ج. سپتامبر 22nd, 2023

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار تکنولوژی رسانه رادیو فناوری ،

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) تسلا را به تبلیغات دروغین ویژگی های Autopilot و Full Self-Driving (FSD) خود متهم کرده است. لس آنجلس تایمز (از طریق CNBC). این آژانس در 28 ژوئیه دو شکایت جداگانه به دفتر استماع اداری ایالت تسلیم کرد و ادعا کرد که تسلا ادعاهای «نادرست یا گمراه‌کننده» در مورد قابلیت‌های رانندگی خودکار خودروهایش کرده است.

در پرونده‌ها، DMV ادعا می‌کند که نام ویژگی‌های Autopilot و FSD تسلا و همچنین زبانی که این شرکت برای توصیف آنها استفاده می‌کند، به اشتباه نشان می‌دهد که خودروهای مجهز به این فناوری می‌توانند به طور مستقل کار کنند. DMV به طور خاص به اطلاعات صفحه اتوپایلوت تسلا اشاره می‌کند، که بیان می‌کند سیستم FSD آن «به گونه‌ای طراحی شده است که قادر به انجام سفرهای مسافت کوتاه و طولانی بدون نیاز به هیچ اقدامی از سوی شخص روی صندلی راننده باشد» و قادر به «پیمایش در خیابان‌های شهری است». ، تقاطع ها و آزادراه های پیچیده.”

تسلا در تمام خودروهای خود از Autopilot استفاده می کند که دارای ویژگی هایی مانند کروز کنترل آگاه از ترافیک و فرمان خودکار است. رانندگان باید 12000 دلار اضافی برای سیستم FSD تسلا بپردازند، گزینه ای که پارک خودکار، تغییر خط خودکار، توانایی رانندگان برای احضار وسیله نقلیه از پارکینگ به محل ایستاده و دسترسی به یک برنامه بتا برای آزمایش را اضافه می کند. ویژگی های آینده با این حال، FSD و Autopilot تسلا خودروها را کاملاً مستقل نمی‌سازند و همچنان از رانندگان می‌خواهند که به جاده توجه کنند و همیشه دست خود را روی فرمان نگه دارند.

این برچسب‌ها و توضیحات «خلبان خودکار» و «قابلیت خودرانی کامل» به جای شناسایی صرفاً نام محصول یا برند، نشان دهنده این است که وسایل نقلیه مجهز به ADAS [advanced driver-assistance system] ویژگی ها به عنوان یک وسیله نقلیه خودران عمل خواهند کرد، اما وسایل نقلیه مجهز به آن ویژگی های ADAS در زمان آن تبلیغات نمی توانستند، و اکنون نیز نمی توانند به عنوان خودروهای خودران عمل کنند. “این تبلیغات یک عمل فریبنده است.”

اگرچه تسلا قبلاً در مورد فناوری کمک راننده خود سلب مسئولیت می‌کند، DMV می‌گوید این برای بازگرداندن اظهارات گمراه‌کننده ادعایی‌اش کافی نیست. اقدام DMV می تواند منجر به تعلیق مجوزهای تسلا برای تولید و فروش خودرو در کالیفرنیا شود، اما آژانس ممکن است تا این حد پیش نرود. در بیانیه ای به لس آنجلس تایمزیکی از سخنگویان آژانس گفت که تسلا را ملزم می کند تا به مشتریان در مورد ویژگی های Autopilot و FSD خود به درستی آموزش دهد و هشدارهای کافی در مورد محدودیت های این فناوری ارائه دهد. تسلا 15 روز فرصت دارد تا به شکایت DMV پاسخ دهد، در غیر این صورت آژانس بدون استماع اقدام خواهد کرد.

تسلا در گذشته با شکایات مشابهی روبرو بوده است، به طوری که دولت آلمان از این شرکت خواسته است تا در سال 2016 استفاده از عبارت “Autopilot” را به دلیل نگرانی در مورد اینکه خودروهایش کاملاً مستقل هستند را متوقف کند. در آگوست گذشته، سناتورهای اد مارکی (D-MA) و ریچارد بلومنتال (D-CT) از کمیسیون تجارت فدرال (FTC) خواستند تا نحوه تبلیغ تسلا سیستم Autopilot و FSD خود را بررسی کند و ادعا کرد که این خودروساز «قابلیت‌های وسایل نقلیه خود را اغراق کرده است. که می تواند برای رانندگان و سایر کاربران جاده خطری ایجاد کند.

در ماه ژوئن، اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA) اولین گزارش خود را منتشر کرد که جزئیات تصادفات مربوط به وسایل نقلیه با سیستم های پیشرفته کمک راننده و فناوری خودران را نشان می دهد. این نشان داد که تسلا بیشترین تصادفات مربوط به فناوری کمک راننده را با ۲۷۳ تصادف از ۲۰ ژوئیه ۲۰۲۱ تا ۲۱ می ۲۰۲۲ گزارش کرده است که اکثریت ۳۹۲ تصادف کل را تشکیل می‌دهد. تسلا همچنین توسط NHTSA به دلیل بیش از دوجین تصادف مربوط به خودروهای تسلا با اتوپایلوت و خودروهای اضطراری پارک شده تحت بررسی است. NHTSA همچنین در حال بررسی یک تصادف مرگبار است که در آن یک راننده تسلا با استفاده از Autopilot برخورد کرده و یک موتورسوار را کشته است، حادثه ای که یکی از 39 تحقیق در حال انجام در مورد وسایل نقلیه تسلا را تشکیل می دهد.

این مطلب از رسانه های بین المللی معتبر جمع آوری بطور خودکار شده و رسانه رادیو فناوری نقشی در تهیه و تالیف انها ندارد. رادیو فناوری تابع مقررات و آرمانهای جمهوری اسلامی ایران است بنابراین اگر این مطلب نیاز به حذف و یا ویرایش دارد به ما اطلاع دهید.

منبع

رادیو فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.