ج. اکتبر 7th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

اندرو تیت می گوید زنان متعلق به خانه هستند، نمی توانند رانندگی کنند و دارایی مردان هستند.

او همچنین فکر می‌کند قربانیان تجاوز باید «مسئولیت» حملات خود را بر عهده بگیرند و با زنان 18 تا 19 ساله قرار ملاقات می‌گذارند، زیرا او می‌تواند بر روی آن‌ها «جای بگذارد».

در کلیپ‌های دیگر، کیک بوکسور بریتانیایی-آمریکایی – که با ماشین‌های سریع، اسلحه ژست می‌گیرد و خود را به‌عنوان یک بازی‌بازی سیگاری به تصویر می‌کشد، درباره ضربه زدن و خفه کردن زنان، ریختن وسایل آنها و جلوگیری از بیرون رفتن آنها صحبت می‌کند.

“این قمه را بیرون می زند، در صورتش بوم می کند و گردنش را می گیرد. خفه شو عوضی،» او در یک ویدیو می گوید که چگونه به زنی حمله می کند اگر زن او را به خیانت متهم کند. در یکی دیگر از پرتاب وسایل زن از پنجره به بیرون تعریف می کند. در مورد سوم، او دوست دختر سابقی را که او را متهم به کتک زدن او کرده بود – ادعایی که او آن را رد می کند – “بیل زدن گنگ” خطاب می کند.

دیدگاه‌های تیت توسط سازمان‌های خیریه سوءاستفاده خانگی به عنوان یک زن‌ستیزی شدید توصیف شده است، که می‌تواند مردان و پسران را برای ارتکاب آسیب‌های آفلاین رادیکال کند.

اما این مرد 35 ساله یک شخصیت حاشیه ای نیست که در گوشه ای مبهم از وب تاریک در کمین باشد. در عوض، او یکی از مشهورترین چهره‌های TikTok است که ویدیوهای او 11.6 میلیارد بار تماشا شده است.

تیت که به‌عنوان یک گورو خودیاری ظاهر می‌شود و به طرفداران عمدتاً مرد خود دستوری برای پول درآوردن، کشیدن دختران و «فرار از ماتریکس» ارائه می‌دهد، در عرض چند ماه از گمنامی به یکی از افراد مورد بحث در جهان تبدیل شده است. . در ماه جولای، جستجوهای گوگل برای نام او بیشتر از دونالد ترامپ یا کیم کارداشیان بود.

افزایش سریع او به شهرت تصادفی نبود. شواهد به دست آمده توسط مشاهده کننده نشان می دهد که به دنبال کنندگان تیت گفته می شود که رسانه های اجتماعی را با ویدیوهای او پر کنند و جنجالی ترین کلیپ ها را انتخاب کنند تا حداکثر بازدید و تعامل را به دست آورند.

این تلاش هماهنگ، شامل هزاران نفر از اعضای آکادمی آنلاین خصوصی تیت، دانشگاه هاستلر و شبکه ای از حساب های کپی در TikTok، توسط کارشناسان به عنوان “تلاش آشکار برای دستکاری الگوریتم” و تقویت مصنوعی محتوای وی توصیف شده است. در کمتر از سه ماه، این استراتژی طرفداران زیادی را برای او به ارمغان آورده است و به طور بالقوه میلیون ها پوند برای او به ارمغان آورده است، به طوری که 127000 عضو اکنون ماهانه 39 پوند برای پیوستن به جامعه دانشگاه هاستلر پرداخت می کنند، که بسیاری از آنها مردان و پسرانی از بریتانیا و ایالات متحده هستند. .

با این حال، علیرغم اینکه بسیاری از محتواها قوانین TikTok را که به صراحت اکانت های زن ستیزی و کپی برداری را ممنوع می کند، نقض می کند، به نظر می رسد این پلتفرم برای محدود کردن گسترش تیت یا ممنوعیت حساب های مسئول کم کاری کرده است. در عوض، او را به جریان اصلی سوق داده است – اجازه می دهد کلیپ های او تکثیر شوند و فعالانه آنها را برای کاربران جوان تبلیغ کنند.

زن ستیزی پولساز اندرو تیت TikToker – ویدیو

تیت که در املاکی در لوتون بزرگ شده است، پسر یک دستیار غذا و استاد شطرنج است، مدت‌هاست که سرفصل اخبار را برای جنجال برانگیخته ساخته است. در طول 20 سالگی خود به عنوان تهیه کننده تلویزیونی کار می کرد در حالی که به عنوان یک کیک بوکسور در سالن ورزشی محلی تمرین می کرد، به طور حرفه ای مبارزه کرد و عناوین جهانی را کسب کرد.

در سال 2016، به نظر می رسید که فعالیت حرفه ای او در معرض دید عموم به پایان رسیده است، زمانی که به سختی شروع شده بود، زمانی که پس از بازیگری در برادر بزرگتر او به دلیل فیلمی که در آن یک زن با کمربند ضربه می زند از خانه بیرون رانده شد. ویدئوی دوم کمی پس از آن منتشر شد، که در آن نشان داده می‌شود که او به یک زن می‌گوید کبودی‌هایی را که ظاهراً برای او ایجاد کرده است، بشمار. هم تیت و هم زنان هر گونه سوء استفاده را انکار کردند و گفتند که این کلیپ ها رابطه جنسی با رضایت را نشان می دهد.

جنجال های بیشتری دنبال شد. پست هایی حاوی توهین های همجنسگرا هراسی و نژادپرستانه در صفحه توییتر او یافت شد. سپس در سپتامبر 2017، او توسط خیریه های بهداشت روان مورد انتقاد قرار گرفت زیرا گفت افسردگی “واقعی نیست”. ماه بعد، او در #MeToo وارد شد و گفت که زنان باید «مسئولیتی» در قبال تجاوز به عنف را بر عهده بگیرند – دیدگاهی که او از آن زمان تکرار کرده است و در میان حوادث دیگر منجر به محرومیت او از توییتر شد.

واکنش شدید تیت کار را جلب کرد و مشخصات او را تقویت کرد. او در InfoWars، پادکست نظریه‌پرداز توطئه الکس جونز ظاهر شد. با پل جوزف واتسون، یوتیوب‌بر راست افراطی تصویر شد و با دونالد ترامپ جونیور در برج ترامپ ملاقات کرد و پس از آن در فیس‌بوک پست کرد: «خانواده تیت کاملاً از ترامپ حمایت می‌کنند. ماگا!”

تیت با نایجل فاراژ، در مارس 2019 در فیس بوک پست شد.
اندرو تیت با نایجل فاراژ، در مارس 2019 در فیس بوک پست شد. عکس: ایموری اندرو تیت/فیس بوک

در همین حال، در بریتانیا، او با نایجل فاراژ، برگزیت‌گرای سرشناس آمیخته شد، عکس‌های فیس‌بوک نشان می‌دهد و از روابط با استفن یاکسلی لنون، ​​فعال ضد اسلام، معروف به تامی رابینسون صحبت می‌کند. تیت یاکسلی لنون را در یک پادکست به‌عنوان یک «مرد محکم» با «قلب خوب» توصیف می‌کند که او «زمان‌های ناگفته‌ای با او معاشرت داشته است». در سال 2019، چند روز پس از اینکه یاکسلی لنون همین کار را انجام داد، پس از حضور تیت در خانه مایک استاچبری، روزنامه نگاری که به صورت آنلاین از او انتقاد می کرد، با پلیس تماس گرفت. این حادثه باعث شد که همسر استاچبری دچار حمله پانیک شود و در ترک بریتانیا به آلمان نقش داشته باشد.

مدت ها قبل از رسیدن او به شهرت TikTok، دیدگاه های تیت در مورد زنان نیز آشکار می شد. در فیس‌بوک در سال 2018، او پس از دیدن پوستری در فرودگاه هیترو که «دختران را تشویق می‌کند به تعطیلات بروند به جای تشویق به اینکه مادری دوست‌داشتنی و همسری وفادار باشند، از «انحطاط تمدن غربی» ابراز تاسف کرد.

او همچنین آشکارا درباره متهم شدن به خشونت علیه چندین زن صحبت کرد، اگرچه مشخص نیست که در نهایت به غیر از یک تخلف رانندگی در سال 2018 به هیچ جرمی متهم شده باشد. در یکی از مصاحبه ها، تیت حادثه ای را توصیف می کند که در آن زنی یک تلفن را از بدنش زد. دست در یک چماق، و مردی به او مشت زد، بنابراین آنها شروع به کشتی کردند. او می گوید در این درگیری به طور تصادفی به زن ضربه زد و فک او شکست.

در ویدئوی دیگری، او می‌گوید که به اتهام آزار و اذیت یک زن توسط پلیس مورد بازجویی قرار گرفته است، که او تکذیب کرد، در موردی که به خانه‌اش یورش بردند، دستگاه‌ها را مصادره کردند و به مدت دو روز در یک سلول نگه داشتند.

در حول و حوش زمانی که پلیس بریتانیا در حال بررسی اتهامات سوء استفاده بود، گفته می شود که تیت بریتانیا را به مقصد رومانی ترک کرده است. در یکی از ویدئوهایی که دلایل خود را برای این حرکت توضیح می‌داد، به این دلیل بود که فرار از اتهامات تجاوز جنسی آسان‌تر بود. او در یکی از ویدئوها می‌گوید: «احتمالاً 40 درصد دلیلی است که او به آنجا نقل مکان کرده است، و اضافه می‌کند: «من متجاوز نیستم، اما این ایده را دوست دارم که فقط بتوانم کاری را که می‌خواهم انجام دهم. آزاد بودن را دوست دارم.»

با این حال اتهامات بیشتری در پی خواهد داشت. در ژانویه، دیلی میرر گزارش داد که تیت و برادرش تریستان «میلیون‌ها نفر از سایت‌های وب‌کم جمع‌آوری می‌کردند که در آن مردان به خاطر داستان‌های هق هق جعلی مدل‌ها، ثروتی را تحویل می‌دادند» – چیزی که خودشان آن را یک «کلاهبرداری کامل» توصیف کردند.

سپس در ماه آوریل، پس از دریافت اطلاعاتی از سفارت ایالات متحده مبنی بر اینکه یک زن 21 ساله آمریکایی برخلاف میل خود بازداشت شده است، به عمارت برادران توسط پلیس یورش بردند. تیتز قبل از آزادی برای بازجویی برده شدند و ارتکاب تخلف را انکار کردند. مقامات رومانیایی هفته گذشته گفتند که تحقیقات، که بعداً به اتهامات مربوط به قاچاق انسان و تجاوز به عنف گسترش یافت، ادامه دارد.

در میان درام آفلاین، محتوای آنلاین تیت اوج گرفت. از ژانویه، ویدیوهای بسته بندی مجدد از مصاحبه با تیت در طول سال ها میلیون ها بازدید را در TikTok جلب کرده است. اما در هفته های اخیر این رشد سرعت گرفته است. تنها در ماه آگوست تاکنون، کلیپ هایی با نام او بیش از یک میلیارد بار تماشا شده است.

این پست‌ها از طرف خود تیت نیست، که به نظر نمی‌رسد در این پلتفرم فعال باشد، بلکه از صدها حساب کاربری که اغلب از نام و عکس او استفاده می‌کنند، توسط فالوورهای او – اعضای دانشگاه Hustler’s. به اعضا، از جمله پسران 13 ساله، گفته می‌شود که می‌توانند ماهانه 10000 پوند از طریق درس‌های سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو، حذف حمل و نقل و با استخدام دیگران در دانشگاه هاستلر درآمد کسب کنند و به ازای هر شخصی که مراجعه می‌کنند، 48 درصد پورسانت دریافت می‌کنند.

برای داشتن بهترین شانس برای واداشتن افراد به ثبت نام، به آنها توصیه می شود که بحث و جدل ایجاد کنند تا شانس ویروسی شدن خود را افزایش دهند.

در یک راهنما، به «دانشجویان» دانشگاه هاستلر گفته می‌شود که جذب «نظرات و جنجال» کلید موفقیت است: «آنچه شما در حالت ایده‌آل می‌خواهید ترکیبی از 60 تا 70 درصد طرفداران و 40 تا 30 درصد افراد متنفر است. شما استدلال می خواهید، جنگ می خواهید.»

در اولین نسخه، خبرنامه روزانه رایگان ما ثبت نام کنید – هر روز صبح در ساعت 7 صبح به وقت محلی

بسیاری از ویدیوهای تیت، در نگاه اول، بی ضرر و حتی خنده دار به نظر می رسند. او در سبک حرف زدن مستقیم خود، مردانی را که به جای آب گازدار، آب لوله کشی می نوشند و افرادی که گربه دارند، مورد تمسخر قرار می دهد. او می گوید: «مردان واقعی سگ دارند. مطالب دیگر تحت پرچم خودسازی مردانه ارائه شده است.

اما به نظر می‌رسد که بسیاری از آن با تعریف محتوای نفرت‌انگیز که در دستورالعمل‌های جامعه TikTok آمده است، مطابقت دارد، که بیان می‌کند که TikTok «شامل و حمایت‌کننده» است و محتوایی را که «ستایش، ترویج، تمجید یا حمایت از هر گونه ایدئولوژی نفرت‌انگیز» از جمله زن‌ستیز را ممنوع می‌کند.

شرایط TikTok همچنین به صراحت می‌گوید که آنها حساب‌هایی را که «جعل هویت» شخص دیگری را با استفاده از نام یا تصویر آن‌ها به‌صورت «گمراه‌کننده» انجام می‌دهند، ممنوع می‌کنند.

با این حال، هفته گذشته، محتوایی که در این پلتفرم برای کاربران تبلیغ می‌شد، به نظر می‌رسید که قوانین را آشکارا نقض کند.

ما آزمایشی ناشناس با یک حساب خالی برای یک پسر نوجوان انجام دادیم و به سرعت محتوای تیت به ما نشان داده شد. پس از تماشای دو ویدیوی او، بیشتر به ما توصیه شد، از جمله کلیپ هایی از او که دیدگاه های زن ستیزانه را بیان می کند. دفعه بعد که حساب باز شد، چهار پست اول مربوط به تیت بود، از چهار حساب مختلف.

در یکی از ویدئوها که از حساب کاربری با نام و چهره تیت منتشر شده است، او در واقع نحوه رفتار دوست دخترش را توصیف می کند: “من از زنم وفاداری مطلق می کنم، انتظار دارم.” من مجبور نیستم جوجه‌هایم با آدم‌های دیگر حرف بزنند، دوستشان داشته باشند. جوجه های من بدون من به باشگاه نمی روند، آنها در خانه هستند.

تیت، همانطور که در اینستاگرام منتشر شد.
تیت، همانطور که در اینستاگرام منتشر شد. عکس: @cobratate/Instagram

برای طرفداران تیت، این یافته ها چندان شگفت انگیز نخواهد بود. بسیاری از تاریخچه او پنهان نیست، اما آشکارا در پادکست ها مورد بحث قرار گرفته است، و حامیان می گویند سبک صحبت مستقیم او پادزهری برای به اصطلاح فرهنگ لغو است.

منتقدان می گویند که افزایش او نگرانی هایی را در مورد زن ستیزی آنلاین و افراط گرایی بالقوه ایجاد می کند، به طوری که یک زن آنلاین او را “ترسناک ترین مرد اینترنت” می خواند. دیگری که در یک انجمن به دنبال مشاوره بود، توضیح داد که چگونه “نگرش و نظرات” دوست پسرش پس از تماشای ویدیوهای تیت “به طور چشمگیری” تغییر کرده است.

آندریا سیمون، مدیر ائتلاف پایان خشونت علیه زنان، گفت که بسیاری از ویدئوهای تیت به نظر می‌رسد که به وضوح شرایط TikTok را نقض می‌کنند و گفت که این پلتفرم با انجام هیچ اقدامی، این پلتفرم را تسهیل می‌کند و در نهایت از افراط‌گرایی بالقوه خود سود می‌برد. کاربران مرد جوان».

هانا روشن، افسر سیاست NSPCC، افزود: «مشاهده چنین مطالبی در سنین پایین می‌تواند تجارب و نگرش‌های کودک را شکل دهد و در نتیجه آسیب بیشتری به زنان و دختران در مدرسه و خارج از مدرسه و آنلاین وارد کند.»

کالوم هود، رئیس تحقیقات مرکز مقابله با نفرت دیجیتالی، می‌گوید: ظهور تیت نشان می‌دهد که چگونه الگوریتم TikTok در معرض دستکاری بازیگران بد است. آنقدر تهاجمی که فقط کافی است چند لحظه مکث کنید تا دوباره و دوباره محتوای مشابه را به شما توصیه کند.»

او افزود: «این وظیفه TikTok است که مراقب محتوای مضر و دستکاری پلتفرم خود باشد. این سوال پیش می آید: “چرا آنها متوجه این موضوع نشده اند؟ و چرا آنها نتوانسته اند اقدام کنند؟»

TikTok در اظهارنظری در این آخر هفته گفت که زن ستیزی را جدی گرفته است و به طور فعال در حال بررسی است که آیا حساب هایی که محتوای Tate را ارسال می کنند قوانین آن را نقض می کنند یا خیر.

یکی از سخنگویان گفت: «زن ستیزی و دیگر ایدئولوژی‌ها و رفتارهای نفرت‌انگیز در TikTok قابل تحمل نیست و ما در تلاش هستیم تا این محتوا را بررسی کنیم و در برابر نقض دستورالعمل‌های خود اقدام کنیم. ما به طور مستمر به دنبال تقویت سیاست‌ها و استراتژی‌های اجرایی خود، از جمله افزودن پادمان‌های بیشتر به سیستم توصیه‌هایمان هستیم.»

در مورد ادعای دستکاری پلتفرم اظهار نظری نکرد، اما گفت که کاربران می‌توانند روی ویدیوهایی که دوست ندارند روی «علاقه‌مند نیستم» کلیک کنند تا مطالب آینده را از آن حساب خاص پنهان کنند.

تیت که محتوایش این آخر هفته در پلتفرم گسترده بود، به درخواست‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.