خبر چگونه بدون صرف یک سکه از فضای ذخیره سازی آیفون خود بیشتر بهره ببرید

2022-08-06
به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ، برای بسیاری از مردم، آیفون تبدیل به یک مرکز ذخیره سازی برای همه چیز از کتابخانه عکس گرفته تا مجموعه های موسیقی، کتاب، بازی و خیلی چیزهای دیگر شده است. اما این همچنین به این معنی ...

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

برای بسیاری از مردم، آیفون تبدیل به یک مرکز ذخیره سازی برای همه چیز از کتابخانه عکس گرفته تا مجموعه های موسیقی، کتاب، بازی و خیلی چیزهای دیگر شده است. اما این همچنین به این معنی است که می تواند به راحتی فضا را خالی کند. حتی اگر اپل افزایش داد حافظه پیش فرض آیفون از ۶۴ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت با آیفون ۱۳، این ممکن است برای همه کافی نباشد.

بهترین راه برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی محلی، سرمایه گذاری در آن است یک سرویس ذخیره سازی ابری مانند iCloud اپل، درایو گوگل، باکس یا Dropbox برای بارگذاری برخی از فایل های خود. اما تنظیمات خاصی نیز وجود دارد که می توانید آنها را تغییر دهید تا مطمئن شوید که از ظرفیت ذخیره سازی آیفون خود نهایت استفاده را می کنید. چه زمانی iOS 16 با راه اندازی، آیفون شما همچنین می تواند عکس های تکراری را تشخیص دهد، که این امر باعث می شود تا کتابخانه تصویر شما را نازک و منظم نگه دارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه آزاد کردن فضای ذخیره سازی در iPhone خود، به زیر مراجعه کنید.

ادامه مطلب: صفحه قفل آیفون شما در حال بهبودی بزرگ است

ابتدا ببینید چه چیزی بیشترین فضای آیفون شما را اشغال می کند

برای به حداکثر رساندن خود آیفون ها ذخیره سازی، شما باید بدانید که چه چیزی را اشغال می کند دستگاه شما در وهله اول. به آنچه که فضای ذخیره سازی شما را می خورد نگاهی بیندازید تا بدانید از کجا شروع کنید. راه اندازی تنظیمات، ضربه زدن عمومی و به پایین اسکرول کنید ذخیره سازی آیفون. این گزینه را انتخاب کنید تا انواع فایل‌ها و رسانه‌هایی که فضای آیفون شما را اشغال می‌کنند را ببینید. سیب همچنین ممکن است توصیه هایی در مورد نحوه آزاد کردن فضا ارائه دهد، مانند بررسی ویدیوهای ذخیره شده در دستگاه شما همانطور که در زیر نشان داده شده است.

ذخیره سازی آیفون

در منوی تنظیمات به آنچه که فضای ذخیره سازی آیفون شما را می خورد نگاه کنید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

مطمئن شوید که آیفون شما ذخیره عکس را بهینه می کند

عکس ها وقتی صحبت از بلعیدن فضای آیفون شما به میان می آید، یکی از بزرگترین متخلفان هستند. اما تنظیمات آیفون منو گزینه ای دارد که به دستگاه شما امکان می دهد در صورتی که دستگاه شما فضای کمی دارد به جای نسخه های اصلی، فایل های عکس کوچکتر را به صورت محلی ذخیره کند. این عکس‌ها و ویدیوهای با وضوح کامل در عوض در آن ذخیره می‌شوند iCloudو در صورت نیاز می توانید آنها را دانلود کنید. برای اطمینان از روشن بودن این ویژگی، با باز کردن آن شروع کنید تنظیمات برنامه سپس به پایین اسکرول کنید عکس ها و مطمئن شوید که یک علامت آبی در کنار علامت وجود دارد بهینه سازی حافظه آیفون گزینه.

بهینه سازی-آیفون-ذخیره-عکس ها

مطمئن شوید که آیفون شما در هنگام ذخیره فایل های رسانه ای تا حد ممکن کارآمد است.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

بیشتر بخوانید: آیا باید به آیفون ۱۳ ارتقا دهید؟ ببینید چگونه با مدل های قدیمی مقایسه می شود

عکس‌ها و ویدیوها را به‌جای اینکه در دستگاه خود ذخیره کنید، در یک سرویس ابری ذخیره کنید

بهترین راه برای آزاد کردن فضا آیفون شما حذف فایل هایی است که نیازی به ذخیره آن در دستگاه خود ندارید. اما این بدان معنا نیست که باید کتابخانه عکس خود را کوچک کنید. در عوض، سعی کنید آنها را در آن ذخیره کنید یک سرویس ذخیره سازی ابری شخص ثالث مانند Google Photos نه در دستگاه خود. این یک راه سریع برای آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی زیادی است بدون اینکه نیازی به جدا شدن از خاطرات قدیمی داشته باشید.

