خبر اعلان‌های iOS و اندروید یک جهنم زنده هستند

2022-08-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا شاید این مطالب برایتان مفید باشد به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ، به اندازه کافی معصومانه شروع می شود. شما یک برنامه را دانلود می کنید و برنامه از شما اجازه می خواهد تا اعلان های فشاری را برای شما ارسال کند. مطمئنا، ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

به اندازه کافی معصومانه شروع می شود. شما یک برنامه را دانلود می کنید و برنامه از شما اجازه می خواهد تا اعلان های فشاری را برای شما ارسال کند. مطمئنا، شما فکر می کنید. چه ضرری می تواند داشته باشد؟ می خواهم بدانم بسته من کی می رسد یا بوریتو من آماده است. ولی بعد دانلود میکنی بیشتر برنامه‌ها، و همه آنها برای ارسال اعلان‌ها به اجازه شما نیاز دارند، و قبل از اینکه متوجه شوید صفحه قفل شما مملو از برنامه‌هایی است که برای جلب توجه شما فریاد می‌زنند.

برنامه ها هرگز خاموش نمی شوند. آنها تشنه نامزدی هستند. آن‌ها می‌خواهند شما بدانید که اقلام مورد علاقه‌تان در فروش هستند، که امروز اسپانیایی‌تان را تمرین نکرده‌اید، که راننده تحویل شما پنج ایستگاه فاصله دارد، که فرزندتان در مهدکودک به‌تازگی در تمام طول روز، به یکباره، فوران کرده است. به مکانی که همه ما زندگی می کنیم خوش آمدید، مکانی به نام Notification Hell.

ما همیشه اینجا زندگی نکرده ایم. برای مدتی، شرکت‌هایی مانند اپل به توسعه‌دهندگان اپلیکیشن اجازه نمی‌دادند که هر لحظه از روز توجه ما را درخواست کنند. آنها اصرار داشتند که از قدرت باید برای خیر استفاده کرد نه شر. این خیلی طول نکشید. توسعه دهندگان برنامه اکنون مجاز هستند تا زمانی که ما از آنها استفاده کرده باشیم، اعلان های بازاریابی را برای ما ارسال کنند. و حدس بزنید: اگر اصلاً اعلان‌هایی را انتخاب کرده‌اید، بسیاری از آنها را انتخاب کرده‌اید. تماس حتی از داخل خانه در حال حاضر می آید – اپل است خدمات خود را در منوهای تنظیمات تبلیغ می کند و سامسونگ در تلاش است تا یک گوشی جدید به شما بفروشد… در حالی که شما از گوشی سامسونگ خود استفاده می کنید. واقعاً جایی برای پنهان شدن وجود ندارد.

مشکل فقط تبلیغات نیست. دستیارهای دیجیتالی تلفن های ما سخت تلاش می کنند تا رفتار ما را یاد بگیرند و هر حرکت ما را پیش بینی کنند. احتمالاً به این دلیل که آنها ربات هستند، آنها واقعاً نمی دانند چه چیزی مفید است و چه چیزی مفید نیست. مانند زمانی که سیری می بیند که من یک پرواز در تقویم خود دارم، بنابراین یک میانبر برای قرار دادن تلفن من در حالت هواپیما پیشنهاد می کند. بلافاصله پس از آن، از شما می پرسد که آیا می خواهم به جلسه در تقویم من شماره گیری کنم: پرواز من. راه رسیدن به Notification Hell با دستیارهای دیجیتال با نیت خوب هموار شده است.

این یک دستیار نیست، اما Google Photos اغلب مرتکب جرایم اطلاع رسانی می شود. همیشه در حال یادگیری ترفندهای جدید است، مانند نحوه شناسایی آبجو یا لاته در عکس، و سپس شما را آزار می دهد تا ببینید چگونه می تواند تمام عکس هایی که از آبجو و لاته گرفته اید را شناسایی کند. همچنین واقعاً می‌خواهد من بدانم وقتی یک دسته عکس مشابه از گربه‌ام را پیدا می‌کند که روی تکه‌های مختلف مبلمان خوابیده است و آن‌ها را بی‌اختیار به آنها جلب می‌کند، مانند سگی که چوبی پیدا کرده است. برادرم در مسیح، عکسها را گرفتم. میدونم شبیه هم هستن

توسعه دهندگان سیستم عامل ما نسبت به رنج ما کاملاً بی تفاوت نیستند. آنها به ما چند راه نجات انداختند. در iOS، می‌توانید اعلان‌های غیر حساس به زمان را در خلاصه روزانه جمع‌آوری کرده و یک بار در روز تحویل دهید. همچنین می‌توانید حالت‌های فوکوس را تنظیم کنید – رابط کاربری که نوع خود جهنم است – یا از برخی برنامه‌ها بخواهید اعلان‌ها را بی‌صدا ارائه دهند، مگر اینکه به زمان حساس باشند. اما اگر این کار را انجام دهید، ابتدا باید یک معما را حل کنید.


به این سه سوال جواب بده…


کاربرپسندترین رابط کاربری نیست.

من یک بار این را با آمازون امتحان کردم. فکر کردم آن را طوری پیکربندی کرده‌ام که فقط زمانی که بسته‌ای می‌رسد، اعلان‌ها را دریافت کنم. ظاهراً من این کار را اشتباه کردم، زیرا یک سفارش خواربارفروشی در شب چهارم ژوئیه به مدت پنج ساعت بیرون از خانه من نشسته بود. اکنون به آمازون اجازه می دهم هر تعداد که می خواهد برای من اعلان ارسال کند.

این وضعیت ما را خلاصه می کند: ما در جهنم اطلاع رسانی گرفتار شده ایم و هیچ نجاتی وجود نخواهد داشت. ما چند ابزار ناچیز در دست داریم، اما وظیفه ماست که راه خود را پیدا کنیم. تا زمانی که تنظیمات اعلان خود را بفهمم، می دانم که برای مدت طولانی اینجا هستم. در حال حاضر، فقط مایه آرامش است که بدانم دیگران نیز با من هستند، زیرا بدبختی، مصاحبت را دوست دارد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبعرادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher