خبر حتی فراتر از بیماری، کووید بر سلامت قلب ما تأثیر گذاشته است

2022-08-05
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، قلب ما کار بزرگی دارد. علیرغم وظیفه چشمگیرشان برای زنده نگه داشتن ما در هر ثانیه، آنها نیز پیامدهای همه گیر COVID-19 را احساس کرده اند. آنها ممکن است توسط خود بیماری آسیب دیده باشند، ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

قلب ما کار بزرگی دارد. علیرغم وظیفه چشمگیرشان برای زنده نگه داشتن ما در هر ثانیه، آنها نیز پیامدهای همه گیر COVID-19 را احساس کرده اند. آنها ممکن است توسط خود بیماری آسیب دیده باشند، یا به طور غیرمستقیم تحت تأثیر روشی که ما مجبور به تغییر زندگی و عادات خود بوده ایم، قرار گرفته باشند.

کمی بیش از دو سال پس از اعلام همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ توسط سازمان بهداشت جهانی، محققان همچنان در تلاش هستند تا اثرات آبشاری ویروس تنفسی را در بدن درک کنند. دانشمندان همچنین در حال تشخیص سایر تأثیرات کمتر مستقیم COVID-19 هستند. استرس، تغییر سبک زندگی، نوشیدن بیشتر مشروبات الکلی و موانع دسترسی به مراقبت های بهداشتی – علاوه بر خود بیماری – بر سلامت قلب افراد تأثیر می گذارد و منجر به افزایش بیماری های قلبی می شود.

بیماری قلبی چیزی بیش از یک حمله قلبی ناگهانی را توصیف می کند – این یک اصطلاح گسترده برای چندین بیماری است که بر عملکرد قلب تأثیر می گذارد و می تواند با سایر بیماری های رایج سلامتی از جمله دیابت همراه باشد. فشار خون بالا عامل خطر اصلی بیماری قلبی است.

در حالی که بیماری قلبی هنوز علت اصلی مرگ و میر در جهان است، درمان های مدرن و تلاش های پیشگیری منجر به کاهش مداوم تعداد مرگ و میر در چند دهه اخیر شده است. اکنون، این بیماری همه گیر پیشرفت های انجام شده در سلامت قلب را تهدید می کند. بر اساس مطالعه ای که در اواخر ماه مارس منتشر شد، با تنظیم سن، میزان مرگ و میر ناشی از بیماری قلبی و سکته از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ در ایالات متحده افزایش یافت. این افزایش برای سیاهپوستان آمریکایی، که افزایش پنج برابری در مقایسه با افراد سفیدپوست داشتند، بالاترین میزان بود.

بیماری COVID-19 که به قلب، رگ‌های خونی و سایر قسمت‌های حیاتی بدن حمله می‌کند، مسئول برخی از موارد بیماری قلبی و آسیب است. دکتر امی پولاک می‌گوید، اما عوامل دست‌یابی و روزمره‌ای که سلامت ما را می‌سازند یا از بین می‌برند، از جمله توانایی گرفتن یک قرار ملاقات یا سایر عوامل اجتماعی تعیین‌کننده سلامت، احتمالاً در افزایش مرگ‌ومیر مشاهده شده در این مطالعه نقش داشته‌اند. یک متخصص قلب در کلینیک مایو.

پولاک می‌گوید: «تغییرات قابل‌توجهی در بیشتر بیماران من در رابطه با میزان ورزش یا تغییر رژیم غذایی در دو سال گذشته رخ داده است.» و این می تواند فشار خون، قند خون و کلسترول ما را تحت تاثیر قرار دهد – و همچنین فقط تغییرات در فعالیت که بر سلامت و سطح استرس ما تأثیر می گذارد.

بر اساس یک نظرسنجی در ماه فوریه توسط کلینیک کلیولند، ۴۰ درصد از آمریکایی ها حداقل یک مشکل مرتبط با قلب را از ابتدای همه گیری تجربه کرده اند، که شامل مواردی مانند تنگی نفس یا افزایش فشار خون است.

در اینجا آمده است که چگونه بیماری همه گیر قلب را تسخیر کرده است.

مانیتور EKG

رندی فارس/ گتی ایماژ

استرس و انزوای اجتماعی چقدر به قلب آسیب می رساند

استرس باعث ترشح کورتیزول می شود، هورمونی که به مرور زمان می تواند کلسترول را افزایش دهد. قند خونفشار خون و تری گلیسیرید – که همگی می توانند خطر بیماری قلبی را افزایش دهند.

خوب یا بد (بیشتر برای بد)، بدن ما نمره استرس را حفظ می کند. با پیشروی به سال سوم همه‌گیری، بیشتر مردم درجاتی از استرس ناشی از از دست دادن، غم، کسالت، رضایت یا سایر احساسات را تجربه کرده‌اند. در حالی که سلامت روان جمعی ما به شدت کاهش یافته است، این بیماری همه گیر همچنین به استرس های روزانه بیشتر در زندگی برخی افراد کمک کرده است که برای مثال، از طریق آموزش در خانه، تغییر شغل یا ترس از بیمار شدن، ممکن است کمتر چشمگیر باشد و شناسایی آنها دشوارتر باشد.

استرس همچنین می تواند انرژی شما را از بین ببرد و احساس خستگی در شما ایجاد کند، که می تواند منجر به عوامل دیگری شود که بر سلامت قلب تأثیر منفی می گذارد، مانند پرخوری، ورزش نکردن و مصرف نکردن داروهای تجویز شده. بی تحرکی (که در بین افرادی که در خانه گیر کرده اند یا دو سال از گروه ورزشی یا باشگاه مورد علاقه خود فاصله دارند رایج است) خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر یا تجمع عروقی که خون و اکسیژن را در سراسر بدن تامین می کنند را افزایش می دهد.

انزوای اجتماعی و تنهایی نیز بخش عمده‌ای از همه‌گیری کووید-۱۹ را مشخص کرده است، به طوری که افراد مسن حتی قبل از کووید-۱۹ بیشتر مسئولیت را بر دوش می‌کشند. یک مطالعه در مورد خطر بیماری قلبی، انزوای اجتماعی و تنهایی نشان داد که زنان یائسه ای که هر دو را تجربه کرده بودند، ۲۷ درصد بیشتر از همسالان خود در معرض ابتلا به بیماری قلبی بودند. در حالی که این مطالعه قبل از همه گیری انجام شده بود، پولاک می ترسد که اثرات آن در حال حاضر حتی بیشتر شود. و همچنین توصیف از دیدگاه پزشکی دشوارتر است.

دکتر پولاک می گوید: «ما «چرا» را چندان درک نمی کنیم. “اگر از نظر اجتماعی احساس انزوا می کنید، آیا در فعالیت بدنی یا رژیم غذایی خود نیز تغییراتی ایجاد می کنید تا چه اندازه به این موضوع مربوط می شود. یا احتمال کمتری وجود دارد که آن انتخاب های مثبت را برای نظارت بر فشار خون خود داشته باشید؟”

آزادراه خالی در حین قرنطینه

عکاسی براندون کولبرت/گتی ایماژ

اما نقش استرس مزمن و اثر سمی کورتیزول بیش از حد بر بدن ما به احتمال زیاد با تجربیات افراد در انزوای اجتماعی مرتبط است.

پولاک می گوید: «ما می دانیم که استرس مزمن، جدا از رژیم غذایی و انتخاب سبک زندگی، به طور مستقل با خطر بالاتر حمله قلبی یا سکته مرتبط است.

استرس، تنهایی یا سایر احساسات نیز ممکن است ما را وادار به رسیدن به شیشه کند. حدود یک چهارم آمریکا گزارش دادند که برای مقابله با استرس ناشی از بیماری همه گیر، مشروبات الکلی بیشتری مصرف می کنند، که ترکیبی از تغییر فرهنگی دیگر در دیدگاه ما در مورد الکل با پیامدهای بالقوه منفی برای سلامت قلب ما است.

دکتر آرون سریدار متخصص قلب و استادیار قلب و عروق در دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن است. او افزایش مصرف الکل را افزایش خطر فیبریلاسیون دهلیزی می‌داند – ضربان قلب نامنظم و اغلب سریع – که یکی از شایع‌ترین انواع آریتمی (ضربان قلب نامنظم) است.

سریدار می گوید: “ما شاهد افزایش تعداد بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی و آریتمی قلبی بوده ایم.” اما او نمی تواند به طور قطع بگوید که همه این موارد نتیجه مستقیم الکل هستند، زیرا عوامل دیگری به جز افرادی که بیشتر مشروب می نوشند در بازی وجود دارد – از جمله افرادی که برای مراقبت های بعدی برای یک بیماری قلبی موجود مراجعه نمی کنند یا به تعویق می افتند. مراقبت همه با هم

سریدار می گوید: «همه این موارد باعث افزایش تعداد بیمارانی شده است که این روزها برای درمان آریتمی مراجعه می کنند.

دلشکستگی مراقبت تاخیری

از آنجایی که ظرف چند سال گذشته ظرفیت های بیمارستان در نقاط مختلف به حد مجاز رسیده است و قرار ملاقات برای موارد غیر اورژانسی لغو شده است، ناتوانی در انجام آزمایش فشار خون یا سایر قرار ملاقات های مراقبت اولیه نیز بر قلب آمریکایی ها تأثیر می گذارد.

سریدار می گوید که نگران تاخیر در مراقبت های بهداشتی به دلیل آنچه که او “مسائل نگهداری طولانی مدت” می نامد، است. او می گوید که یک رویداد قلبی بزرگ، مانند حمله قلبی یا حتی تپش قلب، معمولا به اندازه کافی قابل توجه است که به دنبال کمک و مراقبت باشید. اما وقتی نوبت به مدیریت فشار خون بالا، دیابت یا سایر عوامل خطر مستقیم بیماری قلبی می‌رسد، بیماران برای مراقبت‌ها مراجعه نمی‌کردند، چه به دلیل ترس از هزینه یا قرار گرفتن در معرض در بیمارستان.

اما شاید بیماران نیازی به مراجعه برای مدیریت فشار خون خود نداشته باشند، تا زمانی که ابزار مناسب در خانه داشته باشند. برخی از تحقیقات در بریتانیا نشان می دهد که بیمارانی که مجهز به دستگاه سنجش فشار خون هستند و با تیم مراقبت های بهداشتی از طریق ویدئو برای مشاوره دارویی و آموزش کار می کنند، ممکن است بتوانند فشار خون خود را به طور موثرتری مدیریت کنند.

مانع این نوع مراقبت از راه دور برای افراد بیشتر، البته، دستگاه ها هستند. بیماران باید به هر سیستم ویدئویی که ارائه دهنده آنها نیاز دارد متصل شوند، الف نمایشگر فشار خون (که ممکن است از ۳۰ تا ۲۰۰ دلار برای شما هزینه داشته باشد) و در صورت نیاز کسی که در راه اندازی به شما کمک کند.

نمایشگر فشار خون

محققان دریافته‌اند که بیماران می‌توانند به‌طور موثر فشار خون خود را در خانه از طریق پزشکی از راه دور کنترل کنند – در زمان (و قرار گرفتن در معرض COVID-19) برای افراد بیشتری در جاده صرفه‌جویی می‌شود.

پیتر دزلی/گتی ایماژ

چه مدت کووید بر قلب تأثیر می گذارد

برخی از افرادی که از کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند، هنوز مانند گذشته خود احساس نکرده‌اند، زیرا با علائم ماندگاری که در زندگی روزمره آنها تداخل دارد، رنج می‌برند. برای افرادی که با کووید طولانیپاسخ ها در مورد علت و درمان های بالقوه آن در هاله ای از ابهام باقی می ماند در حالی که علائم جدید تقریباً هر روز به لیست گسترده اضافه می شود.

آریتمی، یا ناهنجاری های ضربان قلب، یکی از علائم کووید طولانی است. یکی دیگر از این احساس از نفس افتادن است که برخی افراد به راحتی کاری را انجام می دهند که قبل از عفونت برای آنها فشاری نبوده است. به گفته سریدار، این تنگی نفس به دلیل تغییر در ظرفیت قلب برای “افزایش خروجی” یا تغییر در میزان انرژی که می توانیم اعمال کنیم ایجاد می شود.

یک مطالعه بزرگ که ماه گذشته در مجله Nature منتشر شد، اثرات گسترده COVID-19 بر سلامت قلب را تشریح کرد. این مطالعه داده‌های میلیون‌ها پرونده سلامت در پایگاه داده وزارت امور کهنه سربازان ایالات متحده را بررسی کرد. نه تنها COVID-19 می تواند بر عروق قلب تأثیر بگذارد و به ماهیچه ها در هنگام بیماری حاد آسیب برساند، بلکه حتی ۳۰ روز پس از عفونت، افراد در معرض خطر ابتلا به انواع مختلف بیماری های قلبی عروقی از جمله اختلالات عروق مغزی، دیس ریتمی، بیماری قلبی ایسکمیک و غیرسکمیک بودند. پریکاردیت، میوکاردیت، نارسایی قلبی و بیماری ترومبوآمبولیک.

دکتر اریک توپول، متخصص قلب در Scripps Research به Science گفت: «اگر کسی تا به حال فکر می‌کرد که کووید مانند آنفولانزا است، این باید یکی از قوی‌ترین مجموعه داده‌ها باشد که نشان دهد اینطور نیست.

قلب یکی از مهم ترین اندام های بدن ما است (دومین، شاید، به مغز). با توجه به نقش غیر قابل جایگزینی که در توانایی ما برای حفظ زندگی ایفا می کند، حتی اختلالات اندک در نحوه عملکرد سیستم های آن می تواند بر زندگی روزمره تأثیر بگذارد. برای اندازه‌گیری کل تأثیر کووید-۱۹ بر قلب، به تحقیقات و زمان بیشتری نیاز است.

اطلاعات موجود در این مقاله فقط برای اهداف آموزشی و اطلاعاتی است و توصیه بهداشتی یا پزشکی نیست. در مورد هر گونه سؤالی که ممکن است در مورد یک وضعیت پزشکی یا اهداف سلامتی داشته باشید، همیشه با یک پزشک یا سایر ارائه دهندگان سلامت واجد شرایط مشورت کنید.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت

 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher2021.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpersonnalisé.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher2022.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascherchine.html
 • https://zionmarket.com/cheapauthenticnfljerseyschina.html
 • https://zionmarket.com/cheapnfljerseyssupply.html
 • https://zionmarket.com/wholesalecheapnfljerseys.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseyschina.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseysfreeshipping.html
 • https://bbctribune.com/wholesalesoccerjersey.html
 • http://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpersonnaliséspascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotfootcoupedumonde.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotdefootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascherthailande.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/discountnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/wholesalenikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/replicanikenfllimitedjerseys.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotdefootpascher.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootfactory.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootpascher2022.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootballthailande.html
 • https://alfahuirmasajes.com
 • https://alforaat.com
 • https://algosystems.gr
 • http://align.com.sa
 • http://allhitsstation.com
 • https://allnsoll.com
 • http://allocationassist.com
 • https://allpandas.com
 • https://alltoreal.com
 • https://alltruemen.com
 • https://alomarcenter.com
 • https://alpclips.com
 • http://alpha.acim-asso.imageinfrance.com
 • http://alpha.eurohabitat.imageinfrance.com
 • https://alphabondcleaning.com.au
 • http://al-raya.info
 • https://alrema-lany.cz
 • https://altbelly.com
 • https://alteredstatetherapy.com
 • https://altmann.com.br
 • http://alvodigital.net
 • https://alyaska.by
 • http://alyounglaw.com
 • https://amahbeauty.com
 • http://amamam.ru
 • https://amaneatingpie.co.uk
 • https://amarbazar.org
 • https://amawards.org
 • http://ambaufzuege.de
 • https://amberwoodcarpentry.com