اما قبل از اینکه هر چیزی را حذف کنید، مطمئن شوید که از عکس‌هایی که می‌خواهید ذخیره کنید پشتیبان‌گیری شده یا به آن‌ها منتقل شده‌اند Google Photos. اگر عکس‌ها و ویدیوهای شما قبل از حذف در سرویس دیگری مانند Google Photos، Dropbox، Box یا OneDrive پشتیبان‌گیری نشوند، برای همیشه پاک می‌شوند. این راهنما شما را با نحوه کپی کردن کل کتابخانه عکس iCloud خود در Google Photos راهنمایی می کند، اما فقط توجه داشته باشید که گزینه فضای ذخیره سازی نامحدود دیگر در دسترس نیست.

شاید تعجب کنید که اگر عکس‌های شما قبلاً در iCloud ذخیره شده‌اند، چرا باید از یک سرویس ابری جداگانه استفاده کنید. دلیل آن این است که حذف عکس‌های خود از آیفون، آنها را از iCloud نیز پاک می‌کند، بنابراین اگر قصد دارید تصاویر را از دستگاه خود حذف کنید، می‌خواهید از سرویس دیگری استفاده کنید.

01-google-photos-update-september-live-album-slideshow

می‌توانید عکس‌ها را در یک برنامه ذخیره‌سازی ابری مانند Google Photos ذخیره کنید.

سارا تیو/CNET

برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید

یکی دیگر از راه های عالی برای پاک کردن آیفون خود خلاص شدن از شر آن است برنامه ها شما دیگر استفاده نمی کنید اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید، به برنامه‌هایی که مدت‌هاست استفاده نکرده‌اید نگاهی بیندازید. خودت را باز کن آیفون ها تنظیمات منو، ضربه بزنید عمومی و برو به ذخیره سازی آیفون. لیستی از برنامه های خود را به همراه میزان فضایی که هر برنامه اشغال کرده است و آخرین باری که از آن استفاده کرده اید مشاهده خواهید کرد. در فهرست اسکرول کنید و سعی کنید برنامه‌هایی را که مدت‌هاست استفاده نکرده‌اید حذف کنید.

آیفون-اپلیکیشن-آخرین استفاده شده

از شر برنامه هایی که مدت زیادی است استفاده نکرده اید خلاص شوید. آخرین باری که از یک برنامه خاص استفاده کرده اید را می توانید در منوی تنظیمات آیفون مشاهده کنید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

برنامه هایی را که همیشه از آنها استفاده نمی کنید بارگیری کنید

اگر به طور کامل نمی خواهید یک برنامه را حذف کنید، به جای آن می توانید آن را تخلیه کنید. بارگیری آن به شما امکان می دهد اسناد و داده های مرتبط با آن برنامه را حفظ کنید تا بتوانید در هر زمان آن را مجدداً نصب کنید و به سرعت از همان جایی که کار را متوقف کردید ادامه دهید. با باز کردن به لیست ذکر شده در بالا برگردید تنظیمات، فشار دادن عمومی و انتخاب ذخیره سازی آیفون. روی هر برنامه موجود در لیست ضربه بزنید و انتخاب کنید برنامه Offload. شما همچنین می توانید خود را تنظیم کنید آیفون برای انجام این کار به طور خودکار با باز کردن تنظیمات، ضربه زدن به اپ استور گزینه و اطمینان از بارگیری برنامه های استفاده نشده سوئیچ روشن است.

iphone-offload-app

می‌توانید به جای حذف برنامه‌هایی که اغلب استفاده نمی‌کنید، آن‌ها را بارگیری کنید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

بیشتر بخوانید: آیفون بدون درگاه شارژ آنقدر که به نظر می رسد دیوانه نیست

حذف خودکار پیام های قدیمی

این فقط نیست عکس ها، ویدیوها و برنامه هایی که ممکن است حافظه آیفون شما را مسدود کنند. رهایی از پیری پیام های متنی می تواند مفید نیز باشد. شما می توانید آیفون خود را طوری تنظیم کنید که به طور خودکار شما را حذف کند پیام تاریخ با باز کردن تنظیمات، انتخاب پیام ها و ضربه زدن روی پیام ها را نگه دارید گزینه زیر تاریخچه پیام. از آنجا، انتخاب کنید که آیا می خواهید آیفون شما پیام های متنی را برای ۳۰ روز، یک سال یا برای همیشه حفظ کند.

iphone-delete-messages

با تغییر این تنظیمات در آیفون خود، ذخیره پیام های متنی را به طور نامحدود متوقف کنید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

ویدیوها و موسیقی را از برنامه ها حذف کنید

شما احتمالا ویدیو و موسیقی به صورت آفلاین در چندین برنامه روی گوشی شما ذخیره می شود و خوشبختانه راه آسانی برای یافتن آن فایل ها و حذف آنها وجود دارد. راه اندازی تنظیمات، انتخاب کنید عمومی و انتخاب کنید ذخیره سازی آیفون. برنامه‌ای را که محتوای آفلاین از آن دانلود کرده‌اید، مانند نتفلیکس، جستجو کنید. سپس اطلاعات ذخیره‌سازی برنامه، مانند اندازه و دکمه‌های حذف یا بارگذاری آن را مشاهده خواهید کرد.

اگر آفلاین دانلود کرده اید فیلم های، همچنین بخشی را برای این محتوا در زیر دکمه Delete App مشاهده خواهید کرد. انگشت خود را روی یک ویدیوی دانلود شده قرار دهید و آن را تا انتها به سمت چپ صفحه بکشید تا آن را حذف کنید.

آیفون-حذف-ویدئو

یک راه آسان برای حذف ویدیوها و فایل‌های موسیقی که در برنامه ذخیره کرده‌اید وجود دارد تا فضا را در آیفون خود آزاد کنید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

بیشتر بخوانید: آیا می خواهید از اپل واچ خود بهره بیشتری ببرید؟ این تنظیمات را تغییر دهید

کش مرورگر وب خود را پاک کنید

شما همیشه می توانید سعی کنید خود را تمیز کنید مرورگر اینترنت اگر واقعاً به دنبال فضا هستید، cache کنید، اگرچه حذف برنامه‌ها و رسانه‌ها تفاوت بسیار بیشتری ایجاد می‌کند. اما انجام این کار می تواند به شما کمک کند آیفون کمی سرعت در هنگام مرور وب افزایش می‌یابد، بنابراین اگر فضای ذخیره‌سازی کمی دارید و عملکرد ضعیف مرورگر را تجربه می‌کنید، ارزش امتحان کردن را دارد. اما فقط به یاد داشته باشید که شما را از وب سایت هایی که به آن وارد شده اید خارج می کند.

باز کن تنظیمات، انتخاب کنید سافاری و ضربه بزنید پاک کردن تاریخچه و داده های وب سایت.

safari-clear-browsing-data

کش سافاری خود را پاک کنید تا شاهد افزایش عملکرد و صرفه جویی در فضا باشید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

اگر استفاده می کنید گوگل کروم، روی سه نقطه در پایین صفحه ضربه بزنید، انتخاب کنید تاریخ و ضربه بزنید پاک کردن داده های مرور. شما باید یک علامت چک در کنار سه دسته ببینید: تاریخچه مرور، کوکی ها، داده های سایت و تصاویر و فایل های ذخیره شده در حافظه پنهان. اگر می‌خواهید فقط داده‌های مرور را برای یک دوره زمانی خاص حذف کنید، روی آن ضربه بزنید محدوده زمانی گزینه نزدیک بالای صفحه قبل از ضربه زدن پاک کردن داده های مرور در پایین

google-clear-browsing-data

همچنین می‌توانید کش Google Chrome خود را به راحتی در برنامه پاک کنید.

اسکرین شات توسط Lisa Eadicicco/CNET

به دنبال نکات بیشتری برای آیفون هستید؟ راهنمای ما را بررسی کنید بهترین ویژگی های جدید در iOS 16. به علاوه، در اینجا نحوه حذف حافظه پنهان آیفون خود آورده شده است.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.

ساخت رزومه انگلیسی
سرور ابری ایران ابرسیگما
© تمامی حقوق برای آک تک محفوظ است. نقشه سایت
  • maillot de foot pas cher
  • cheap nfl jerseys
  • maillot de foot pas cher