ج. اکتبر 7th, 2022

به گزارش سرویس فناوری موتور جستجوی خبری آک تک به نقل از تکنا

به گزارش سرویس اخبار فناوری پایگاه خبری عصر فناوری ،

در دنیایی که پرینت سه بعدی روی همه چیز اعمال می شود خانه ها به موشک به اسلحه ها، این سوال پیش می آید که تولید بعدی به کجا می رود.

دستگاه جدیدی به نام LeviPrint یک ویژگی منحصر به فرد را به فرآیند تولید اضافه می کند: شناور صوتی. با به دام انداختن اجسام کوچک در امواج صوتی با فرکانس بالا، می توان از LeviPrint برای ساخت انواع ساختارهای مختلف بدون دست زدن به هیچ یک از قطعات استفاده کرد.

شناور-4

LeviPrint یک کره کوچک را با شناور صوتی حرکت می دهد.

UPNA

در ویدئویی که توسط محققان دانشگاه Universidad Publica de Navarra یا UPNA اسپانیا منتشر شده است، LeviPrint در حال ساخت انواع مختلفی از جمله پل، حلقه ای ساخته شده از قطرات چسب مایع و گوش های گربه دیده می شود.

leviprint-bridge

سازه ای پل مانند که توسط LeviPrint ساخته شده است.

UPNA

Asier Marzo، محققی از UPNA، به CNET گفت که تصور می کند فناوری بدون لمس LeviPrint می تواند روزی در زمینه زیست پزشکی مفید باشد، جایی که آلودگی متقاطع می تواند یک مشکل باشد، یا در ساخت ساعت ها و دوربین های تلفن، به دلیل کوچک و آسان بودن آنها. بخش های آسیب دیده.

شناور-3

تصویری از امواج صوتی که LeviPrint برای معلق کردن و دستکاری اجسام دراز استفاده می کند.

UPNA

او همچنین اشاره کرد که شناور صوتی آن می تواند در پرینترهای سه بعدی آینده مفید باشد، اما قبل از اینکه LeviPrint به عنوان عضوی از دسته چاپگرهای سه بعدی در نظر گرفته شود، مهندسی سخت افزار و نرم افزار بیشتری لازم است.


در حال پخش:
این را نگاه کن:

دستگاه جدید از Levitation برای ساختمان های بدون لمس استفاده می کند

3:38

برای مشاهده عملکرد LeviPrint، ویدیوی تعبیه شده در این مقاله را بررسی کنید. و برای خواندن پیش چاپ مقاله، این لینک را بررسی کنید.

این محتوا از سایت های خبری خارجی بطور اتوماتیک دانلود شده است و عصر فناوری فقط نمایش دهنده است. اگر این خبر با قوانین و مقررات جمهوری اسلامی مناقات دارد لطفا به ما گزارش کنید.

منبع

عصر فناوری
به صفحه اخبار فناوری بروید و دیگر خبرها را مشاهده نمایید.