خبر فیسبوک پدر و مادر متا نبرد مزارع ترول ها، هکرها

2022-08-04
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، چه اتفاقی می افتد متا، مادر فیس‌بوک، گزارشی فصلی منتشر کرد که اقداماتی را که علیه مزارع ترول‌ها، حساب‌های جعلی و هکرها انجام می‌دهد را تشریح می‌کند. چرا مهم است این غول رسانه های اجتماعی در گذشته به دلیل انجام ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

چه اتفاقی می افتد

متا، مادر فیس‌بوک، گزارشی فصلی منتشر کرد که اقداماتی را که علیه مزارع ترول‌ها، حساب‌های جعلی و هکرها انجام می‌دهد را تشریح می‌کند.

چرا مهم است

این غول رسانه های اجتماعی در گذشته به دلیل انجام ندادن کافی برای مبارزه با اطلاعات نادرست مورد بررسی قرار گرفته است، بنابراین گزارش جزئیات بیشتری در مورد نحوه مقابله با تهدیدات امنیت سایبری ارائه می دهد.

متا، مادر فیس‌بوک، پنجشنبه گفت که حساب‌های جعلی گروهی از ترول‌های اینترنتی روسی را که سعی داشتند ظاهری از جنگ روسیه در اوکراین ایجاد کنند، حذف کرد.

مزرعه ترول ها در فیس بوک و اینستاگرام متعلق به متا حساب ایجاد کرد و نظرات طرفدار روسیه را در مورد محتوای رسانه ها و تأثیرگذاران منتشر کرد. متا ۱۰۳۷ اکانت اینستاگرام و ۴۵ اکانت فیسبوک را از این گروه حذف کرد. این شرکت این حساب‌ها را به گروهی به نام «Cyber ​​Front Z» و افرادی مرتبط با فعالیت‌های آن مرتبط کرد آژانس تحقیقات اینترنتی (IRA)، یک مزرعه بدنام ترول روسی که همچنین تلاش کرد بر روی آن تأثیر بگذارد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا.

اقدامات متا نشان می دهد که چگونه این شرکت به مبارزه با تهدیدات امنیت سایبری ادامه می دهد. قانون‌گذاران و گروه‌های مدافع در گذشته از غول رسانه‌های اجتماعی به دلیل اقدام نکردن سریع برای مبارزه با اطلاعات نادرست سیاسی انتقاد کرده‌اند. متا جزئیات تحقیقات خود را در یک گزارش سه ماهه ۳۶ صفحه ای به اشتراک گذاشت که همچنین نحوه مقابله با هکرها و سایر تهدیدها را تشریح کرد.

بن نیمو، رهبر اطلاعات تهدید جهانی متا برای عملیات نفوذ، در تماسی با خبرنگاران گفت که متا نسبت به گذشته سریع‌تر حساب‌های مرتبط با IRA را کشف می‌کند. این شرکت اکانت های جعلی را در هفته ها به جای چند سال حذف کرد. در این گزارش آمده است که این شرکت در ماه مارس اقدام علیه این حساب‌های جعلی را آغاز کرد و فناوری خودکار اینستاگرام بیش از نیمی از حساب‌ها را دستگیر کرد.

مزرعه ترول‌ها از اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام برای هماهنگ کردن تلاش‌های خود و هدف قرار دادن سایر پلتفرم‌ها از جمله TikTok، Twitter، YouTube و LinkedIn استفاده کرد. در یکی از پست‌های تلگرامی ماه مه، ترول‌ها از دنبال‌کنندگان خود خواستند تا در حساب‌های توییتر و اینستاگرام سانا مارین، نخست‌وزیر فنلاند، با نظراتی طرفدار روسیه از جمله «ما باید به سیاستمدار فنلاندی توضیح دهیم که اوکراین توسط نازیسم آزاد خواهد شد، پست کنند. ارتش روسیه.” متا پس از گزارش رسانه روسی Fontanka در مورد این موضوع، شروع به بررسی پلتفرم های خود کرد.

متا گفت که مزرعه ترول سعی کرد این تصور نادرست را ایجاد کند که تلاش هایش موفقیت آمیز بود اما کار خوبی انجام نمی داد.

نیمو گفت: “ما شواهدی ندیدیم که نشان دهد آنها در جلب حمایت معتبر قابل توجه موفق بوده اند، اما ما انتظار داریم که آنها به تلاش خود ادامه دهند و ما اینجا هستیم تا به جلوگیری از تلاش ها ادامه دهیم.”

متا همچنین گفت که علیه دو گروه هکر از جنوب آسیا اقدام کرده است. یکی از این گروه ها که با نام Bitter APT شناخته می شود، افرادی را در نیوزلند، هند، پاکستان و بریتانیا هدف قرار داد. سعی کرد افراد را فریب دهد تا اطلاعات شخصی را تحویل دهند یا بدافزار را دانلود کنند.

به عنوان مثال، یک برنامه چت ایجاد کرد که کاربران اپل می توانستند از طریق سرویسی دانلود کنند که توسعه دهندگان از آن برای آزمایش برنامه های جدید استفاده می کنند.

در این گزارش آمده است: «ما هیچ‌گونه مشاهده‌ای نداریم که آیا این برنامه حاوی کد مخرب است یا خیر و ارزیابی می‌کنیم که ممکن است برای مهندسی اجتماعی بیشتر در یک رسانه چت کنترل‌شده توسط مهاجمان استفاده شده باشد». مهندسی اجتماعی یک تاکتیک دستکاری است که هکرها برای فریب دادن افراد به ارائه اطلاعات محرمانه مانند رمز عبور خود استفاده می کنند. متا گفت که یافته‌ها را به اپل گزارش کرده است، اما درباره اقداماتی که این شرکت انجام داده است، اطلاعی ندارد. این گروه هکر همچنین از بدافزار اندروید در نسخه‌های غیررسمی یوتیوب، سیگنال، تلگرام، واتس‌اپ و سایر برنامه‌های چت استفاده کرده است.

ناتانیل گلیچر، رئیس سیاست امنیتی متا گفت: “هدف ما افشای این عوامل تهدید و مهار عملیات آنها بدون توجه به جایی که آنها را هدف قرار می دهند، است.” اما واکنش کل جامعه برای مقابله با این تهدیدات بین پلتفرمی ضروری است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher