خبر دولت بایدن آبله میمون را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام کرد

2022-08-04
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا شاید این مطالب برایتان مفید باشد به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، خاویر بسرا، وزیر بهداشت و خدمات انسانی امروز گفت که شیوع آبله میمون یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در ایالات متحده است. این بیماری از ماه می در ایالات متحده گسترش یافته ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

خاویر بسرا، وزیر بهداشت و خدمات انسانی امروز گفت که شیوع آبله میمون یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی در ایالات متحده است. این بیماری از ماه می در ایالات متحده گسترش یافته است و موارد ابتلا در سراسر جهان رو به افزایش است.

او امروز در یک نشست خبری گفت: «ما از همه آمریکایی ها می خواهیم که آبله میمون ها را جدی بگیرند.

تصمیم برای اعلام وضعیت اضطراری بهداشت عمومی به دنبال اعلامیه سازمان جهانی بهداشت در اواخر ژوئیه مبنی بر اینکه آبله میمون یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی با نگرانی بین‌المللی است، گرفته شده است. تعدادی از ایالت ها از جمله نیویورک و کالیفرنیا نیز وضعیت اضطراری بهداشتی اعلام کرده اند.

یک اورژانس بهداشت عمومی می تواند دسترسی به درمان های موجود برای این بیماری دردناک را تسریع کند. واکسن‌های آبله میمون در حال حاضر وجود دارد و در سراسر کشور استفاده می‌شود، اما هنوز هم کمبود دارند.

آبله میمون باعث ایجاد بثورات و ضایعات همراه با علائمی مانند تب و تورم غدد لنفاوی می شود. این بیماری به آسانی COVID-19 گسترش نمی یابد، و تا کنون، کارشناسان فکر می کنند که در درجه اول از طریق تماس نزدیک فرد به فرد منتقل می شود. اکثر موارد در میان مردانی که با مردان رابطه جنسی دارند ظاهر شده است، اگرچه افراد خارج از آن گروه نیز برای عفونت مثبت بوده اند.

تاکنون بیش از ۶۶۰۰ نفر در ایالات متحده به آبله میمون مثبت شده اند. دسترسی به آزمایش هنوز دشوار است، بنابراین احتمالاً تعداد آن کم است. ایالات متحده همچنین هنوز تحت شرایط اضطراری بهداشت عمومی برای COVID-19 قرار دارد.

در حال توسعه…

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher