ج. ژوئن 2nd, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

لایت یر، اولین فیلم پیکسار که از زمان شروع همه‌گیری کووید-19 وارد سینما شد، روز چهارشنبه، بیش از شش هفته پس از اکران در سینما، دیزنی پلاس را اکران کرد.

این اولین تلاش دیزنی برای نمایش مجدد پیکسار بر روی صفحه نمایش بزرگ بود، اما تا کنون، پاسخ به لایت یر بسیار ضعیف بوده است – به اندازه ای که برخی رسانه ها را تشویق می کند تا لقب “بمب” را از بین ببرند.

قبل از آن، هر فیلم پیکسار از فوریه 2020 به بعد، اساساً از سینماها صرف نظر می‌کرد تا به جای آن در دیزنی پلاس پخش شود: Soul در دسامبر 2020، Luca در ژوئن 2021 و Turning Red در فوریه 2022. و برای فیلم‌های دیزنی به طور کلی، استراتژی استریم همه چیز بوده است. روی نقشه Encanto قبل از پخش یک ماه در سینماها گذراند. برای مارول جاودانه ها، دو بود. داستان وست ساید حدود سه ماه پس از پخش انحصاری آن در سینما، دیزنی پلاس را به نمایش گذاشت.

آخرین باری که دیزنی یک فیلم انیمیشن را از سینماها به استریم منتقل کرد، به یک پدیده تبدیل شد. فرود لایت‌یر در دیزنی پلاس ثابت می‌کند که آیا این فیلم می‌تواند موفقیت Encanto را تکرار کند یا اینکه شروع داستان اصلی داستان اسباب‌بازی یک اشتباه در همه جا بود.

راه اندازی نشد

سال گذشته، با بیرون آمدن طرفداران فیلم از قرنطینه همه‌گیر و بازگشایی سینماها، فروش بلیت فیلم‌های بزرگسالان شروع به بازگشت کرد. اما فیلم‌های خانوادگی، تخصص پیکسار، با حضور در تئاتر مشکل داشتند. والدین، در مقایسه با سایر تماشاگران فیلم بزرگسال، نسبت به خطرات وارد کردن کودکان خود به سینماهای شلوغ حساس تر بودند، در حالی که ویروس کرونا همچنان به جهش و گردش خود ادامه می داد. واکسن کووید برای کودکان تا روز بعد از افتتاح لایت یر در دسترس نبود و عفونت کروناویروس کودک می‌تواند به معنای غیبت هفته‌ها از مدرسه یا مهدکودک باشد و دیگر برنامه‌های خانوادگی را از مسیر خارج کند.

قرار دادن مستقیم فیلم‌های پیکسار در دیزنی پلاس، در هسته‌ی خود، یک استراتژی برای جذب مشترکان بیشتر و حفظ مشترکانی بود که دارد. کریم دانیل، مدیر اجرایی دیزنی که مسئول تماس‌های توزیع مانند این است، در اطلاعیه Turning Red خاطرنشان کرد که هم Soul و هم Luca هنگامی که مستقیماً به سرویس رفتند توسط مشترکان دیزنی پلاس “با اشتیاق در آغوش گرفتند”.

و با ارسال سه فیلم پیکسار مستقیماً به دیزنی پلاس، ممکن است دیزنی از شهرت بکر پیکسار برای انتقادات محافظت کرده باشد. و موفقیت‌های باکس آفیس، به گفته برخی کارشناسان: اگر دیزنی فیلم‌های پیکسار را در سینماها قرار ندهد، نمی‌توانند نمایش‌های ناامیدکننده‌ای داشته باشند.

نیم تنه یا رانش؟

در ماه های منتهی به اکران لایت یر، تماشاگران سینما به سمت فیلم های فرانچایز هجوم آوردند. Spider-Man: No Way Home اولین فیلم پس از همه‌گیری بود که از مرز یک میلیارد دلار در گیشه گذشت. از آن زمان، Top Gun: Maverick نیز همینطور است و Jurassic World Dominion و Doctor Strange در Multiverse of Madness به هم نزدیک هستند.

اما تا اینجای کار، گیشه لایت یر بسیار ضعیف بوده است. لایت یر در سراسر جهان 222 میلیون دلار فروش داشته است. داستان اسباب بازی 4، آخرین اکران پیکسار بدون هر گونه اختلال همه گیر، با یک میلیارد دلار در باکس آفیس جهانی در همان مرحله فاصله داشت. و اینطور نیست که همه فیلم های خانوادگی با مشکل مواجه شوند. Minions: The Rise of Gru یک ماه پس از Lightyear منتشر شد، اما درآمد جهانی Lightyear را بیش از سه برابر کرده است.

برای یکی دیگر از فیلم های خانوادگی دیزنی – Encanto – دوره انحصاری تئاتر در واقع به نظر می رسید که محبوبیت آن را کاهش دهد.

Encanto در 24 نوامبر در سینماها اکران شد. یک ماه بعد، برای پخش در دیزنی پلاس، بدون هزینه اضافی برای همه مشترکین، در دسترس قرار گرفت.

در طول نمایش انحصاری انکانتو، عملکرد باکس آفیس آن متوسط ​​بود. مجموع فروش بلیط داخلی فیلم در آن دوره فقط 86 میلیون دلار بود. Frozen 2 دیزنی به خوبی از آن گذشته بود که در اولین آخر هفته قبل از همه‌گیری، و حتی Lightyear، در آستانه یک ماه، 115 میلیون دلار فروخت.

اما هنگامی که Encanto شروع به پخش کرد، به یک پدیده تبدیل شد. موسیقی متن Encanto از چارت های موسیقی بیلبورد صعود کرد و به رتبه 1 رسید. ویدیوهای شماره های موسیقی آن از محبوب ترین آهنگ های YouTube هستند. ما درباره برونو صحبت نمی‌کنیم، معروف‌ترین آهنگ این فیلم، تبدیل به میم TikTok شد. اما هیچ کدام از اینها اتفاق نیفتاد تا اینکه Encanto به Disney Plus رسید.

هنگامی که لایت یر به دیزنی پلاس می رسد، ممکن است تقویت موشکی مورد نیاز را در تمام مدت دریافت کند.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.