با پلیس ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

یک ون با فناوری که می تواند به طور خودکار رانندگانی را که تلفن همراه در دست دارند یا کمربند ایمنی نبسته اند تشخیص دهد، برای اولین بار در بریتانیا آزمایش می شود.

بزرگراه های ملی با پلیس وارویک شایر برای آزمایش “وسیله نقلیه تست حسگر” در بزرگراه ها و جاده های اصلی A همکاری می کنند و رانندگانی که گرفتار می شوند ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.

آزمایش اولیه سه ماهه چگونگی بکارگیری بیشتر این فناوری در آینده را مشخص خواهد کرد.

کارشناس Jem Mountford، از پلیس Warwickshire، گفت: “ما واقعاً از دیدن تأثیر این فناوری جدید بر رفتار رانندگان در Warwickshire بسیار هیجان‌زده هستیم.

«در طول دادگاه، جدی‌ترین نقض‌ها ممکن است تحت پیگرد قانونی قرار گیرند، با دریافت نامه‌های هشداردهنده دیگران، که به ما این فرصت را می‌دهد تا توضیح دهیم که چگونه دستگیر شده‌اند و از آنها بخواهیم رفتار خود را تغییر دهند. دفعه بعد ممکن است آنقدر خوش شانس نباشند.»

اولین ون در نوع خود، که در حین استفاده در کنار جاده ساکن خواهد بود، مجهز به دوربین های متعددی است که می تواند فیلم رانندگان عبوری را ضبط کند.

تصاویر گرفته شده توسط دوربین ها با استفاده از هوش مصنوعی پردازش می شوند تا مشخص شود آیا رانندگان از تلفن همراه استفاده می کنند یا خیر، و تشخیص رانندگان و مسافرانی که کمربند ایمنی نبسته اند.

آمارهای دولتی نشان می دهد که در سال ۲۰۱۹ ۴۲۰ تصادف در جاده های بریتانیا رخ داده است که در آن راننده از تلفن همراه در فرمان استفاده می کرده است.

آخرین آمار تلفات جاده ای برای سال ۲۰۲۰ نشان می دهد که ۲۳ درصد از تلفات سرنشینان خودرو در تصادفات جاده ای گزارش شده از کمربند ایمنی استفاده نکرده اند.

نیکلاس لیز، رئیس سیاست راه ها در RAC، گفت: “برای چندین سال، RAC از دولت خواسته است تا بررسی کند که چگونه فناوری مبتنی بر دوربین می تواند آفت رانندگانی را که با استفاده از تلفن های دستی هنگام رانندگی دیگران را در معرض خطر قرار می دهند، کاهش دهد.”

او گفت که نظرسنجی RAC از رانندگان نشان داد که ۷۹ درصد از معرفی این فناوری حمایت می کنند.

او گفت: “ما بسیار خوشحالیم که شاهد همکاری پلیس بزرگراه های ملی و وارویک شایر در این زمینه هستیم، و بسیار امیدواریم که نیروهای پلیس دیگر نیز از این روند پیروی کنند تا جاده های ما را ایمن تر کنند.”

در اولین نسخه، خبرنامه روزانه رایگان ما ثبت نام کنید – هر روز صبح در ساعت ۷ صبح به وقت محلی

شرکت ملی بزرگراه اعلام کرد که این تحقیقات بخشی از استراتژی بلندمدت آن برای به صفر رساندن تعداد کشته‌ها یا مجروحان جدی در شبکه راه‌های استراتژیک تا سال ۲۰۴۰ است.

جرمی فیلیپس، رئیس ایمنی جاده ملی بزرگراه‌ها، گفت: «ما می‌خواهیم ببینیم که آیا می‌توانیم رفتار راننده را تغییر دهیم و در نتیجه ایمنی جاده را برای همه بهبود دهیم.

این ون همچنین می‌تواند با فناوری‌های اضافی برای تشخیص تخلفات در دم در آینده مجهز شود. یک دوربین عقب جدید توسط National Highways در قسمتی از M1 در نزدیکی نورث همپتون آزمایش شد و ۶۰۳۴۳ مورد از خودروهایی که خیلی نزدیک رانندگی می کردند در یک سال (اکتبر ۲۰۲۰ تا سپتامبر ۲۰۲۱) ضبط کرد.

بزرگراه ملی در حال حاضر از سه کابین HGV مجهز به دوربین و رانندگان پلیس استفاده می‌کند که موقعیت مرتفع به پلیس اجازه می‌دهد تا در کنار وسایل نقلیه رانندگی کند تا از رفتار ناایمن راننده فیلمبرداری کند.

حدود ۲۵۰ راننده خطرناک در ماه به عنوان بخشی از برنامه عملیات تراموا دستگیر می شوند که استفاده از تلفن همراه دستی و نبستن کمربند ایمنی از مهمترین تخلفات شناسایی شده توسط پلیس است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher