خبر نقد و بررسی The Sandman: اقتباسی باورنکردنی از نتفلیکس

2022-08-05
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا لحظات آغازین نتفلیکس مرد شنی قلب را متوقف می کنند ما شاهد پرواز یک کلاغ زیبا از دنیای بیداری انسان ها به قلمرو Sandman قهرمان (تام استوریج) هستیم. زاویه ها به طرز غیرممکنی خم می شوند، نور از منابع ناشناخته زمین را خیره می کند، ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

لحظات آغازین نتفلیکس مرد شنی قلب را متوقف می کنند ما شاهد پرواز یک کلاغ زیبا از دنیای بیداری انسان ها به قلمرو Sandman قهرمان (تام استوریج) هستیم. زاویه ها به طرز غیرممکنی خم می شوند، نور از منابع ناشناخته زمین را خیره می کند، موجودات کابوس و تب در هم می آمیزند، کتابخانه ای ابدی روی خود تا می شود. با این حال این دنیای ما هم هست، وقتی چشمانمان را می بندیم وارد آن می شویم. مرد شنی در صدای خود، پیش فرض انسان ها مبنی بر بی خطر ماندن رویاها را به سخره می گیرد: آیا ما تحت تأثیر رویاهایمان، چیزی که آرزوی آن را داریم و از آن می ترسیم، نیستیم؟

مرد شنی یک فرنچایز کمیک ترسناک فانتزی تاریک است که عمدتا توسط نیل گیمن نوشته شده است، که همچنین به عنوان تهیه کننده اجرایی و نویسنده در اقتباس نتفلیکس خدمت کرده است. داستان موجودی قدرتمند را روایت می‌کند که تمام رویاها و کابوس‌ها و تعاملاتش با دنیای انسان را کنترل می‌کند. ما شاهد سفرهای او در طول تاریخ، تأثیرگذاری بر رویدادهای بزرگ، و همچنین سفرهای او به قلمروهایی مانند جهنم (قلمرویی که فقط وجود دارد) هستیم. زیرا از ترس های انسان). در این فصل اول، نتفلیکس دو فصل اول گیمن را اقتباس کرد را مرد شنی کتاب ها: پیش درآمد و شبانهشن خانه عروسک.

اما “انطباق” تقریباً توهین به آنچه سازندگان به دست آوردند است. این سریال شاید بهترین اقتباس از ادبیات فانتزی مفهومی بزرگ از زمان پیتر جکسون باشد ارباب حلقه ها سه گانه Beat for Beat، قاب‌های نمادین، خطوط دیالوگ، گریم و کمد لباس بازیگران – همه آن‌ها به جز چند تغییر از کتاب‌ها پیروی می‌کردند.

من نمی‌خواهم قسمت‌ها را اسپویل کنم و بنابراین در مورد برخی از نقاط طرح و قسمت‌ها کمی مبهم خواهم بود.


پاتون اسوالت در نقش متیو ریون و وانسو سامونیای در نقش رز واکر در فیلم مرد شنی.
تصویر: نتفلیکس

در سال ۱۹۱۶ در انگلستان، یک بازی‌بازی تشنه قدرت، رهبر فرقه، و خودخواه به نام مجوس (رقص چارلز) مشتاق کنترل مرگ است. او طلسمی را تداعی می کند تا تجسم مرگ، خواهر مرد شنی را به دام بیاندازد. با این حال، مجوس و فرقه اش به جای گرفتن مرگ (کربی هاول-باپتیست)، رویا، با نام مستعار مرد شنی – همراه با برخی از ابزارهای قدرتمند رویا را دستگیر می کنند. با دستگیری Death، میلیون ها نفر ناگهان تحت تاثیر یک بیماری خواب عجیب قرار می گیرند: یا نمی توانند بخوابند یا اساساً در کما هستند.

دریم که در یک پیله شیشه‌ای با طراحی خیره‌کننده به دام افتاده و برهنه است، حاضر نیست چیزی را برای انسان‌های اطرافش فاش کند. برای بیش از یک قرن، دریم هرگز کلمه ای به زبان نمی آورد و از ارائه جزئیات به اسیرکنندگان خود امتناع می ورزد – که زندگی آنها به دلیل نزدیکی آنها به ابزار قدرتمند او طولانی شده است. (یک تلاش برای فرار توسط نزدیکترین متحد رویا وجود دارد، اما قلب من آنقدر درد دارد که نمی توانم آنچه را که اتفاق می افتد توصیف کنم.)

پس از فرار نهایی او، در طول امروز، رویا به قلمرو خود باز می گردد تا آن را رها، متروک و شکسته بیابد. برای اصلاح دنیای رویاها، او باید ابزارهایی را که اسیرکنندگان انسانی از او گرفته بودند، بازیابی کند. بنابراین اولین قوس و ماجراجویی های او با همه از یک جن گیر یقه آبی گرفته تا یک بچه مرد که از قدرت خدایان بهره می برد آغاز می شود. در صحنه های اغلب وحشیانه و وحشتناک، نبرد بین نیروهای اهریمنی و الهی خون زیادی در پی آنها باقی می گذارد. رویا اغلب در حال چیدن قطعات است، تلاش برای بازگرداندن نظمی که – از طریق غیبت او – باعث شده است.

دومین قوس اصلی تلاش رویا برای یافتن موجودی به نام گرداب را شرح می دهد – انسانی به نام رز واکر (وانسو سامونیای) که همه رویاها را به سمت خود می کشد، دنیای بیداری و رویا را فرو می ریزد و در نتیجه جهان را به پایان می رساند. در اینجا، می‌توانید منتظر آسیب‌های دوران کودکی، یک کنوانسیون قاتل زنجیره‌ای (بله)، و یک گروه سالم و متنوع از هم خانه‌ها باشید که شامل کلکسیونرهای عنکبوت لزبین، یک زوج کن و باربی، و یک درگ ملکه است.

رز در ماموریت یافتن برادر گمشده خود است که در حال حاضر به عنوان زندانی توسط یک پدر رضاعی شیطانی نگهداری می شود. در همان زمان، او در حال کشف قدرت های خود به عنوان گرداب است.

در همین حال، رویا باید با این واقعیت روبرو شود که ترمیم آنچه شکسته است فقط به معنای بازگرداندن جهان به همان شکل قبلی نیست. گاهی اوقات به معنای تغییر و تطبیق است تا شکستگی دوباره اتفاق نیفتد. حتی دنیای خودش هم خواهان تغییر است، زیرا رعایای او به جای منتظر ماندن برای بازگشت اربابشان دلیلی برای کنار گذاشتن هدف اصلی خود پیدا کردند. خشم او از رها شدن آنها در نهایت باعث همدردی می شود زیرا کوته فکری او به عنوان یک رهبر بود که باعث شد آنها را ترک کنند.

دیدگاه تا حدودی خداگونه رویا در مورد انسانیت به ما اجازه می دهد تا در مورد خصلت ها و حساسیت های انسانی فکر کنیم: چرا از مرگ می ترسیم؟ چرا ما به رویاهای آشکارا سطحی می چسبیم؟ چرا برای عشق و دوستی اینقدر تسلیم می شویم؟ چرا جاودانگی می خواهیم، ​​در حالی که بسیاری از زندگی درد است؟ در حالی که به این سؤالات هرگز به درستی پاسخ داده نمی شود، کنجکاوی فزاینده رویا در مورد اینکه چه چیزی باعث می شود انسان ها به نوشتن و مکالمات جذاب بپردازند.

همه اینها با مدیریت تبدیل شدن رز واکر به گرداب، نبرد عقل با لوسیفر، رویارویی با کابوس ها، و جلوگیری از عذاب اجتناب ناپذیر جهان همراه است.

یکی از دلایلی که من فرانچایز کتاب را دوست داشتم این بود که قبل از هر چیز یک داستان ترسناک روانشناختی است، اما روی بوم کیهانی با قلموی شکننده ساخته شده از امید نقاشی شده است. داستان‌های صمیمی به اندازه داستان‌هایی که با موجوداتی قدرتمندتر از خدایان سروکار دارند، فضای بیشتری اشغال می‌کنند. به عنوان مثال، رز واکر در تلاش است تا برادر گمشده خود را پیدا کند و با قاتلان زنجیره ای و کلاغ های سخنگو مقابله می کند، اما همچنین در آستانه نابودی جهان است.

این در هیچ کجا بهتر از قسمت ششم، “صدای بال های او”، اولین برخورد ما با مرگ کربی هاول-باپتیست، دومین تجسم قدیمی این تجسم های باستانی، به تصویر کشیده نشده است. این مرگ خواهد بود که، همانطور که او می گوید، وقتی آخرین موجود زنده آخرین نفس خود را در این جهان می زند، صندلی ها را روی هم می چیند و چراغ ها را خاموش می کند. در این قسمت، مرد شنی در حال موپینگ و تفکر در مورد هدف خود است. مرگ در حالی که «کارش را انجام می‌دهد» از شرکتش درخواست می‌کند: در اینجا، ما شاهد وجود آدم‌ها در آخرین لحظاتش هستیم، تمام وزن زندگی‌شان با درک پایان ناگهانی‌اش درهم می‌آید. مانند همتای کمیک خود، هاول-باپتیست مرگ چهره ای مهربان و مهربان است، چهره ای که می خواهید شما را به زندگی بعدی ببرد. این یک قسمت تاریک زیبا است، زیرا مرگ در مورد هدف خود و اینکه چقدر طول کشید تا بفهمد چگونه وحشت نهایی نباشد را منعکس می کند. همانطور که زندگی شروع می شود، پایان می یابد. اما این بدان معنا نیست که معنی یا تأثیر آن متوقف می شود. این بدان معنا نیست که زندگی از بین رفته است. او فقط می خواهد آن نقطه را به یک بیضی تبدیل کند.

این اپیزودی است که بر روی بوم خالی عدم وجود نهایی متمرکز شده است، اما اپیزود آن را با ستاره‌های درخشان زندگی‌های فردی پر می‌کند و مسیری را در میان تاریکی با طرح‌هایی از داستان‌های بسیار انسانی روشن می‌کند. این همان چیزی است که Sandman به عنوان یک فرنچایز در مورد آن است و سریال تلویزیونی این موضوع را به تصویر می کشد.


گوندولین کریستی، تام استوریج، و کاسی کلر در مرد شنی.
تصویر: نتفلیکس

البته، این مجموعه چندین تغییر خوشایند در کمیک ایجاد می کند که ممکن است برای خوانندگان قدیمی جالب باشد.

 • جان دی (دیوید تیولیس) نسبت به همتای خود در کتاب های مصور، کودکانه تر و کمتر تهدیدآمیز و خشن است. با این حال، خوانندگان دیرینه می توانند خوشحال شوند که موضوع معروف بطری در غذاخوری (“۲۴ ساعت”) تقریباً در قسمت پنجم (“۲۴/۷”) به طور کامل بازسازی شده است، با تلخی، وحشتناکی و عجیب بودنش.
 • برخلاف کتاب‌ها، جهنم تنها توسط لوسیفر (گوندولین کریستی) در این مرحله اداره می‌شود.
 • بجای جان کنستانتین – شخصیت مورد علاقه من در دی سی – دریم از خدمات او استفاده می کند یوهانا کنستانتین (که مخلوق خود گیمن است). در حالی که سیگاری نیست، او یک دوجنسه بدجنس و بدجنس مانند جان است، که جن گیری را به عنوان آزاردهنده می‌بیند تا رویدادهای ویرانگر جهان.

در مورد انتخاب بازیگران صحبت نمی‌کنم، چون جنسیت شخصیت کتاب تا حد زیادی به داستان‌هایشان بی‌ربط بود، به شخصیت‌های تغییر جنسیت نمی‌پردازم. اما، از نظر انتخاب بازیگر، از تعداد زنان سیاهپوست که نه صرفاً به عنوان شخصیت‌های پس‌زمینه، بلکه در نقش‌های تکرارشونده روی پرده انتخاب شدند، شگفت‌زده شدم: رز واکر (وانسو سامونیایی)، مادرش (اندی اوشو)، و مادربزرگش (ساندرا) جیمز-یونگ) محور داستان هستند. لوسین کتابدار رویا و سرپرست دنیای رویا توسط ویوین آچامپونگ به تصویر کشیده شده است. همانطور که اشاره کردم نقش مرگ را کربی هاول باپتیست بازی می کند. آن اوگبومو یک کابوس را بازی می کند که به تغییر ذهنیت مرگ در مورد هدف کمک می کند.

این موضوع به انتخاب بازیگر غیردودویی، میسون الکساندر پارک، در نقش خواهر و برادر غیر دودویی دریم، هوس، اشاره ای نمی کند. علاوه بر این، تمایلات جنسی دائماً به عنوان یک طیف به تصویر کشیده می‌شد که دگرجنس‌گرایی هرگز فرض نمی‌شد و روابط یا لحظات عجیب و غریب هرگز در مورد آن اظهار نظر نمی‌شد.

در پایان، مرد شنی نه تنها بهتر از چیزی بود که امید داشتم، بلکه بهتر از آن چیزی بود که… خوب، رویاهایم را دیدم. غم، وحشت و مالیخولیا بسیار زیاد است، اما من هرگز در این احساسات غرق نشدم. این مجموعه‌ای است که با اعتماد، سلامت و مقبولیت سرازیر شده است، این مجموعه‌ای است که وحشت‌های بشریت و جایگاه ما را در وجودی ناشناخته و وحشتناک به تصویر می‌کشد، اما همچنین به ما نشان می‌دهد که چگونه انسانیت ما را برای مقابله با شکست‌های جهان و ما متحد می‌کند. ترس از هر چیز دیگری به شعله امید در کوزه شیشه ای مشکی می نگرد.

خوب بخوابی.

مرد شنی اکنون در نتفلیکس پخش می شود.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت

 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpascher2021.html
 • https://www.neuselibrary.org/maillotdefootpersonnalisé.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascher2022.html
 • https://luxcreo.com/maillotdefootpascherchine.html
 • https://zionmarket.com/cheapauthenticnfljerseyschina.html
 • https://zionmarket.com/cheapnfljerseyssupply.html
 • https://zionmarket.com/wholesalecheapnfljerseys.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseyschina.html
 • https://bbctribune.com/cheapnfljerseysfreeshipping.html
 • https://bbctribune.com/wholesalesoccerjersey.html
 • http://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotdefootpersonnaliséspascher.html
 • https://radioculturafoz.com.br/maillotfootcoupedumonde.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotdefootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascher.html
 • http://eurolux.ayz.pl/maillotfootpascherthailande.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenbajerseys.html
 • http://jacovor198.198.axc.nl/cheapnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/discountnikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/wholesalenikenfllimitedjerseys.html
 • https://ve.digital/replicanikenfllimitedjerseys.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotdefootpascher.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootfactory.html
 • https://fgx.sfh.mybluehost.me/maillotsdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotdefootpascher.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootpascher2022.html
 • https://sapokone.mydome.jp/maillotsdefootballthailande.html
 • https://alfahuirmasajes.com
 • https://alforaat.com
 • https://algosystems.gr
 • http://align.com.sa
 • http://allhitsstation.com
 • https://allnsoll.com
 • http://allocationassist.com
 • https://allpandas.com
 • https://alltoreal.com
 • https://alltruemen.com
 • https://alomarcenter.com
 • https://alpclips.com
 • http://alpha.acim-asso.imageinfrance.com
 • http://alpha.eurohabitat.imageinfrance.com
 • https://alphabondcleaning.com.au
 • http://al-raya.info
 • https://alrema-lany.cz
 • https://altbelly.com
 • https://alteredstatetherapy.com
 • https://altmann.com.br
 • http://alvodigital.net
 • https://alyaska.by
 • http://alyounglaw.com
 • https://amahbeauty.com
 • http://amamam.ru
 • https://amaneatingpie.co.uk
 • https://amarbazar.org
 • https://amawards.org
 • http://ambaufzuege.de
 • https://amberwoodcarpentry.com